Wpisy z regionu: Warszawa

Woj. mazowieckie

Warszawa

Panteon Narodowy dla ofiar komunizmu

Zastępca Naczelnego

Podczas uroczystego pogrzebu 22 Żołnierzy Niezłomnych na powązkowskiej „Łączce” wiceprezes Instytutu Pamięci Narodowej profesor Krzysztof Szwagrzyk zapowiedział wzniesienie w tym miejscu okazałego Panteonu ze spiżu dla członków antykomunistycznego podziemia zbrojnego z osobną bramą, żeby ci, którzy mieli być pogrzebani na końcu gdzieś pod cmentarnym murem, byli pierwsi – poinformował „Nasz Dziennik”.

Czytaj więcej…

„Ku… pisowskie”. Jest zawiadomienie o przestępstwie Zbigniewa Stonogi

Zastępca Naczelnego 5

Zbigniew Stonoga, fot. za FB

Były asystent posłów Samoobrony RP i „bohater” afery podsłuchowej, Zbigniew Stonoga ledwo opuścił więzienie, a już rozpoczał wulgarne obrażanie polityków prawicy. W swoim wczorajszym nagraniu wskazał, że za początek jego problemów odpowiada była radna Sejmiku Wojewodztwa Śląskiego z Prawa i Sprawiedliwości poprzedniej kadencji, Monika Socha-Czyż, która miała pośredniczyć w organizowaniu spotkań w sprawach jego dotyczących z ministrem sprawiedliwości Zbigniewem Ziobrą w gmachu ministerstwa przy al. Ujazdowskich w Warszawie.

Czytaj więcej…

Jest zawiadomienie do prokuratury w sprawie afery Jachiry! [AKTUALIZACJA]

Zastępca Naczelnego

Fot. za niezalezna.pl

Prezes Towarzystwa Patriotycznego im. Jana Olszewskiego i radna Sejmiku Województwa Ślaskiego z PiS poprzedniej kadencji, Monika Socha-Czyż złożyła dzisiaj – zgodnie ze swoją wczorajszą deklaracją – zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez kandydatkę Koalicji Obywatelskiej do Sejmu RP Klaudię Jachirę. Chodzi o znieważenie hasła „Bóg Honor Ojczyzna”.

Czytaj więcej…

Cyrk Jachiry trafi do prokuratury

Zastępca Naczelnego

Fot. za niezalezna.pl

Klaudia Jachira, kandydatka Koalicji Obywatelskiej do Sejmu, wsparła piątkowy Młodzieżowy Strajk Klimatyczny. Przyszła pod Pomnik Polskiego Państwa Podziemnego i Armii Krajowej, gdzie zrobiła sobie zdjęcie z transparentem „Bób, Hummus, Włoszczyzna”. Zdjęcie udostępniła w mediach społecznościowych.

Czytaj więcej…

Polacy to „niszcząca ideologia”. Według prokuratury takie stwierdzenie jest dopuszczalne!

Zastępca Naczelnego

Monika Socha-Czyż, fot. NGO

20 lipca prezes Towarzystwa Patriotycznego im. Jana Olszewskiego, Monika Socha-Czyż przesłała prokuratorowi generalnemu Zbigniewowi Ziobro zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa z art. 133. Kodeksu karnego, cyt. Kto publicznie znieważa Naród lub Rzeczpospolitą Polską, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3” przez Michała Bilewicza, który jest wykładowcą na wydziale psychologii Uniwersytetu Warszawskiego i postanowił w mediach społecznościowych przedstawić swoją interpretację słowa „Polacy”.

Czytaj więcej…

Dalsze problemy SLD. Czy wybory parlamentarne będą ważne?

Zastępca Naczelnego

Monika Socha-Czyż, fot. NGO

Zastępca przewodniczącego Państwowej Komisji Wyborczej Wiesław Kozielewicz odpowiedział nagatywnie na wniosek prezes Towarzystwa Patriotycznego im. Jana Olszewskiego, Moniki Sochy-Czyż w sprawie wstrzymania rejestracji list wyborczych SLD, względnie kandydatów komitetu wyborczego partii Włodzimierza Czarzastego. Działaczka patriotyczna z Bielska-Białej wniosła blisko trzy tygodnie temu do Sądu Okręgowego w Warszawie o wykreślenie Sojuszu z ewidencji partii politycznych za łamanie art. 13. Konstytucji RP w związku z art. 256. Kodeksu karnego.

Czytaj więcej…

Czy IPN wystąpi o zmianę nazwy ugrupowania, które upamiętnia zdrajcę?

Zastępca Naczelnego

Monika Socha-Czyż

Prezes Towarzystwa Patriotycznego im. Jana Olszewskiego, Monika Socha-Czyż wystąpiła dzisiaj do prezesa Instytutu Pamięci Narodowej Jarosława Szarka w sprawie „Stowarzyszenia Tradycji LWP im. gen. Zygmunta Berlinga”. – Uważam, że powinien istnieć nie tylko zakaz promowania w przestrzeni publicznej symboli totalitaryzmów, nie tylko należy usunąć komunistyczne obeliski, ale też zmianić nazwy organizacji, które promują zdrajców. To jest pewnego rodzaju przeoczenie ustawowe. Czas na spójną politykę historyczną – mówi nam działaczka z Bielska-Białej.

Czytaj więcej…

Groźna farsa

Zastępca Naczelnego

Szanowni Państwo! Czym skutkuje wybieranie celebrytów na odpowiedzialne stanowiska, właśnie mieliśmy okazję przekonać się po awarii ścieków w Warszawie. Celebryta Trzaskowski nie widzi problemu, bo katastrofy to nie jego domena. On jest od dowolnych obiecanek, hołubienia zboczeńców i budowania drewniano-asfaltowych sfer relaksu w oparach spalin, na dwa miesiące, za milion złotych.

Czytaj więcej…

Wniosek do PKW o wstrzymanie rejestracji list wyborczych SLD

Zastępca Naczelnego

Jerzy Bukowski

Liderka Towarzystwa Patriotycznego im. Jana Olszewskiego z Bielska-Białej i zarazem bezpartyjna kandydatka Komitetu Wyborczego Prawica Marka Jurka do Senatu RP Monika Socha-Czyż złożyła dzisiaj wniosek do Państwowej Komisji Wyborczej o wstrzymanie rejestracji list Sojuszu Lewicy Demokratycznej w październikowych wyborach parlamentarnych do czasu prawomocnego rozstrzygnięcia jej wniosku o wykreślenie SLD z ewidencji partii politycznych.

Czytaj więcej…

NASZ NEWS: Delegalizacja SLD? Jest też wniosek do PKW w sprawie komitetu Lewicy [Aktualizacja]

Zastępca Naczelnego

Monika Socha-Czyż, fot. TT

Liderka Towarzystwa Patriotycznego im. Jana Olszewskiego, Monika Socha-Czyż złożyła dzisiaj pismo do Państwowej Komisji Wyborczej w sprawie wstrzymania rejestracji list Sojuszu do czasu prawomocnego rozstrzygnięcia jej wniosku o wykreślenie SLD z ewidencji partii politycznych. – Skoro Sąd Okręgowy w Warszawie przyjął mój wniosek i rozpozna kwestię łamania przez partię Włodzimierza Czarzastego art. 13 Konstytucji RP w związku z art. 256 Kodeksu karnego, to mam wątpliwości, czy powinna nastąpić rejestracja list postkomunistów w nadchodzących wyborach – powiedziała NGO w czwartek rano działaczka patriotyczna z Bielska-Białej. Potwierdziliśmy, że w godzinach popołudniowych wystąpienie Sochy-Czyż w sprawie partii Włodzimierza Czarzastego trafiło do Państwowej Komisji Wyborczej.

Czytaj więcej…

dr Jerzy Bukowski: Czy PKW może zarejestrować komitet wyborczy partii, w sprawie której toczy się postępowanie sądowe o delegalizację?

Zastępca Naczelnego

Jerzy Bukowski, fot. YT

Czy z uwagi na przyjęcie przez Sąd Okręgowy w Warszawie do rozpoznania wniosku liderki Towarzystwa Patriotycznego im. Jana Olszewskiego z Bielska-Białej Moniki Sochy-Czyż o wykreślenie Sojuszu Lewicy Demokratycznej z ewidencji partii politycznych na podstawie złamania art. 13 Konstytucji RP i 256. Kodeksu karnego (sygnatura VII NsRejEwPzm 92/19) Państwowa Komisja Wyborcza nie powinna wstrzymać się z zarejestrowaniem komitetu wyborczego SLD do czasu rozstrzygnięcia tej sprawy?

Czytaj więcej…

PILNE! Policja zatrzymała dziennikarza NGO. Rozbity wiec wyborczy w Warszawie?

Zastępca Naczelnego 1

O dołączeniu do KW Prawica Stronnictwa Pracy, Konfederacji Polski Niepodległej i Kongresu Nowej Prawicy poinformował we wtorek lider Prawicy Rzeczpospolitej Marek Jurek. Przedstawiciele tych ugrupowań podkreślali istnienie „wspólnych idei” i postulatów w ramach KW Prawica. Tymczasem, około godziny 18:00 funkcjonariusze Policji mieli rozbić wiec wyborczy z udziałem Adama Słomki! Zatrzymano też dziennikarza NGO Warszawa Janusza Daniluka, który rejestrował wydarzenie.

Czytaj więcej…

Rób to w domu po kryjomu

Zastępca Naczelnego

Wiceprezydent Warszawy Paweł Rabiej, fot. za TT

Ta stara zasada dotycząca wszelkich form życia intymnego powinna nadal obowiązywać. Niestety, zwolennicy ideologii LGBT+ uważają, że trzeba epatować społeczeństwo upubliczniając z dumą nieheteroseksualne związki seksualne i domagając się dla nich nie tylko tolerancji, ale także powszechnej akceptacji.

Czytaj więcej…

Sąd rozpozna wniosek o delegalizację SLD!

Zastępca Naczelnego

Fot. za Onet.pl

Lider SLD Włodzimierz Czarzasty może mieć poważny problem! 12 sierpnia br. liderka Towarzystwa Patriotycznego im. Jana Olszewskiego i była radna Sejmiku Województwa Śląskiego z listy PiS, Monika Socha-Czyż złożyła wniosek do Sądu Okręgowego w Warszawie o wykreślenie SLD z ewidencji partii politycznych na podstawie złamania art. 13. Konstytucji RP i 256. Kodeksu karnego. Sąd wniosek przyjął do rozpoznania i nadał sygnaturę: VII NsRejEwPzm 92/19. – To właściwy kierunek weryfikacji kłamstw historycznych wygłaszanych przez SLD. Postkomuniści będą się tłumaczyli ze swojego programu. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby sprawę rozpoznać przez 13 października. Apeluję do ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobro, aby objał sprawę osobistym nadzorem. Jeszcze dzisiaj uzupełnię wniosek i opłacę 40 złotych, których żąda Sąd Okręgowy w Warszawie – mówi NGO Monika Socha-Czyż.

Czytaj więcej…

Co z trollami „nadzwyczajnej kasty”?

Zastępca Naczelnego 1

Łukasz Piebiak, fot. za YT

Oto mamy medialny cyrk opozycji i „nadzwyczajnej kasty”. Łukasz Piebiak do chwili powołania na stanowisko podsekretarza stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości był członkiem zarządu Stowarzyszenia Sędziów Polskich „Iustitia”. Słynna już pani „Emilia – według informacji Onetu” – miała w bezpośrednim kontakcie z ministrem Piebiakiem, z którym na komunikatorach WhatsApp oraz Messenger ustalać sposoby „kompromitowania” sędziów w mediach społecznościowych oraz w mediach. Chodzi o postać prezesa „Iustitii” Krystiana Markiewicza. Być może były wiceminister przekroczył Rubikon, ale istotnym jest też fakt, że środowisko „nadzwyczajnej kasty” podobny hejt pod adresem rządów koalicji Zjednoczonej Prawicy prowadzi bezkarnie od wielu lat!

Czytaj więcej…

Fatalny unik Prezydenta RP

Zastępca Naczelnego 1

Bardzo niedobrze się stało, że prezydent Andrzej Duda nie pojawił się osobiście na uroczystych obchodach 75. rocznicy powstania Brygady Świętokrzyskiej, ani nie wydelegował na nie któregoś ze swoich ministrów, skoro wcześniej przyjął honorowy patronat nad tą ceremonią.

Czytaj więcej…

Wniosek o zdelegalizowanie SLD

Zastępca Naczelnego

Monika Socha-Czyż z marszałkiem Senatu RP Stanisławem Karczewskim

Prezes Towarzystwa Patriotycznego im. Jana Olszewskiego, była radna Sejmiku Województwa Śląskiego z listy Prawa i Sprawiedliwości Monika Socha-Czyż przesłała do Sądu Okręgowego w Warszawie wniosek o wszczęcie procedury likwidacji Sojuszu Lewicy Demokratycznej – poinformowała Niezależna Gazeta Obywatelska.

Czytaj więcej…

Jest wniosek do Sądu Okręgowego w Warszawie o wszczęcie procedury likwidacji SLD!

Zastępca Naczelnego

Monika Socha-Czyż, fot. NGO

Prezes Towarzystwa Patriotycznego im. Jana Olszewskiego i była radna Sejmiku Województwa Śląskiego z listy PiS Monika Socha-Czyż przesłała do Sądu Okręgowego w Warszawie wniosek o wszczęcie procedury likwidacyjnej Sojuszu Lewicy Demokratycznej. – Panowie Włodzimierz Czarzasty i Sebastian Wierzbicki przedstawiają publicznie w sprawie warszawskiego upadłego obelisku zdrajcy i agenta NKWD Zygmunta Berlinga … program SLD, który łamie art. 13 Konstytucji RP, a także nawołują w imieniu Sojuszu prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego do łamiania ustawy. Moim zdaniem doszło też do złamania art. 238 i 256 Kodeksu karnego. Taka partia zatem podlega likwidacji – mówi NGO autorka wniosku.

Czytaj więcej…

Adam Słomka represjonowany za odważne zniesienie monumentu zdrajcy Berlinga?

Zastępca Naczelnego 2

Fot. za @Slomka_KPN/YT

Wczoraj wieczorem z Warszawy – po trzech dekadach od upadku komunizmu – zniknał monument sowieckiego generała Zygmunta Berlinga, który jeszcze przed wybuchem ostatniej wojny światowej został relegowany z Wojska Polskiego. Po wspólnej napaści Niemiec i ZSRS na II RP Berling dopuścił się zdrady i wstąpił na służbę NKWD. Taka decyzja w warunkach wojny była i jest zagrożona karą śmierci. Wieczorem w niedzielę grupa zwolenników Konfederacji Polski Niepodległej – Niezłomni z jej liderem Adamem Słomką społecznie zniosła warszawski monument Berlinga. Rzecznik ze stołecznej Policji podinsp. Magdalena Bieniak przekazała w niedzielę wieczorem, że wówczas nikt nie został zatrzymany w związku ze zdarzeniem. Tymczasem jest to publicznie podane kłamstwo! Zatrzymany został … Adam Słomka!

Czytaj więcej…

Rzecznik Praw Obywatelskich zaskarżył decyzję Bogdana Wenty ws. Marszu Równości

Zastępca Naczelnego

B.Wenta (L), A.Bodnar (P)/fot. domenty publiczne

Skarga Adama Bodnara dotyczy decyzji prezydenta Kielc i byłego posła Platformy Obywatelskiej do Parlamentu Europejskiego Bogdana Wenty o zakazaniu organizacji w mieście Marszu Równości. Wenta argumentuje to względami bezpieczeństwa. RPO Adam Bodnar poinformował, że wystąpił do Sądu Okręgowego w Kielcach o uchylenie decyzji.

Czytaj więcej…

Chorągwiana pikieta

Zastępca Naczelnego

Fot. NGO Bielsko – Biała

Honorowy prezes Stowarzyszenia Rodu Rodziewiczów Leszek Rodziewicz zwrócił się do prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego z prośbą o wyrażenie zgody na zorganizowanie przed pałacem Prezydenckim miesięcznej pikiety w sprawie przywrócenia Chorągwi Rzeczypospolitej – poinformował Wiktor Ferfecki na łamach „Rzeczpospolitej”.

Czytaj więcej…