piękne wydawnictwa poświęcone
Sakramentom Świętym

Wpisy z regionu: mazowieckie

Warszawa Płock Ostrołęka Siedlce

ZChR: Murem za Robertem Bąkiewiczem. „Oczekujemy podjęcia procedury ułaskawienia”

Zastępca Naczelnego 2

Sąd skazał Roberta Bąkiewicza z inicjatywy Katarzyny Augustynek, znanej jako Babcia Kasia, na karę 1 roku ograniczenia wolności z obowiązkiem wykonywania nieodpłatnej pracy społecznej oraz nawiązki 10 000 zł na rzecz aktywistki. Podtrzymano tym samym wyrok sądu pierwszej instancji z marca 2023 roku. Chodzi o obronę świątyń w czasie ekscesów lewactwa pod budynkami sakralnymi w czasie epidemii COVID-19. - W Polsce nie mamy wymiaru sprawiedliwości z prawdziwego zdarzenia. Mamy sądownictwo funkcjonujące podobnie do schyłkowego PRL. Wydawane są wyroki motywowane politycznie. Przypominamy, że przedstawiliśmy projekt wprowadzenia w naszym kraju tzw. ław przysięgłych, które funkcjonowały w II RP, a dzisiaj są podstawą wymiaru sprawiedliwości w wielu krajach anglosaskich. nie sądzę, aby ława przysięgłych wydała orzeczenie o winie Roberta Bąkiewicza organizującego obywatelską obronę kościołów. Przecież obrona obiektów sakralnych przed bojówkami lewackimi ze Strajku Kobiet, przed komunistami, anarchistami czy byłymi funkcjonariuszami aparatu represji PRL jest dobrem wyższego rządu niż komfort lewackiej aktywistki. - powiedział nam prezes Zjednoczenia Chrześcijańskich Rodzin dr Bogusław Rogalski. - Stoimy murem za Robertem Bąkiewiczem i oczekujemy podjęcia procedury jego ułaskawienia przez prezydenta Andrzeja Dudę. Pan prezydent powinien wskazać takim ułaskawieniem wyraźnie, że za obronę budynków sakralnych nie można nikogo w Polsce skazywać. - mówi Niezależnej Gazecie Obywatelskiej Paweł Czyż, rzecznik prasowy ZChR.

Czytaj więcej...

Prezes ZChR: To skandal, aby w majestacie Rzeczypospolitej wydawać wyrok wspierający Putina. Gazprom wygrał z UOKiK w polskim sądzie

Zastępca Naczelnego

Sąd Apelacyjny w Warszawie podtrzymał decyzję sądu pierwszej instancji o uchyleniu kar nałożonych przez UOKiK na spółki budujące gazociąg Nord Stream 2, w tym Gazprom. Jak informuje "Puls Biznesu", sąd apelacyjny odrzucił skargę prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów na decyzję sądu pierwszej instancji, który w 2022 r. prowadził postępowanie w sprawie nałożenia kar na Gazprom i pięć spółek (Engie Energy, Uniper, OMV, Shell i Wintershall) za utworzenie konsorcjum odpowiedzialnego za budowę i eksploatację gazociągu Nord Stream 2. - podaje DoRzeczy.pl. - Wydawanie w majestacie Rzeczypospolitej wyroku wspierającego Putina to skandal. Budowa Nord Stream 2 była nielegalnym projektem rosyjsko-niemieckim łamiącym solidarność europejską z narażeniem interesu Polski. Sąd odrzucił nałożone na spółki w 2020 r. kary finansowe w wysokości ponad 29 mld zł dla Gazpromu i ponad 234 mln zł dla pozostałych firm zaangażowanych w projekt. Ostatecznie spółki budujące Nord Stream 2 nie zapłacą żadnych kar. Tak zdecydowali sędziowie: Urszula Dąbrowska, Jolanta de Heij-Kaplińska i Maciej Dobrzyński. Wyrok jest prawomocny. Wydanie orzeczenia po myśli Gazpromu powinno w tym przypadku zakończyć się skierowaniem sprawy dyscyplinarnej wobec tych sędziów w celu wyciągnięcia daleko idących konsekwencji. Nie wyobrażam sobie sytuacji, że sąd w II RP mógłby w 1939 roku wydać orzeczenie umożliwiające budowę transgranicznego połączenia przez polskie Pomorze do Prus Wschodnich na wniosek III Rzeszy. Widać, po wyborach i wygranej Donalda Tuska, znajdują się sędziowie, którzy wspierają Rosję, która wywołała wojnę na Ukrainie. To aberracja. - powiedział nam prezes Zjednoczenia Chrześcijańskich Rodzin dr Bogusław Rogalski.

Czytaj więcej...

Małgorzata Todd: Kulisy oszustwa

Niezależna Gazeta Obywatelska

Szanowni Państwo!

Po czym poznać, że wybory zostały sfałszowane? PO tym, że były „uczciwe”.  Sprzeczność? Ależ skąd! Nie do takich absurdów przyzwyczaiła nas opozycja totalna. Zagadkowe dosypanie w Krakowie tysiąca wyborców, czy kilometrowe kolejki przed lokalami wyborczymi o czymś świadczą i zaryzykuję twierdzenie, że wcale nie o niefrasobliwości organizatorów. Przeciwnie, podejrzewam, że o przebiegłości SS, czyli służb specjalnych wiadomych państw, które mają za cel wprowadzenie w Polsce chaosu. Czytaj więcej…

Rolnicy z ciechanowskiego masowo reagują na zasłanianie banerów wyborczych Gabriela Janowskiego, który kandyduje do Senatu RP!

Zastępca Naczelnego

Kampania wyborcza powinna kierować się zasadami, które zostały ustalone w kodeksie wyborczym. Poważne problemy spotykają jednak kandydata do Senatu RP Gabriela Janowskiego! Były minister rolnictwa i legendarny lider Solidarności Rolników Indywidualnych jest kandydatem komitetu wyborczego Zjednoczenie Chrześcijańskich Rodzin do Senatu RP w okręgu nr 39 (Ciechanów, tj. obejmuje obszar powiatów ciechanowskiego, mławskiego, płońskiego, przasnyskiego i żuromińskiego). Jego banery wyborcze są celowo zakrywane innymi banerami wyborczymi. - To niegodziwe - tak krótko komentują sprawę rolnicy z ciechanowskiego, którzy przystąpili do pomocy swojemu liderowi i opublikowali film, na którym przywracają materiały wyborcze Janowskiego. - Panu ministrowi dr. Gabrielowi Janowskiemu należy się szacunek za walkę o Polski Cukier. Za zablokowanie wyprzedaży polskich mleczarni, za blokowanie prywatyzacji energetycznego giganta z Mazowsza Stoen, za postawę, która spowodowała jego internowanie w stanie wojennym. Widać, niektórzy uparcie zwalczają polskich, niezależnych patriotów. - powiedział Niezależnej Gazecie Obywatelskiej Paweł Czyż, rzecznik prasowy Zjednoczenia Chrześcijańskich Rodzin.

Czytaj więcej...

eOstroleka.pl: Dr Bogusław Rogalski kandydatem do Senatu RP. „W polskim parlamencie potrzeba patriotów”

Zastępca Naczelnego

Dr Bogusław Rogalski jest kandydatem Zjednoczenia Chrześcijańskich Rodzin do Senatu RP z okręgu nr 46, który obejmuje obszar powiatów makowskiego, ostrołęckiego, ostrowskiego, pułtuskiego i wyszkowskiego oraz miasta na prawach powiatu Ostrołęki. W rozmowie z nami podkreśla: "Mam silne związki z Mazowszem". Zapraszamy do lektury wywiadu.

Czytaj więcej...

WYBORY DO SENATU RP: Szerokie poparcie dla Bogusława Rogalskiego w okręgu ostrołęckim

Zastępca Naczelnego

Prezes Zjednoczenia Chrześcijańskich Rodzin, eurodeputowany VI kadencji, dr Bogusław Rogalski jest kandydatem do Senatu RP w okręgu nr 46 (Ostrołęka), który obejmuje powiaty makowski, ostrołęcki, ostrowski, pułtuski oraz wyszkowski. Lider ZChR posiada już poparcie mazowieckich struktur NSZZ "Solidarność" Rolników Indywidualnych. W ostatnią niedzielę, kandydat z listy Bezpartyjnych Samorządowców do Sejmu RP w okręgu wyborczym nr 18 Przemysław Mikulak oświadczył w jednym z serwisów społecznościowych, że prezes Zjednoczenia Chrześcijańskich Rodzin w wyborach do Senatu RP w okręgu ostrołęckim "będzie wspierany przez Mazowiecką Wspólnotę Samorządową - Bezpartyjnych Samorządowców".

Czytaj więcej...

Mazowsze. Prezes ZChR dr Bogusław Rogalski pierwszym kandydatem do Senatu RP w okręgu ostrołęckim

Zastępca Naczelnego

Wczoraj krótko po południu w Okręgowej Komisji Wyborczej w Siedlcach w celu rejestracji stawił się pierwszy kandydat w wyborach do Senatu RP. w okręgu nr 46 (Ostrołęka), który obejmuje powiaty makowski, ostrołęcki, ostrowski, pułtuski oraz wyszkowski. Dr Bogusław Rogalski, prezes Zjednoczenia Chrześcijańskich Rodzin, do zgłoszenia dołączył 3284 podpisy poparcia na 2 tysiące wymaganych. Lider Zjednoczenia urodził się w Makowie Mazowieckim. To absolwent szkoły podstawowej im. św. Stanisława Kostki w Amelinie, z którą ma związki do dzisiaj. To ta podstawówka otrzymała od lidera ZChR sztandar szkolny. W 2009 roku w swojej rodzinnej gminie Krasnosielc ufundował jako eurodeputowany jedną z pierwszych na Mazowszu tablic pamiątkowych poświęconą "Żołnierzowi Niezłomnemu, chorążemu Witoldowi Boruckiemu ps. "Dąb", "Babinicz" z Narodowego Zjednoczenia Wojskowego". Doktor Rogalski wspiera także Ochotnicze Straże Pożarne, np. ufundował sztandar jednostce OSP w Niesułowie. Mazowieckie struktury NSZZ "Solidarność" wpierają kandydaturę lidera Zjednoczenia, co wydaje się naturalne albowiem dr Bogusław Rogalski posiada również gospodarstwo rolne w gminie Krasnosielc należące od dziesięcioleci do jego rodziny.

Czytaj więcej...

Były minister rolnictwa Gabriel Janowski „czarnym koniem” wyborów do Senatu w okręgu ciechanowskim?

Zastępca Naczelnego

Pakt senacki zdecydowali się nie wystawiać kandydata do Senatu RP w okręgu nr 39, który obejmuje obszar powiatów ciechanowskiego, mławskiego, płońskiego, przasnyskiego i żuromińskiego. W tym okręgu o reelekcję stara się senator Jan Maria Jackowski, który w lutym 2022 roku został wykluczony z Klubu Parlamentarnego PiS Z nieoficjalnych informacji Wprost wynika, że Prawo i Sprawiedliwość wystawi w tym okręgu starostę przasnyskiego Krzysztofa Bieńkowskiego. Tymczasem "czarnym koniem" wyborów w okręgu ciechanowskim może być kandydat komitetu wyborczego Zjednoczenie Chrześcijańskich Rodzin, minister rolnictwa w rządzie Jana Olszewskiego, były senator i poseł oraz nestor ruchu ludowego, Gabriel Janowski.

Czytaj więcej...

Wiceprezes ZChR dr Ewelina Kondziela gościła w Sejmie RP. Zebrał się Parlamentarny Zespół ds. Dziedzictwa Jana Pawła II

Zastępca Naczelnego

W czwartek 30 marca 2023r. na terenie siedziby Sejmu RP odbyło się spotkanie Parlamentarnego Zespołu ds. Dziedzictwa Jana Pawła II. Zebrani dyskutowali na temat przedsięwzięć na rzecz efektywniejszego przywracania pamięci Osoby Świętego Jana Pawła II i jego nauczania. Gościem spotkania była wiceprezes Zjednoczenia Chrześcijańskich Rodzin dr Ewelina Kondziela.

Zespół ten - obecnie pod przewodnictwem posła Andrzeja Gawrona został utworzony przez byłego posła X, I, III, VII i VIII kadencji Czesława Sobierajskiego. To parlamentarne forum pracuje nad upowszechnieniem dorobku myśli Jana Pawła II.

Czytaj więcej...

Media: Nocna podróż Komorowskiego. Kierowca złamał kilka przepisów

Zastępca Naczelnego

Auto z byłym prezydentem Bronisławem Komorowskim pędziło w środę wieczorem ulicami Warszawy. Kierowca złamał kilka przepisów.

Sprawę opisuje "Super Express". W środę wieczorem kierowca limuzyny wiozący Bronisława Komorowskiego do Warszawy złamał kilka zakazów oraz przekroczył prędkość. Jak ocenił w rozmowie z "SE" Marek Konkolewski, ekspert ds. bezpieczeństwa w ruchu drogowym kierowca byłego prezydenta za swoje czyny mógłby otrzymać mandat w wysokości 900 zł oraz 10 pkt karnych.

Czytaj więcej...

Prezes ZChR dr Bogusław Rogalski: Trzaskowski powinien odejść, bo ponosi pełną polityczną odpowiedzialność za działania Karpińskiego

Zastępca Naczelnego

Podejrzany o korupcję Włodzimierz Karpiński - sekretarz m.st. Warszawy, b. prezes miejskiej spółki MPO i b. minister skarbu w rządzie PO, trafi na najbliższe 90 dni do aresztu - zdecydował we wtorek Sąd Rejonowy Katowice-Wschód, uwzględniając wniosek prokuratury w tej sprawie. - Dzisiaj podano informacje, że sekretarz m.st. warszawy został zawieszony w obowiązkach. To krok słuszny, ale daleko niewystarczający. Rafał Trzaskowski jako prezydent Warszawy ponosi odpowiedzialność za swoich urzędników. Włodzimierz Karpiński przez lata był ważnym politykiem i wraz z Rafałem Trzaskowskim zasiadał w jednym rządzie. W takiej sytuacji prezydent Warszawy powinien ogłosić swoją dymisję. Nie panował bowiem nad oczyszczaniem miasta ani w czasie, gdy funkcję sekretarza m.st. Warszawy pełnił partyjny kolega, ani w czasie awarii oczyszczalni ścieków "Czajka". Trzaskowski powinien odejść, bo ponosi pełną polityczną odpowiedzialność za działania Karpińskiego - powiedział w środę w rozmowie z Niezależną Gazetą Obywatelską prezes Zjednoczenia Chrześcijańskich Rodzin dr Bogusław Rogalski.

Czytaj więcej...

ZChR do komendanta stołecznego Policji: Zamiast „przeczołgania po ziemi” działacza Solidarnych 2010, Policja powinna zapewnić mu bezpieczeństwo, być może także żywność i gorące napoje

Zastępca Naczelnego

„Dziś w brutalny sposób policja przeczołgała po ziemi p. Wojtka. (…) KODowcy wciąż mają fory, a osoby żądające rozliczenia śmierci Prezydenta RP są represjonowane.” – napisała w ostatnią niedzielę na swoim profilu na Twitterze Ewa Stankiewicz-Jørgensen, prezes Solidarnych 2010, polska reżyser, scenarzystka filmowa i dziennikarka. - Wystąpiliśmy w tej sprawie z interwencją do stołecznego komendanta Policji nadinspektora Pawła Dzierżaka. Osoby, które domagają się prawdy o wydarzeniach z 10 kwietnia 2010 roku nie zasługują na represje, a na uhonorowanie. To, że p. Wojtek trzymał plansze nieprzyjazne Donaldowi Tuskowi, dzisiaj osoby prywatnej, nie może stanowić żadnego bodźca do podjęcia interwencji. Zamiast "przeczołgania po ziemi" działacza Solidarnych 2010, Policja powinna zapewnić mu bezpieczeństwo, być może także żywność i gorące napoje. Jako największa pozaparlamentarna partia konstruktywnej opozycji, uważamy, że ostateczne wyjaśnienie wydarzeń, w których zginęło dwóch Prezydentów RP - prof. Lech Kaczyński i Ryszard Kaczorowski - jest dzisiaj polską racją stanu, ale przede wszystkim jest elementem, który pomoże społeczności międzynarodowej zrozumieć motywy, jakie od ataku na Gruzję kierują Władimirem Putinem. To oczywiste wsparcie również dla walczącej Ukrainy. "Przeczołgany" działacz Solidarnych 2010, który ma prawo do krytycznej oceny Donalda Tuska, jest dowodem, że zamiast prawdy o Smoleńsku ten temat usiłuje się zdusić. To niepokojące. - mówi nam Paweł Czyż, rzecznik prasowy Zjednoczenia Chrześcijańskich Rodzin.

Czytaj więcej...

ZChR: Życiorysu i bezstronności sędziego Piotra Schaba nie może badać sędzia, który był członkiem PZPR powołanym przez Radę Państwa PRL w stanie wojennym

Zastępca Naczelnego

Izba Karna Sądu Najwyższego uchyliła w środę wyrok, jaki w 2020 r. w warszawskim Sądzie Apelacyjnym wydał Piotr Schab, dziś prezes tego sądu, a od 2018 r. centralny sędziowski rzecznik dyscyplinarny powołany przez Zbigniewa Ziobrę. SN uznał, że ścieżka kariery Schaba, który regularnie awansował, odkąd PiS objął władzę, wskazuje, że w jego przypadku nie zadziałała zasada trójpodziału władz. - informuje Onet.pl. Sąd Najwyższy uchylił wyrok sędziego Schaba z 2020 roku. - To orzeczenie jest przykładem praktycznego efektu ustępowania Komisji Europejskiej. Sąd Najwyższy w składzie:  Włodzimierz Wróbel, Waldemar Płóciennik oraz Paweł Wiliński ocenił bezstronność sędziego Piotra Schaba. Orzeczenie SN ma poważną i nieusuwalną wadę prawną. Sędziego Schaba oceniał Waldemar Płóciennik, który w swoim oświadczeniu z 10 marca 2020 roku skierowanym do Pierwszego Prezesa Sądu Najwyższego podał, iż "od drugiej połowy lat osiemdziesiątych XX wieku, przez okres kilku lat" był on członkiem Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej. Do Sądu Rejonowego w Koszalinie został on powołany 24 czerwca 1982 roku przez Radę Państwa PRL. Zatem, jeśli ktoś ma badać życiorys sędziego Piotra Schaba, prezesa Sądu Apelacyjnego w Warszawie i Rzecznika Dyscypliny Sędziów Sądów Powszechnych, to tą osobą nie może być sędzia, który był działaczem komunistycznej PZPR, który "awansował" i stał się sędzią w stanie wojennym wprowadzonym przez I sekretarza PZPR generała LWP i komunistycznego zbrodniarza Wojciecha Jaruzelskiego przeciwko Polakom. - mówi nam Paweł Czyż, rzecznik prasowy Zjednoczenia Chrześcijańskich Rodzin.

Czytaj więcej...

wPolityce.pl: Sprawa Kurdej-Szatan umorzona! ZChR: Gdyby w Polsce funkcjonowały tzw. ławy przysięgłych celebrytka byłaby już dawno i sprawnie prawomocnie skazana, bo jej wina jest oczywista

Zastępca Naczelnego

Sąd Rejonowy w Pruszkowie postanowieniem z dnia 6 grudnia 2022 r. umorzył postępowanie przeciwko oskarżonej Barbarze K.-S. uznając, że czyn zarzucany oskarżonej nie zawiera znamion czynu zabronionego –  poinformowała PAP Samodzielna Sekcja Prasowa Sądu Okręgowego w Warszawie. Barbara K.-Sz., oskarżona została o zniesławienie Straży Granicznej oraz jej funkcjonariuszy. Sędzia Jakub Sokół miał w ustnym uzasadnieniu powoływać się na „wolność słowa” i „emocjonalne” podłoże ohydnego wpisu celebrytki. - Wydanie tego postanowienia wskazuje, że sędzia, który je wydał nie rozumie państwowotwórczej roli sądownictwa. Jakikolwiek sędzia, który uważa, że można Straż Graniczną publicznie lżyć, nazywać mordercami czy "maszynami ślepo wykonującymi rozkazy" powinien złożyć urząd. Oskarżona swoją postawą wpisała się w narrację reżimu Alaksandra Łukaszenki. Białoruś oskarżała polską Straż Graniczną o strzelanie do islamskich uchodźców ekonomicznych. Uważamy, że gdyby w Polsce funkcjonowały dzisiaj tzw. ławy przysięgłych, których przywrócenie postulujemy, to celebrytka z całą pewnością mogłaby ponieść odpowiedzialność za swój czyn. De facto byłaby już dawno i sprawnie prawomocnie skazana, bo jej wina jest oczywista - powiedział nam Paweł Czyż, rzecznik prasowy Zjednoczenia Chrześcijańskich Rodzin.

Czytaj więcej...

„Opiłowanie katolików” w praktyce? Sąd umorzył postępowanie ws. Nitrasa! Chodzi o atak na działacza pro-life

Zastępca Naczelnego

Sąd zdecydował o umorzeniu postępowania wobec Sławomira Nitrasa z uwagi na rzekomą znikomą szkodliwość społeczną. Chodzi o sprawę rzekomego znieważenia działacza organizacji pro-life. Do zdarzenia miało dojść w 2018 roku w okolicach Placu Defilad w Warszawie. Zdaniem adwokata reprezentującego oskarżyciela prywatnego, poseł PO miał użyć słów: „gnoje”, „gówniarz”, „dureń” oraz „banda psycholi”. - Powtarzamy, że jedynym sposobem na uzdrowienie polskiego wymiaru sprawiedliwości jest wprowadzenie systemu tzw. ław przysięgłych, które funkcjonowały w II RP, a dzisiaj znamy je z krajów anglosaskich. Przy takim rozwiązaniu to grupa losowo wybranych obywateli mieszkających na terenie działania danego sądu orzekać będzie o winie osoby sądzonej lub jej braku, a sędzia jedynie będzie dbał o przebieg rozpraw i miarkował ramy wyroku zgodnie z kodeksem karnym. Skandaliczne orzeczenie sądu w sprawie Sławomira Nitrasa jest zastosowaniem w praktyce programu Platformy Obywatelskiej wyrażonego publicznie przez podsądnego Nitrasa w sprawie opiłowania katolików. Dyskryminowanie osób wierzących jest sprzeczne z zapisami Konstytucji RP, a samo orzeczenie sądu łamie standardy europejskie - powiedział nam Paweł Czyż, rzecznik prasowy Zjednoczenia Chrześcijańskich Rodzin.

Czytaj więcej...

WARSZAWA: Kolejny wiec w obronie polskich szkół na Wileńszczyźnie [VIDEO]

Zastępca Naczelnego

W sobotę pod Ambasadą Litwy w Warszawie kilkadziesiąt osób domagało się zaprzestania dyskryminacji Polaków na Wileńszczyźnie. Odbył się wiec w obronie polskiego szkolnictwa na Wileńszczyźnie zorganizowany przez Zjednoczenie Chrześcijańskich Rodzin (ZChR). W proteście przeciwko dyskryminacji mniejszości polskiej na Litwie i likwidacji tam polskiego szkolnictwa brali udział przedstawiciele wielu organizacji, w tym Towarzystwa Miłośników Wilna i Ziemi Wileńskiej, Wspólnoty Polskiej, stowarzyszenia "Wspólnota i Pamięć" czy stowarzyszenia Młodzi Chadecy, a także licznie zgromadzeni mieszkańcy. – Likwidacja polskich szkół na Wileńszczyźnie to uderzenie w samo serce polskości – mówił w czasie wiecu prezes ZChR, europoseł VI kadencji, dr Bogusław Rogalski. - Podejmowane są próby zlikwidowania 8 polskich gimnazjów i ograniczenia stanu posiadania całego szeregu innych szkół, co jest jawną dyskryminacją i naruszeniem Konwencji Ramowej o ochronie mniejszości narodowych, którą Litwa ratyfikowała bez zastrzeżeń jeszcze w 2000 roku – przypomniał niedawno w rozmowie z polskimi mediami prezes Związku Polaków na Litwie, europoseł Waldemar Tomaszewski z Wileńszczyzny.

Czytaj więcej...

Rzecznik ZChR Paweł Czyż o incydencie z ambasadorem Rosji Siergiejem Andriejewem: Moralnie słuszny protest – co wiemy dzisiaj – został wykorzystany prorosyjskie środowiska, a wręcz pewnie same przedstawicielstwo Rosji do atakowania Polski

Zastępca Naczelnego 1

Wczoraj ambasador Rosji w Warszawie Siergiej Andrejew został oblany czerwoną farbą. W rozmowie z Niezależną Gazetą Obywatelską swoje stanowisko w tej sprawie tłumaczy Paweł Czyż, rzecznik prasowy Zjednoczenia Chrześcijańskich Rodzin.

Czytaj więcej...

Prezes ZChR chce zmiany nazwy alei w Warszawie. Zamiast Armii Ludowej będzie aleja Zbrodni Federacji Rosyjskiej?

Zastępca Naczelnego 1

Prezes ZChR dr Bogusław Rogalski/Twitter.com

Zjednoczenie Chrześcijańskich Rodzin chce zmiany dotychczasowej warszawskiej alei Armii Ludowej na aleję Zbrodni Federacji Rosyjskiej. Petycja w tej sprawie, którą podpisał prezes ZChR dr Bogusław Rogalski, właśnie trafiła na biurko prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego oraz przewodniczącej Rady m.st. Warszawy Ewy Malinowskiej-Grupińskiej. „24 lutego wojska Federacji Rosyjskiej na rozkaz Władimira Putina napadły na Ukrainę. „Armia Czerwona XXI wieku” dokonuje od tego momentu rozlicznych zbrodni wojennych w tym kraju, tj. mordów, gwałtów i grabieży. Warto dodać, że ofiarami działań rosyjskiej armii są również Polacy, którzy jako obywatele ukraińscy walczą w ukraińskim wojsku, a także przedstawiciele polskiej mniejszości narodowej na Ukrainie. W sferze intencjonalnej dokonanie postulowanej zmiany będzie czytelnym aktem sprzeciwu wobec bestialstwa formacji, która używa na Ukrainie rosyjski zbrodniarz Władimir Putin.” – napisał w petycji lider ZChR.

Czytaj więcej…

Maryja z tęczową aureolą. ZChR oburzone wyrokiem Sądu Okręgowego w Płocku uniewinniającym sprawców

Zastępca Naczelnego

Foto za Facebook/Twitter

Sąd Okręgowy w Płocku (woj. mazowieckie) utrzymał w apelacji wyrok uniewinniający trzy aktywistki oskarżone o obrazę uczuć religijnych poprzez rozlepienie w 2019 r. wokół tamtejszego kościoła św. Dominika nalepek z wizerunkiem Matki Bożej Częstochowskiej z tęczową aureolą – podaje Interia.pl.

Czytaj więcej…

Chadecy z ZChR chcą uhonorowania Kazimierza Kaczora. Wniosek do prezydenta Andrzeja Dudy został już wysłany

Zastępca Naczelnego 1

Kazimierz Kaczor, Monika Socha-Czyż (ZChR)/FB

Czy zasłużonych dla naszego kraju Polaków powinno się doceniać za życia? Zjednoczenie Chrześcijańskich Rodzin zwróciło się dzisiaj do prezydenta Andrzeja Dudy o nadanie Krzyża Wielkiego Orderu Odrodzenia Polski wybitnemu aktorowi Kazimierzowi Kaczorowi. – Zauważyliśmy fatalną tendencję, że pan prezydent Andrzej Duda nadaje wielu osobom zasłużonym dla Polski odznaczenia pośmiertnie. W związku z tym, że znam osobiście pana Kazimierza Kaczora, postanowiłam zwrócić się o jego uhonorowanie Krzyżem Wielkim Orderu Odrodzenia Polski w dniu zbliżających się jego urodzin. Ten wielki artysta był zaangażowany również w działalność opozycyjną w czasach PRL – za co był inwigilowany przez Służbę Bezpieczeństwa. Pan prezydent Andrzej Duda, i Kazimierz Kaczor urodzili się w Krakowie i tutaj mamy element łączący obu panów i chyba niejedyny. Liczę na szybką reakcję w tej sprawie ze strony Kancelarii Prezydenta RP – mówi Niezależnej Gazecie Obywatelskiej Monika Socha-Czyż, sekretarz generalna ZChR.

Czytaj więcej…

Sekretarz generalna ZChR Monika Socha-Czyż mocno o postawie żony ministra z PiS, która wspiera Rafała Trzaskowskiego

Zastępca Naczelnego

Elżbieta Rafalska (PiS), Monika Socha-Czyż (ZChR)/ngopole.pl

Spór o decyzję warszawskich radnych uderzających w pamięć o Romanie Dmowskim przybiera na sile. Na swoim profilu na Twitterze ze wsparciem dla prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego oraz radnych Koalicji Obywatelskiej wystąpiła żona ważnego polityka Prawa i Sprawiedliwości Łukasza Schreibera, która znana jest głównie ze skandalizujących sesji zdjęciowych i występu w „TOP MODEL” stacji TVN. – Cieszę się, że jestem Warszawianką (celowo pisane z dużej litery, bo każdy mieszkaniec tego pięknego miejsca, powinien się cieszyć, że ma takiego Prezydenta Trzaskowskiego, który walczy o prawa kobiet) napisała żona ministra.

Czytaj więcej…

Żona ministra udzieliła poparcia Rafałowi Trzaskowskiemu w sprawie ataku warszawskich radnych na pamięć o Romanie Dmowskim!

Zastępca Naczelnego 3

Łukasz i Marianna Schreiber/Facebook

Spór wokół planów przemianowania ronda im. Romana Dmowskiego na rondo Praw Kobiet zatacza coraz szersze kręgi. Tym razem głos w tej sprawie zabrała Marianna Schreiber. Żona ministra w rządzie PiS udzieliła poparcia Rafałowi Trzaskowskiemu, który na temat zmiany nazwy ronda wszedł publicznie w polemikę z premierem Mateuszem Morawieckim.

Uchwałę ws. przyjęcia petycji o zmianie nazwy ronda Dmowskiego na rondo Praw Kobiet warszawscy radni przegłosowali podczas czwartkowej sesji. Za jej przyjęciem opowiedziało się 34 radnych, 19 było przeciw, 5 wstrzymało się od głosu.

Czytaj więcej…

ZChR: Głosowanie za zmianą nazwy Ronda Dmowskiego na Rondo Praw Kobiet, zgodnie z oczekiwaniami postkomunistów, przypomina klękanie na znak solidarności z Black Lives Matter z tą różnicą, że ekipa Trzaskowskiego klęczy przed Martą Lempart

Zastępca Naczelnego

Rzecznik prasowy ZChR, Paweł Czyż/FM PiS

Jak poinformował na Twitterze wiceszef MSWiA Błażej Poboży, „Rada Warszawy przyjęła petycję ws. zmiany nazwy Rondo Dmowskiego na Rondo Praw Kobiet”.

Czytaj więcej…

Po dziewięciu miesiącach śledztwa prokuratura nie wie, czy Janusz Korwin-Mikke ma prawo jazdy

Zastępca Naczelnego

Janusz Korwin-Mikke/Facebook

Janusz Korwin-Mikke pod koniec 2020 r. spowodował kolizję drogową. Sprawą zajmowały się już prokuratury w Otwocku i Warszawie, jednak obie instytucje wciąż nie są w stanie odpowiedzieć na fundamentalne pytanie: czy poseł Konfederacji ma prawo jazdy?

„Kierujący samochodem fiat punto w trakcie manewru włączania się do ruchu, skręcając w prawo, zderzył się z prawidłowo jadącym samochodem marki scania, którym kierował 23-latek. W trakcie czynności ustalono, że obaj kierujący byli trzeźwi i nikt nie odniósł obrażeń” – informowała PAP rzeczniczka prasowa otwockiej policji sierż. sztab. Paulina Harabin.

Czytaj więcej…

Prezes ZChR dr Bogusław Rogalski: „Targowica i zagranica demonstruje dzisiaj w Warszawie przeciwko suwerenności Polski. Przewodzi im Pinokio Tusk”

Zastępca Naczelnego

Prezes ZChR dr Bogusław Rogalski (P)/Twitter

Pseudo Trybunał, grupa przebierańców ubranych w sędziowskie togi, gwałcąc konstytucję, postanowiła wyprowadzić naszą ojczyznę z UE. Ta garstka ludzi nie waha się użyć każdego możliwego kłamstwa, np. w sprawie Konstytucji RP, że ona jest w sprzeczności z UE. To jest nieprawda” – mówił Donald Tusk podczas manifestacji na Placu Zamkowym w Warszawie. Targowica i zagranica demonstruje dzisiaj w Warszawie przeciwko suwerenności Polski. Przewodzi im Pinokio Tusk, którego kłamstw na temat Polski nie daje się już słuchać. Przemawia językiem Berlina. Hańba!” – tak na profilu na Twitterze skomentował słowa byłego premiera prezes Zjednoczenia Chrześcijańskich Rodzin, eurodeputowany VI kadencji, dr Bogusław Rogalski.

Czytaj więcej…