Żona ministra udzieliła poparcia Rafałowi Trzaskowskiemu w sprawie ataku warszawskich radnych na pamięć o Romanie Dmowskim!

Zastępca Naczelnego3

Łukasz i Marianna Schreiber/Facebook

Spór wokół planów przemianowania ronda im. Romana Dmowskiego na rondo Praw Kobiet zatacza coraz szersze kręgi. Tym razem głos w tej sprawie zabrała Marianna Schreiber. Żona ministra w rządzie PiS udzieliła poparcia Rafałowi Trzaskowskiemu, który na temat zmiany nazwy ronda wszedł publicznie w polemikę z premierem Mateuszem Morawieckim.

Uchwałę ws. przyjęcia petycji o zmianie nazwy ronda Dmowskiego na rondo Praw Kobiet warszawscy radni przegłosowali podczas czwartkowej sesji. Za jej przyjęciem opowiedziało się 34 radnych, 19 było przeciw, 5 wstrzymało się od głosu.

Pomysłowi sprzeciwili się przede wszystkim radni PiS. Przyjęcie petycji nie oznacza jednak, że zmiana jest już przesądzone. Na razie radni mają jedynie rozważyć taką opcję.

Czwartkowe głosowanie warszawskich radnych skomentował w piątek premier Mateusz Morawiecki. Szef rządu stwierdził, że „coś niepokojącego dzieje się w Warszawie”.

„Najpierw anulowano święta Bożego Narodzenia na grafikach, którymi oklejono metro. Teraz stołeczni radni chcą anulować Rondo Romana Dmowskiego. Czy to prezydent Trzaskowski pisze nowy rozdział polskiej historii? Rozdział, w którym nie ma miejsca dla bohaterów naszej niepodległości?” – napisał Morawiecki na Facebooku.

Do tego wpisu na Twitterze odniósł się prezydent stolicy. Trzaskowski przypomniał, że postać Romana Dmowskiego doczekała się już pomnika przy al. Szucha oraz że jego imię nosi Dworzec Wschodni w Warszawie. „Rondo jego imienia stało się symbolem walki o prawa kobiet. Te, które po kolei próbujecie 'anulować’. A niepokojący Pana wniosek do Rady Miasta złożyły kobiety” – dodał.

Marianna Schreiber broni Trzaskowskiego

Wpis ten udostępniła na Twitterze Marianna Schreiber. „Cieszę się, że jestem Warszawianką (celowo pisane z dużej litery, bo każdy mieszkaniec tego pięknego miejsca, powinien się cieszyć, że ma takiego Prezydenta jak Rafał Trzaskowski, który walczy o prawa kobiet)” – napisała żona Łukasza Schreibera, ministra i polityka z PiS.

https://twitter.com/MSchreiberM/status/1469773210648514577

Spór o rondo w Radzie Warszawy

Zajęcie się sprawą zmiany nazwy ronda im Romana Dmowskiego już zapowiedziała stołeczna Prokuratura Okręgowa. Zdaniem śledczych, w uchwale stołecznych radnych „nie znalazły się dwa kluczowe elementy dot. całej procedury zmiany nazwy”. Ma brakować m.in. informacji o powodach zmiany oraz jej uzasadnienia.

Głos w tej sprawie zabrał prezes Instytutu Pamięci Narodowej. Karol Nawrocki ocenił, że Dmowski to jeden z ojców niepodległej Polski, a plany warszawskiego ratusza nazwał „historycznym barbarzyństwem”.

Kontrowersje wokół żony ministra Łukasza Schreibera

O Mariannie Schreiber zrobiło się głośno po tym, gdy bez wiedzy męża wzięła udział w programie „Top Model” stacji TVN.

Od czasu udziału w programie Schreiber kilkukrotnie publicznie zabierała głos w różnych sprawach. Wsparła m.in. protestujących nauczycieli oraz zapowiedziała, że uda się na granicę polsko-białoruską, by pomagać tam migrantom.

Źródło: Wirtualna Polska

 1. Lili
  | ID: 5db453f1 | #1

  Ona ma coś z głową.

 2. Lili
  | ID: 5db453f1 | #2

  Z nią jest coś nie tak

 3. Galerianka
  | ID: c6123f30 | #3

  @Lili
  Też tak myślę, szkoda, ze się nie leczy na głowę.

Zasybskrybuj źródło komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.