Rolnicy z ciechanowskiego masowo reagują na zasłanianie banerów wyborczych Gabriela Janowskiego, który kandyduje do Senatu RP!

Zastępca Naczelnego

Gabriel Janowski/Twitter.com

Kampania wyborcza powinna kierować się zasadami, które zostały ustalone w kodeksie wyborczym. Poważne problemy spotykają jednak kandydata do Senatu RP Gabriela Janowskiego! Były minister rolnictwa i legendarny lider Solidarności Rolników Indywidualnych jest kandydatem komitetu wyborczego Zjednoczenie Chrześcijańskich Rodzin do Senatu RP w okręgu nr 39 (Ciechanów, tj. obejmuje obszar powiatów ciechanowskiego, mławskiego, płońskiego, przasnyskiego i żuromińskiego). Jego banery wyborcze są celowo zakrywane innymi banerami wyborczymi. – To niegodziwe – tak krótko komentują sprawę rolnicy z ciechanowskiego, którzy przystąpili do pomocy swojemu liderowi i opublikowali film, na którym przywracają materiały wyborcze Janowskiego. – Panu ministrowi dr. Gabrielowi Janowskiemu należy się szacunek za walkę o Polski Cukier. Za zablokowanie wyprzedaży polskich mleczarni, za blokowanie prywatyzacji energetycznego giganta z Mazowsza Stoen, za postawę, która spowodowała jego internowanie w stanie wojennym. Widać, niektórzy uparcie zwalczają polskich, niezależnych patriotów. – powiedział Niezależnej Gazecie Obywatelskiej Paweł Czyż, rzecznik prasowy Zjednoczenia Chrześcijańskich Rodzin.

ZOBACZ JAK ROLNICY BRONIĄ SWOJEGO LIDERA

 

Gabriel Janowski ikoną prawdziwego ruchu ludowego

Gabriel Janowski (ur. 22 kwietnia 1947 w Konstantowie) – polski polityk ruchu ludowego, doktor nauk rolniczych, nauczyciel akademicki, działacz opozycji w PRL, senator I kadencji, poseł na Sejm I, III i IV kadencji, od 1991 do 1993 minister rolnictwa i gospodarki żywnościowej w rządzie Jana Olszewskiego w latach 1992–1999 przewodniczący Polskiego Stronnictwa Ludowego – Porozumienia Ludowego.

W trakcie studiów za udział w zorganizowaniu protestów w czasie wydarzeń marcowych 1968 w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego został relegowany z tej uczelni i skierowany do kompanii karnej. Uniknął wcielenia do wojska, ukrywając się przez kilka tygodni. Studia ostatecznie ukończył na Wydziale Ogrodniczym SGGW w 1970, tam też obronił doktorat. Następnie został wykładowcą na tej uczelni. W 1980 powołał opozycyjny wobec władzy państwowej Związek Zawodowy Producentów Rolnych, w marcu 1981 został jednym z liderów NSZZ Rolników Indywidualnych „Solidarność”.

Po wprowadzeniu stanu wojennego został 13 grudnia 1981 aresztowany i internowany w więzieniu na Białołęce, skąd w sierpniu 1982 przeniesiono go do obozu internowania w Strzebielinku. Przebywał tam do 18 listopada 1982. W 1983 był współzałożycielem Duszpasterstwa Rolników.

Piotr Galicki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *