Mazowsze. Prezes ZChR dr Bogusław Rogalski pierwszym kandydatem do Senatu RP w okręgu ostrołęckim

Zastępca Naczelnego

Prezes ZChR dr Bogusław Rogalski./Twitter.com

Wczoraj krótko po południu w Okręgowej Komisji Wyborczej w Siedlcach w celu rejestracji stawił się pierwszy kandydat w wyborach do Senatu RP. w okręgu nr 46 (Ostrołęka), który obejmuje powiaty makowski, ostrołęcki, ostrowski, pułtuski oraz wyszkowski. Dr Bogusław Rogalski, prezes Zjednoczenia Chrześcijańskich Rodzin, do zgłoszenia dołączył 3284 podpisy poparcia na 2 tysiące wymaganych. Lider Zjednoczenia urodził się w Makowie Mazowieckim. To absolwent szkoły podstawowej im. św. Stanisława Kostki w Amelinie, z którą ma związki do dzisiaj. To ta podstawówka otrzymała od lidera ZChR sztandar szkolny. W 2009 roku w swojej rodzinnej gminie Krasnosielc ufundował jako eurodeputowany jedną z pierwszych na Mazowszu tablic pamiątkowych poświęconą „Żołnierzowi Niezłomnemu, chorążemu Witoldowi Boruckiemu ps. „Dąb”, „Babinicz” z Narodowego Zjednoczenia Wojskowego”. Doktor Rogalski wspiera także Ochotnicze Straże Pożarne, np. ufundował sztandar jednostce OSP w Niesułowie. Mazowieckie struktury NSZZ „Solidarność” wpierają kandydaturę lidera Zjednoczenia, co wydaje się naturalne albowiem dr Bogusław Rogalski posiada również gospodarstwo rolne w gminie Krasnosielc należące od dziesięcioleci do jego rodziny.

Dr Bogusław Rogalski w SP im. św. Stanisława Kostki w Amelinie. W tle ufundowany sztandar/Twitter.com, w tle ufundowany sztandar/Twitter.com

 

Dr Bogusław Rogalski to polski polityk i politolog. W 2009 uzyskał stopień doktora nauk humanistycznych w zakresie nauk o polityce na Wydziale Nauk Politycznych Akademii Humanistycznej im. Aleksandra Gieysztora w Pułtusku. W latach 2004–2009 poseł do Parlamentu Europejskiego VI kadencji, następnie doradca frakcji Europejskich Konserwatystów i Reformatorów ds. międzynarodowych. Komentator m.in. Radio Maryja, Radio Chicago oraz portalu l24.lt. W nadchodzących wyborach lidera Zjednoczenia Chrześcijańskich Rodzin popiera także mazowiecka struktura NSZZ Solidarność Rolników Indywidualnych. – Prezes ZChR dobrze kojarzy się w rodzinnych stronach. Zebranie podpisów poparcia pod jego kandydaturą nie stanowiło wielkiego problemu. W poniedziałek Okręgowa Komisja Wyborcza w Siedlcach powinna wydać nam zaświadczenie o rejestracji. – powiedział nam Paweł Czyż, rzecznik ZChR.

Bogusław Rogalski to polityk z międzynarodową renomą

W wyborach samorządowych w 2002 dr Bogusław Rogalski kandydował na stanowisko prezydenta Olsztyna zajmując 4. miejsce spośród 11 kandydatów z poparciem blisko 9%. W tych samych wyborach uzyskał mandat radnego sejmiku warmińsko-mazurskiego II kadencji, w którym zasiadał do 2004. W wyborach w 2004, otrzymawszy 32 087 głosów, został wybrany do Parlamentu Europejskiego w okręgu obejmującym województwa podlaskie i warmińsko-mazurskie. W Europarlamencie zasiadał w Komisji Spraw Zagranicznych, delegacji ds. współpracy Unii Europejskiej z krajami Andyjskiego Wspólnego Rynku, a także Komisji tymczasowej do zbadania sprawy rzekomego wykorzystania krajów europejskich przez CIA do transportu i nielegalnego przetrzymywania więźniów.

Doktor Bogusław Rogalski to członek Polsko – Amerykańskiego Stowarzyszenia Historycznego (Polish American Historical Association) oraz jeden z liderów międzynarodowego Ruchu Europa Christi.

Dr Bogusław Rogalski: Interes polskich rolników musi być bezkompromisowo broniony przez polskie władze

Interes polskich rolników musi być bezkompromisowo broniony przez polskie władze. Dlatego – jako ZChR – będziemy nadal konsekwentnie przekonywali, aby unijne dopłaty dla rolników wynosiły 100% poziomu dopłat oferowanych rolnikom z Niemiec czy Francji. Polscy rolnicy nie mogą być rolnikami drugiej kategorii w Unii Europejskiej. na to nie było i nie ma zgody. Problemy z zalewaniem rynku UE przez płody rolne z Ukrainy są spowodowane błędnym oczekiwaniem Ukrainy, że mamy poświecić swoje rolnictwo, dobro setek tysięcy rodzin, aby finansować wojnę. Tymczasem koszty finansowe wojny wywołanej przez zbrodniarza Władimira Putina powinni ponosić obywatele Rosji, a nie rolnicy, np. z Mazowsza.

– mówił NGO niedawno prezes ZChR.

Walka o polskość i Polaków na Kresach

Dr Bogusław Rogalski, prezes Macierzy Szkolnej w Grodnie (Białoruś) Stanisław Sienkiewicz, prezes Związku Polaków na Litwie, eurodeputowany Waldemar Tomaszewski/Twitter.com

Prezes Zjednoczenia Chrześcijańskich Rodzin dr Bogusław Rogalski od wielu lat zaangażowany jest w obronę polskości i Polaków na Kresach. Zjednoczenie Chrześcijańskich Rodzin w swoim programie posiada zresztą dbanie o Polaków i Polonię, a także reaguje często w ich obronie. W szczególnym zainteresowaniu lidera ZChR pozostaje sytuacja Polaków na Wileńszczyźnie, gdzie Polacy stanowią większość mieszkańców.

Lider ZChR o wyborach

Zbliżające się wybory są walką o to, aby po ponad trzydziestu latach od upadku PRL, a także po ustaleniach tzw. okrągłego stołu w Polsce odrodził się przedwojenny polityczny ruch chrześcijańsko-narodowy. Ruch, który pozwolił na przeprowadzenie przyłączenia sporych części Śląska do niepodległego państwa polskiego. Zjednoczenie Chrześcijańskich Rodzin dokonało udanej syntezy myśli społecznej obozu chadeckiego, narodowego, ludowego i piłsudczykowskiego i właśnie dlatego zostało objęte właściwie całkowitą cenzurą zarówno ze strony mediów publicznych jak i mediów wspierających totalną opozycję. Kanclerz Prus Otto von Bismarck miał kiedyś powiedzieć, że najlepszym co można zrobić dla Niemców to dać się rządzić Polakom w sytuacji nieustannych sporów. „Polakożerca” doskonale znał historię upadku Rzeczypospolitej Obojga Narodów, która została spowodowana problemami w elekcjach kolejnych monarchów, którzy na polskim tronie pojawiali się za sprawą przekupstwa obcych monarchii. Zdrajcy znajdą się zawsze gotowi za garść srebrników sprzedać nasz sposób życia, dumę narodową, tożsamość oraz przyszłość naszych dzieci. (…)

ZChR dawno zaproponowało zmianę w polskim symbolach poprzez przywrócenie zamkniętej korony z Krzyżem w Godle. To symbol i doskonały papierek lakmusowy tego, na kogo Polacy mogą liczyć. Warto dodać, że Kościół katolicki i Chrzest Polski ponad tysiąc lat temu określił kim jesteśmy, dlaczego tacy jesteśmy i dlaczego nie wolno nam zrezygnować z drogi, którą Polacy idą przez setki lat.

Widząc wielkie zagrożenie, którego doświadcza Kościół i jego wierni w postaci kolejnej odsłony neomarksizmu, zmierzającej do przebiegunowania świata wartości poprzez rewolucję obyczajową i światopoglądową, w 2002 roku ówczesny prefekt Kongregacji Nauki Wiary kardynał Józef Ratzinger opracował obowiązującą „Notę doktrynalną dotyczącą pewnych kwestii związanych z udziałem i postawą katolików w życiu politycznym”, którą następnie zatwierdził papież Jan Paweł II. Wydanie noty było pilnym wymogiem naszych czasów, swego rodzaju drogowskazem dla wiernych świeckich, zwłaszcza polityków, pokazującym w jaki sposób należy prezentować i bronić katolicki świat wartości w sferze publicznej, nie ulegając jednocześnie wszechobecnej poprawności politycznej. Nota jest też przypomnieniem o obowiązku udziału katolików w życiu politycznym, czyli wszędzie tam, gdzie podejmowane są decyzje dotyczące wszystkich sfer życia obywateli i państwa. Ubolewać natomiast należy nad tym, że nota ta nadal pozostaje mało znana wiernym świeckim i katolickim politykom, stąd zapewne bierze się wiele nieporozumień podczas wyrażania swojej woli w trakcie najbardziej charakterystycznego dla demokracji aktu głosowania, czy to w parlamencie czy też przy urnie wyborczej.”

– pisał lider ZChR o wadze nadchodzących wyborów w swoim niedawnym tekście publicystycznym.

ZOBACZ VIDEO z 2009 roku

Odsłonięcie w gminie Krasnosielc tablicy pamiątkowej poświęconej

„Żołnierzowi Niezłomnemu, chorążemu Witoldowi Boruckiemu ps. „Dąb”, „Babinicz” z Narodowego Zjednoczenia Wojskowego”

 

Piotr Galicki

Komentarze są zamknięte