Prezes ZChR dr Bogusław Rogalski: „Targowica i zagranica demonstruje dzisiaj w Warszawie przeciwko suwerenności Polski. Przewodzi im Pinokio Tusk”

Zastępca Naczelnego

Prezes ZChR dr Bogusław Rogalski (P)/Twitter

Pseudo Trybunał, grupa przebierańców ubranych w sędziowskie togi, gwałcąc konstytucję, postanowiła wyprowadzić naszą ojczyznę z UE. Ta garstka ludzi nie waha się użyć każdego możliwego kłamstwa, np. w sprawie Konstytucji RP, że ona jest w sprzeczności z UE. To jest nieprawda” – mówił Donald Tusk podczas manifestacji na Placu Zamkowym w Warszawie. Targowica i zagranica demonstruje dzisiaj w Warszawie przeciwko suwerenności Polski. Przewodzi im Pinokio Tusk, którego kłamstw na temat Polski nie daje się już słuchać. Przemawia językiem Berlina. Hańba!” – tak na profilu na Twitterze skomentował słowa byłego premiera prezes Zjednoczenia Chrześcijańskich Rodzin, eurodeputowany VI kadencji, dr Bogusław Rogalski.

Chadecja z ZChR punktuje Tuska

Pomijając kontekst zgromadzenia, to zwołanie przez byłego premiera Donalda Tuska wiecu na Placu Zamkowym i samo przyjęcie zgłoszenia o zgromadzeniu przez Rafała Trzaskowskiego – partyjnego towarzysza Donalda Tuska – nosi znamiona ostentacyjnego lekceważenia przepisów. Po pierwsze, o zamiarze zorganizowania zgromadzenia należy powiadomić organ gminny w drodze zawiadomienia. Należy to zrobić w taki sposób, aby wiadomość dotarła do organu nie wcześniej niż na 30 dni i nie później niż na 6 dni przed planowaną datą zgromadzenia. Zgromadzenie Donalda Tuska zostało ujawnione w Biuletynie Informacji Publicznej miasta stołecznego Warszawy w piątek 8 października o godzinie 14:30. Wiec nie ma charakteru spontanicznego, a zatem zawiadomienie lidera Platformy Obywatelskiej powinno wpłynąć do stołecznego ratusza 4 października, tj. przed orzeczeniem Trybunału Konstytucyjnego. Warto dodać, że wówczas nie było wiadomym czy sprawa z wniosku premiera Mateusza Morawieckiego ponownie nie spadnie z wokandy. Po drugie, Mazowiecki Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny uznał w swojej opinii, że zgromadzenie, w którym zadeklarowano udział 200 osób, nie powinno się odbyć, gdyż narusza aktualny stan prawny i stanowi wysokie ryzyko transmisji wirusa wśród dużej liczby uczestników biorących udział w zgromadzeniu. Zapowiedziano możliwość kar finansowych dla organizatora zbiegowiska. Donald Tusk powinien ponieść konsekwencje za zorganizowanie manifestacji w czasie epidemii, a także za celowe wprowadzanie w błąd organu władzy samorządowej. Przecież to jasne, że w zgromadzeniu Tuska będzie brało udział daleko więcej osób niż dwieście. Organizowanie wiecu w czasie epidemii po prostu jest chyba przejawem programu antycovidowego PO”

– powiedział nam w piątek  Paweł Czyż, rzecznik prasowy ZChR.

CZYTAJ WIĘCEJ:

Czy Donald Tusk liczy na zatrzymanie przez Policję w świetle kamer TVN? ZChR uważa, że powinien ponieść konsekwencje za zorganizowanie manifestacji w czasie epidemii

Niestety nasze przywidywania się sprawdziły. Donald Tusk zorganizował zbiegowisko wielkich rozmiarów i de facto potwierdziło się, że zgłoszenie zgromadzenia zawiarało nieprawdziwe dane dotyczące ilości osób, które miały brać w nim udział. Za to musi odpowiedzieć organizator. To lekceważenie przede wszystkim zagrożenia bezpieczeństwa poprzez możliwą transmisję koronawirusa wśród setek uczestników”

– powiedział nam w niedzielny wieczór rzecznik Zjednoczenia Chrzescijańskich Rodzin.

Parlament Europejski będzie debatował na wyrokiem Trybunału

Jak dowiedziało się RMF FM, podczas rozpoczynającej się 18 października sesji Parlamentu Europejskiego dojdzie do debaty na temat Polski w związku z wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego, który uznał wyższość polskiej Konstytucji nad unijnym prawem.

Wniosek o przeprowadzenie debaty złożyła szefowa frakcji socjaldemokratów w Parlamencie Europejskim Iratxe García Pérez. Jak podaje RMF FM, pomysł debaty ma już poparcie Europejskiej Partii Ludowej (EPL), liberałów (Renew Europe) i Zielonych.

Potwierdzam, jest wstępna decyzja w tej sprawie”

— powiedział RMF FM Andrzej Halicki.

Źródło: wPolityce.pl/Twitter/RMF FM/NGOPOLE.PL

Komentarze są zamknięte