Niebezpieczna sytuacja w Warszawie! Roznegliżowany mężczyzna pobił dwie osoby. Po podaniu leków na uspokojenie zmarł

Zastępca Naczelnego

Foto NGO

Policjanci zatrzymali na Ochocie agresywnego mężczyznę, który pobił dwie osoby i zniszczył samochód. Po przewiezieniu go do szpitala i podaniu leków na uspokojenie, mężczyzna zmarł.

W sobotę około godz. 2.30 policjanci otrzymali zgłoszenie o roznegliżowanym mężczyźnie, który na Ochocie zniszczył zaparkowany samochód i pobił dwie osoby. Po przybyciu policjantów na miejsce mężczyzna był bardzo pobudzony i agresywny, nie stosował się do wydawanych poleceń”

— napisała na platformie X stołeczna Policja.

Zaznaczyła, że policjanci zmuszeni byli do użycia siły fizycznej, gazu i kajdanek.

Na miejsce zostało wezwane pogotowie ratunkowe. Z uwagi na agresywne zachowanie mężczyzny, lekarz podjął decyzję o przewiezieniu go do szpitala psychiatrycznego”

— dodała.

Po podaniu leków na uspokojenie przez personel szpitala mężczyzna przestał oddychać. Pomimo podjętej reanimacji przed godziną 5 mężczyzna zmarł w szpitalu. O zdarzeniu poinformowano Prokuraturę, BSWP, Wydziały Kontroli KGP i KSP. Czynności w toku”

— napisali policjanci.

Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie prok. Piotr Skiba przekazał, że akta wpłynęły do prokuratury.

Została zlecona sekcja zwłok. Przeprowadzone zostanie postępowanie przygotowawcze”

— dodał.

PAP ustaliła, że w ostatnim czasie było kilka przypadków zatrzymania osób zachowujących się nadpobudliwie i agresywnie, które po podaniu leków uspokajających, zmarły. Osoby te najprawdopodobniej były pod wpływem narkotyków.

Źródło: mly/PAP/wPolityce.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *