Wpisy z regionu: śląskie

Gliwice Katowice Częstochowa Racibórz Bielsko-Biała Będzin Cieszyn Mikołów Rybnik Tarnowskie Góry Tychy Mysłowice Zabrze Bieruń Sosnowiec Wodzisław Śląski Żywiec

Czy wiesz, że..?

Niezależna Gazeta Obywatelska

Jan Paweł II/Chicago Tribune/YT

Dziś mija 43 lata od zamachu na życie Świętego Jana Pawła II. Miało to miejsce 13 maja 1981 roku o godzinie 17.19 na Placu Świętego Piotra w Watykanie. Zamachowcem, który strzelał do Ojca Świętego był Turek Ali Agca. Nigdy do końca nie wyjaśniono kto stał za zamachem. Wszelkie ślady prowadziły do komunistycznych służb bułgarskich, chociaż niewątpliwie powiązanych z Moskwą. Czytaj więcej…

Protest wyborczy polityk ZChR. Pytanie o pobranie karty referendalnej punktem programu PO?

Zastępca Naczelnego 1

W środę upływa termin na składanie do Sądu Najwyższego protestów wyborczych. Jak przekazała Karolina Truszczyńska z zespołu prasowego SN, wszystkie protesty dotychczas odnotowane w sądzie pochodzą od wyborców. Dodała, że żaden ze złożonych protestów nie został jeszcze rozpatrzony. Jak potwierdziliśmy, protest wyborczy a także protest przeciwko ważności referendum z 15 października został złożony również przez kandydatkę do Senatu RP z ramienia Zjednoczenia Chrześcijańskich Rodzin Monikę Sochę-Czyż, która w wyborach uzyskała 10412 głosów. "Na podstawie art. 82 §1 i 2 ustawy z dnia 29.08.2023 r. Kodeks wyborczy (Dz.U. 2022, poz. 1277) zgłaszam protest wyborczy jako kandydat w wyborach do Senatu RP w okręgu wyborczym nr 78 wnosząc o unieważnienie wyborów z dnia 15.10.2023 r. i ponowne ich zarządzenie z uwagi na dopuszczenie się w sprawie referendum przestępstwa nadużycia przeciwko wyborom stypizowanego w art. 248 ust. 4 kk, mającego zmasowany charakter na terytorium całego kraju." - czytamy w tekście protestu wyborczego polityk ZChR. - Tak, złożyłam protest wyborczy i protest przeciwko ważności referendum. Uważam, ze masowo zadawane pytanie o kartę do głosowania w referendum było masowym złamaniem ciszy wyborczej i referendalnej przez wielu członków obwodowych komisji wyborczych. Zatem promowano punkt programowy listy z udziałem partii Donalda Tuska, o którym mówił publicznie. To miało poważny wpływ na wyniki zarówno wyborów jak i referendum. - powiedziała nam autorka protestów skierowanych do SN.

Czytaj więcej...

Kandydatka ZChR do Senatu RP Monika Socha-Czyż: Zawiadamiam prokuraturę o przestępstwie przeciwko wyborom

Zastępca Naczelnego

- Dzisiaj rano spotkałam się z naczelnik Urzędu Pocztowego nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach. Naczelnik tego urzędu pocztowego nawet się nie przedstawiła. Pracownik państwowego operatora pocztowego wprost powiedziała, że szef lokalnej OSP i jeden z radnych Rady Miejskiej w Czechowicach-Dziedzicach, którzy twierdzą, że nie otrzymali mojej ulotki wyborczej są kłamcami. Do tego mają kłamać rekomendowani przez Komitet Wyborczy Zjednoczenie Chrześcijańskich Rodzin oraz Komitet Wyborczy Wyborców Niepodległa Żyje członkowie obwodowych komisji wyborczych. Usłyszałam też wykręty, że było zbyt mało ulotek. Poczta Polska S.A. w Czechowicach-Dziedzicach otrzymała 16852 sztuki na wszystkie adresy prywatne w tej gminie. Ta kobieta śmiała się mi w twarz i odmówiła przekazania spisu ulic, gdzie rzekomo trafiły moje ulotki. Na odchodne stwierdziła, że mam sobie sprawę wyjaśnić w oddziale Poczty Polskiej S.A. w Olsztynie, gdzie była podpisana umowa i jej nic nie zrobię. Doszło zatem do przestępstwa z art. 249 pkt. 2 Kodeksu karnego w postaci mojego uprawnienia do swobodnego wykonywania prawa do kandydowania w zw. z art. 97 ust. 2 Konstytucji RP oraz do zniszczenia materiałów wyborczych. "Przypadkowo" moim kontrkandydatem jest były dyrektor regionalnej Poczty Polskiej S.A. To są metody białoruskie i jeszcze dziś do prokuratury trafi zawiadomienie o przestępstwie. Nie może być tak, że to pracownik publicznego operatora pocztowego decyduje, których kandydatów obsługiwać, a których nie. Warto dodać, że wyborcy z Czechowic-Dziedzic stanowią bardzo poważny odsetek osób uprawnionych do oddania głosów w okręgu wyborczym nr 78 do Senatu RP. Objęcie mnie cenzurą prewencyjną nielegalnie wpłynie na wynik wyborów. - powiedziała nam kandydatka Zjednoczenia Chrześcijańskich Rodzin do Senatu RP z Bielska-Białej, powiatu bielskiego i pszczyńskiego, radna Sejmiku Województwa Śląskiego V kadencji, Monika Socha-Czyż.

Czytaj więcej...

Kandydatka ZChR do Senatu RP: Poczta Polska S.A. wbrew umowie przeciąga dostawę materiałów wyborczych

Zastępca Naczelnego 2

Kandydatka Zjednoczenia Chrześcijańskich Rodzin do Senatu RP Monika Socha-Czyż poinformowała nas, że Poczta Polska S.A. wbrew zawartej umowie nie doręczyła jeszcze jej ulotek wyborczych na terenie gminy Czechowice-Dziedzice (16952 sztuki) oraz w Bystrej (2435 sztuki). - Osobiście podpisałam 26 września umowę na doręczenie druków bezadresowych, tj. moich ulotek wyborczych. Od momentu dostawy do wyznaczonego urzędu pocztowego, w tym wypadku do Urzędu Pocztowego nr 2 w Bielsku-Białej przy ul. Legionów, moje ulotki miały trafić do wyborców w ciągu 7 dni. To nie jest kwestia dostawy 5 sztuk a blisko 19387 sztuk ulotek! Mało tego, Poczta Polska wystawiła Komitetowi Wyborczemu Zjednoczenie Chrześcijańskich Rodzin w dniu 5 października "dokument rozliczeniowy" D00343P0923RROKFMC, potwierdzając nieprawdziwie dostarczenie 28779 moich ulotek. Tymczasem w poniedziałek 9 października przedstawiciel ZChR ustalił, że ulotki nie trafiły do mieszkańców gminy Czechowice-Dziedzice. Zatem druki dostarczone Poczcie Polskiej S.A. do dystrybucji ulegają cudownemu rozmnożeniu. Poczta Polska S.A. wbrew umowie przeciąga dostawę materiałów wyborczych. Wyraźnie, aby nie poradzić sobie z tym przed ciszą wyborczą. To skandal, który może dotyczyć wielu komitetów wyborczych i wielu kandydatów - mówi nam kandydatka Zjednoczenia Chrześcijańskich Rodzin do Senatu RP z Bielska-Białej Monika Socha-Czyż.

Czytaj więcej...

ZChR: „Należy stosować metodę zgazowania węgla z polskich złóż węgla w celu zapewnienia Polakom dostępu do taniej energii”. Gdzie staną pierwsze małe reaktory jądrowe SMR?

Zastępca Naczelnego

Orlen Synthos Green Energy, spółka kontrolowana przez Orlen i Synthos z portfela miliardera Michała Sołowowa, w poniedziałek w południe ogłosiła szczegóły planowanych inwestycji w małe reaktory jądrowe (SMR). Na początku premier Mateusz Morawiecki zapowiedział, że w ciągu kilku lat w Polsce powstanie ponad 20 małych elektrowni jądrowych. Wstępne lokalizacje SMR-ów to: Włocławek, Ostrołęka, Stawy Monowskie, Kraków — Nowa Huta, Dąbrowa Górnicza, Stalowa Wola (tarnobrzeska strefa ekonomiczna) oraz Warszawa. To lokalizacje, w których znajdują się m.in. energochłonne zakłady produkcyjne, a także te, które są optymalne dla potrzeb ciepłownictwa. - Zwracamy uwagę, że powstanie małych reaktorów jądrowych w obecnej sytuacji geopolitycznej jest ryzykowne. Wojska Federacji Rosyjskiej w czasie agresji na Ukrainę zajęły Zaporoską Elektrownię Atomową na południu Ukrainy. Jej uszkodzenie może stanowić poważny problem, np. radioaktywne skażenie terenu. Szczególnie, że potencjalne lokalizacje SMR w Stawach Monowskich i Dąbrowie Górniczej będzie dzieliła niewielka odległość 52 kilometrów. Dlatego zdaniem ZChR, należy stosować metodę zgazowania węgla z polskich złóż węgla w celu zapewnienia Polakom dostępu do taniej energii. - mówi nam Krzysztof Maciejewski, poseł na Sejm RP V, VI, VII i VIII kadencji z Klubu Parlamentarnego Prawo i Sprawiedliwość, były członek Komisji Ochrony Środowiska, Zasobów Naturalnych i Leśnictwa Sejmu RP, a dzisiaj przewodniczący radomszczańskich struktur Zjednoczenia Chrześcijańskich Rodzin.

Czytaj więcej...

ZChR: Z Donalda Tuska taki teolog, jak z Grety Thunberg!

Zastępca Naczelnego

Przewodniczący Donald Tusk podczas spotkania z uczestnikami Campus Academy w Sosnowcu starał się dowodzić, że katolicy nie powinni głosować na PiS lub Konfederację. Jego przekaz nie jest jednak wiarygodny chociażby ze względu na to, że sam promuje aborcję na życzenie, co jest kompletnie sprzeczne z nauką Kościoła. - podaje portal wPolityce.pl. - Szwedzka wagarowiczka Greta Thunberg zostanie doktorem honoris causa Uniwersytetu Helsińskiego na wniosek wydziału teologicznego tej uczelni. Po spotkaniu Campus Academy w Sosnowcu można powiedzieć, że z Donalda Tuska taki teolog, jak z Grety Thunberg! Osoby wierzące akurat nie powinny oddać swojego głosu w wyborach parlamentarnych na jego partię i to wyraźnie wynika z Noty doktrynalnej z 2002 roku, którą opracował kardynał Józef Ratzinger, ówczesny prefekt Kongregacji Nauki Wiary. Została ona zatwierdzona przez Jana Pawła II, a dotyczy kwestii związanych z udziałem i postawą katolików w życiu politycznym, którą zatwierdził papież Jan Paweł II. - powiedział nam Paweł Czyż, rzecznik prasowy Zjednoczenia Chrześcijańskich Rodzin.

Czytaj więcej...

Monika Socha-Czyż z ZChR: Onet kontrolowany przez szwajcarsko-niemiecki koncern Ringier Axel Springer Media AG obraża górników. Szkoda, że ten portal nie pyta o zarobki sędziów, bo „o takich pieniądzach przeciętny Polak może pomarzyć”

Zastępca Naczelnego

"O takich pieniądzach przeciętny Polak może pomarzyć. Tyle zarabiają górnicy" - tak grzmi tytułem swojego materiału portal Onet.pl. - Onet kontrolowany przez szwajcarsko-niemiecki koncern Ringier Axel Springer Media AG obraża polskich górników. Szkoda, że ten portal nie pyta o zarobki sędziów, bo "o takich pieniądzach przeciętny Polak może pomarzyć". Górnicy codziennie ryzykują swoim życiem. Ich ciężka praca zapewnia milionom Polaków możliwość ogrzewania swoich nieruchomości w zimie. Sędziowie za to nie ryzykują życiem i zapewniają nam dzisiaj gremialnie nie ciepło, ale widowiskowy spór z Komisją Europejską, który bynajmniej może jedynie podnieść nam ciśnienie, a nie temperaturę w nieruchomości. ZChR opowiada się za wypowiedzeniem pakietu "Fit for 55", a także systemu ETS. Chcemy inwestycji w polskie górnictwo, tak, aby w oparciu o metodę zgazowania węgla zapewnić nam bezpieczeństwo energetyczne. Bez politykujących sędziów sobie poradzimy, a jak wiemy wszyscy, zlikwidowanie wielu polskich kopalni sprowadziło na nasz kraj problemy. Niechaj zatem szwajcarsko-niemiecki koncern medialny zajmuje się otwieraniem elektrowni węglowych w Niemczech, a nie dyskredytowaniem górników i ich ciężkiej i niebezpiecznej pracy w Polsce. - powiedziała nam Monika Socha-Czyż, radna Sejmiku Województwa Śląskiego V kadencji z listy PiS, a dzisiaj sekretarz generalny Zjednoczenia Chrześcijańskich Rodzin.

Czytaj więcej...

Rzecznik prasowy ZChR do krakowskiego radnego Łukasza Wantucha: Niechaj radni w Krakowie pracują za darmo

Zastępca Naczelnego

"Niech katecheci pracują za darmo" - proponuje Łukasz Wantuch miejski radny z klubu Przyjazny Kraków. W częstochowskiej radzie miasta przyjęto uchwałę, w sprawie likwidacji finansowania lekcji religii z miejskiego budżetu.  Radny z Krakowa od razu wziął się za przygotowywanie w tej sprawie specjalnej rezolucji i jak podaje "Gazeta Wyborcza", już rozesłał ją do rządu i parlamentarzystów. - O ile postawa częstochowskich radnych jest skandaliczna wobec setek lat, które nierozerwalnie połączyły Częstochowę z wiarą, czego dowodem jest Jasna Góra, to jednak nie dziwi, skoro prezydentem Częstochowy jest były poseł SLD Krzysztof Matyjaszczyk. Częstochowska uchwała o wykreśleniu z budżetu środków na współfinansowanie to kpina z uwagi na fakt, że religia jest całkowicie normalnym przedmiotem szkolnym, a nauczycielom po prostu należy się wynagrodzenie za pracę. W przypadku pomysłu krakowskiego radnego Łukasza Wantucha sytuacja jest inna. Skoro wzywa on, aby katecheci - nauczyciele pracowali za darmo, to oczekujemy, że radny przedstawi też projekt uchwały, w którym krakowscy radni zrezygnują z diet, bo przecież spełnianie mandatu radnego to służba społeczna, a nie praca. Zatem, niechaj radni w Krakowie pracują za darmo! Przedstawienie w Krakowie uchwały uderzającej w religię, w mieście w którym posługę pełnił Karol Wojtyła, późniejszy Papież Jan Paweł II, przez radnego z klubu popierającego prezydenta Jacka Majchrowskiego dowodzi, że ten samorząd nie był i nie jest apolityczny. - mówi nam Paweł Czyż, rzecznik prasowy Zjednoczenie Chrześcijańskich Rodzin.

Czytaj więcej...

ZChR w Barbórkę: Szczęść Boże dla polskich górników z okazji ich święta. Chadecy konsekwentnie bronią polskiego górnictwa

Zastępca Naczelnego

Barbórka to święto górnicze, obchodzone rokrocznie 4 grudnia. Zjednoczenie Chrześcijańskich Rodzin konsekwentnie od lat upomina się o prawa polskich górników i sprzeciwia się likwidacji polskiego górnictwa. Pamiętamy o ich wkładzie w odzyskanie niepodległości i ofiarach z KWK "Wujek" z 16 grudnia 1981 roku, a także strajkach z 1988 roku, które dobiły komunistów. Chcemy nowych inwestycji w tzw. metodę zgazowania węgla, a także godnego wynagradzania trudnej i niebezpiecznej górniczej pracy. W dniu Barbórki składamy górnikom proste i szczere życzenia: Szczęść Boże dla polskich górników z okazji ich święta. - mówi nam Paweł Czyż, rzecznik prasowy Zjednoczenia Chrześcijańskich Rodzin.

Czytaj więcej...

ZChR przypomina PiS dyskusyjną postawę marszałka województwa śląskiego Jakuba Chełstowskiego: Po co wam to było?

Zastępca Naczelnego 1

W poniedziałek wieczorem głosami między innymi dotychczasowej opozycji, a także marszałka Jakuba Chełstowskiego i trojga innych dotychczasowych radnych PiS sejmik województwa śląskiego powołał na swojego wiceprzewodniczącego radnego Stanisława Gmitruka z PSL, a następnie odwołał przewodniczącego Jana Kawuloka z PiS. - Jak radna Sejmiku Województwa Śląskiego poprzedniej kadencji i Sekretarz Generalny Zjednoczenia Chrześcijańskich Rodzin chcę odnieść się do wydarzeń na Śląsku: Afera z marszałkiem województwa śląskiego Jakubem Chełstowskim i przejęciem władzy przez totalną opozycję w Sejmiku Województwa Śląskiego nie dziwi, jeśli się zważy, że secesjonista w 2014 roku chadzał na wiece Ruchu Autonomii Śląska. Koledzy z PiS: co po wam to było? - zapytała na swoim portalu na Facebooku Monika Socha-Czyż z ZChR.

Czytaj więcej...

ZChR: W pełni zgadzamy się z prezesem Jarosławem Kaczyńskim na temat roli cywilizacji i wartości chrześcijańskich

Zastępca Naczelnego

W weekend w Jarosław Kaczyński na spotkaniach z sympatykami PiS opowiadał o tym, jak toczyły się przemiany po upadku komunizmu po 1989 roku. Podkreślał, że "w buty" poprzedniego systemu, który nie dał się z Polski wyplenić do końca, weszła Platforma Obywatelska. Dużo miejsca poświęcił wartościom chrześcijańskim. Prezes PiS odwiedził w sobotę Myszków, a następnie Częstochowę. W każdym z tych miast dał wykład o ostatnich kilku dekadach w Polsce. - Zagadamy się z prezesem Kaczyńskim, że cywilizacja chrześcijańska i wartości chrześcijańskie są fundamentem patriotyzmu. Niemniej, skoro liczne sejmiki wojewódzkie odrzucały w 2022 roku również głosami radnych PiS petycje Zjednoczenia Chrześcijańskich Rodzin w sprawie wprowadzenia w danych województwach Karty Praw Rodziny Jana Pawła II, to oznacza, że pan prezes Jarosław Kaczyński powinien zdyscyplinować swoje środowisko polityczne. Przecież dla przykładu w sejmiku śląskim, w którym większość ma PiS, w którym zasiadają też radni PiS z okręgu częstochowskiego, za przyjęciem papieskiego dokumentu głosował jeden radny. Zatem poza deklaracjami ważne są i czyny. W tej sytuacji wygląda na to, że prezes partii rządzącej został celowo wprowadzony w błąd w zakresie postawy radnych swojego ugrupowania w głosowaniu Karty Praw Rodziny, np. na Podkarpaciu, w województwie łódzkim, lubelskim, a także dolnośląskim. W sejmiku dolnośląskim przewodniczący z PiS odmówił w ogóle rozpatrzenia naszej petycji - mówi nam Paweł Czyż, rzecznik prasowy Zjednoczenia Chrześcijańskich Rodzin.

Czytaj więcej...

Sekretarz ZChR: Tylko postkomuna wstydzi się wiary. Wirtualna Polska szuka „sensacji” tam gdzie jej nie ma?

Zastępca Naczelnego

"Religia w szkołach. Skandal na Śląsku, matka dzieci nie wytrzymała" - grzmi tytuł materiału na portalu O2.pl należący do Grupy Wirtualna Polska. Szkoła podstawowa w Wilkowicach na Śląsku dopytuje rodziców, dlaczego ich dzieci nie uczęszczają na lekcje religii. Jedna z mam przyznała, że to drugi raz kiedy słyszy takie pytania odnośnie swojego dziecka. Zapowiedziała, że nie zamierza się tłumaczyć ze swoich decyzji - czytamy. - Ta sprawa dotyka mnie osobiście, albowiem pochodzę z Wilkowic. Tworzenie newsa z niczego, w którym atakuje się wiarę jest czymś obrzydliwym i jest przejawem dyskryminacji. Gdyby iść tropem materiału tego portalu, to czy pytanie o religię zadawane w spisach powszechnych jest skandaliczne? Tylko postkomuna wstydzi się wiary, a zadawanie pytania o wyznanie przez szkołę w Wilkowicach ma głęboki sens, bowiem na Śląsku Cieszyńskim mamy sporą grupę ewangelików. Anonimowa matka może sobie wierzyć w ideologię LGBT i postawić ołtarzyk z Marksem w swoim domu, ale to nie oznacza, że osoby niewierzące mają terroryzować wierzącą większość Polaków albo atakować szkoły za organizowanie zajęć z religii czy etyki - mówi nam Monika Socha-Czyż, sekretarz generalny Zjednoczenia Chrześcijańskich Rodzin, radna Sejmiku Województwa Śląskiego V kadencji.

Czytaj więcej...

90. rocznica wielkiego triumfu Żwirki i Wigury w Challenge 1932

Zastępca Naczelnego

Franciszek Żwirko i Stanisław Wigura - legendy polskiego lotnictwa. 28 sierpnia minęło 90 lat od ich historycznego zwycięstwa w zawodach lotniczych samolotów sportowych Challenge 1932. Dokonali tego samolotem RWD-6 polskiej konstrukcji. Niestety, dwa tygodnie później, 11 września, zginęli w katastrofie lotniczej pod Cieszynem. Poświęconą im wystawę otwarto na lotnisku w Pyrzowicach.

Czytaj więcej...

„Strzeżcie się fałszywych proroków”. Czy działalność prezydenta Rafała Piecha wpisuje się w ewangeliczną przestrogę?

Zastępca Naczelnego 1

Radni wybrani z listy byłego działacza Platformy Obywatelskiej Rafała Piecha wspólnie z PO odrzucili Kartę Praw Rodziny Jana Pawła II na styczniowej sesji Rady Miasta w Siemianowicach Śląskich. Petycję w tej sprawie złożyła partia Zjednoczenie Chrześcijańskich Rodzin. Tymczasem lider marginalnego ugrupowania Polska Jest Jedna, prezydent Siemianowic Śląskich Rafał Piech, odbywa tournée po miejscach ważnych dla katolików. Czy to cyniczne wykorzystywanie wiary do uprawiania polityki? Takie pytanie stawiają działacze organizacji chrześcijańskich w Polsce.

Z informacji Niezależnej Gazety Obywatelskiej wynika, że kontrowersyjny polityk chce zawierzyć Polskę opiece Maryi w Sanktuarium Matki Boskiej Gietrzwałdzkiej. Tymczasem Rafał Piech swoją drogę polityczną rozpoczynał od Platformy Obywatelskiej i z jej listy w 2006 bez powodzenia kandydował do rady miejskiej w Siemianowicach Śląskich. - W 2015 r. o Rafale Piechu usłyszała cała Polska. Już jako prezydent zdecydował, że powierzy miasto Niepokalanemu Sercu Maryi. Ufundował też specjalny klucz do bram miasta dla Matki Boskiej. Od tego czasu często powtarza, że to matka Jezusa jest menedżerką miasta – podaje Onet.pl. To wygląda jak spełniająca się przestroga z Ewangelii według św. Mateusza 7:15 "Strzeżcie się fałszywych proroków, którzy przychodzą do was w owczej skórze, ale wewnątrz są drapieżnymi wilkami".

Czytaj więcej...

W sobotę beatyfikacja S.M. Paschalis Jahn i IX Towarzyszek. W brutalny sposób zginęły z rąk sowieckich żołnierzy „wyzwalających” Śląsk

Zastępca Naczelnego

W sobotę 11 czerwca, o godz. 11.00 w katedrze wrocławskiej odbędzie się beatyfikacja 10 sióstr elżbietanek, które zginęły z rąk żołnierzy Armii Czerwonej. Data beatyfikacji ofiar sowieckich zbrodni wojennych zbiega się z brutalną wojną na Ukrainie.

Czytaj więcej...

Demolka w punkcie pomocy dla uchodźców. „Wstyd mi, że jestem Ukrainką”

Zastępca Naczelnego 2

W poniedziałek w punkcie zbiórek prowadzonym przez Samorząd Studencki Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej miał miejsce incydent, w którym brali udział uchodźcy z Ukrainy - poinformował w mediach społecznościowych przewodniczący samorządu uczelni Nikodem Słowiński. Zdemolowano manekiny, rozrzucono ubrania, doszło do utarczek słownych. Na skutek tych wydarzeń punkt zbiórek w ATH został zamknięty do 4 maja.

Czytaj więcej...

Radny Mariusz Sekta z Czechowic-Dziedzic jest zbulwersowany bezradnością administracji szefa Obrony Cywilnej Kraju

Zastępca Naczelnego

Radny Mariusz Sekta z Czechowic-Dziedzic/NGO

Publiczne zapowiedzi Władimira Putina, w których Polska jest przedstawiana jako możliwy kierunek uderzenia wojsk Federacji Rosyjskiej budzą liczne obawy o stan polskiej infrastruktury ochronnej. Radny Mariusz Sekta z Czechowic-Dziedzic (śląskie) wprost stwierdza w swojej korespondencji adresowanej do Kancelarii Prezesa Rady Ministrów RP oraz MSW, że „przedstawiciele Biura Szefa Obrony Cywilnej Kraju twierdzą, że są bezradni wobec ewidentnych zaniedbań samorządów w zakresie budownictwa ochronnego związanego z OC. Z ust przedstawicieli FR padają groźby użycia broni jądrowej, a w naszym (naszych?) mieście (miastach?) nie ma przygotowanych budowli ochronnych dla ludności. Nie jest prowadzona ich ewidencja i kontrole. Istniejące przepisy (…) są ignorowane przez samorząd i będącego ich twórcą Szefa Obrony Cywilnej Kraju. To zakrawa na sabotaż w obliczu wojny. Kto weźmie odpowiedzialność za niepotrzebne cierpienia ludności cywilnej?” – pyta radny wybrany z listy Prawa i Sprawiedliwości.

Czytaj więcej…

Śląscy radni PiS przeciwko stanowisku prezydenta Andrzeja Dudy oraz prezesa Jarosława Kaczyńskiego! Sejmik województwa śląskiego odrzucił nauczanie Jana Pawła II

Zastępca Naczelnego

Prezes PiS Jarosław Kaczyński, prezydent Andrzej Duda/Twitter.com

Na poniedziałkowej sesji Sejmik Województwa Śląskiego odrzucił petycję Zjednoczenia Chrześcijańskich Rodzin w sprawie wprowadzenia w tym województwie Karty Praw Rodziny Jana Pawła II. Stanowisko Komisji Skarg, Wniosków i Petycji tego sejmiku zaprezentował radny PiS Rafał Kandziora. W uzasadnieniu do odrzucenia papieskiego dokumentu wskazano, że ten sejmik przyjął już stanowisko w uchwale nr VI/9/1/2019 z 20 maja 2019 roku w sprawie rodziny jako wspólnoty pokoju i ponadto istnieją wątpliwości na gruncie formalno-prawnym.

Czytaj więcej…

Prezes ZChR dr Bogusław Rogalski w poniedziałek wystąpi w obronie rodziny na sesji Sejmiku Śląskiego

Zastępca Naczelnego

Holenderski europoseł Rob Ross z JA21, włoski europoseł Paolo Borchia z Legi, prezes ZChR dr Bogusław Rogalski na Madrid Summit, styczeń 2022/Twitter.com

– Panie Ministrze Stanisławie Szwed, czy przewodniczący Sejmiku Województwa Śląskiego i radny z Cieszyna, Jan Kawulok stosuje celowo arbitralną obstrukcję wobec petycji ZChR w sprawie wprowadzenia w tym województwie Karty Praw Rodziny Jana Pawła II? – zapytał publicznie na Twitterze w styczniu prezes Zjednoczenia Chrześcijańskich Rodzin, eurodeputowany VI kadencji, dr Bogusław Rogalski. Jak potwierdziła Niezależna Gazeta Obywatelska, w najbliższy poniedziałek, 21 marca około godziny 11:30 dojdzie jednak do rozpatrzenia na sesji tego sejmiku petycji chadeków w sprawie przyjęcia papieskiego dokumentu na Śląsku, a jednym z mówców będzie właśnie dr Rogalski.

Czytaj więcej…

Prezydent Siemianowic Śląskich Rafał Piech skapitulował w dniu próby? Karta Praw Rodziny Jana Pawła II odrzucona przez radnych z tego miasta

Zastępca Naczelnego

Prezydent Rafał Piech (drugi z lewej)/foto za strajk.eu

W czwartek 27 stycznia 2022 roku radni Rady Miasta w Siemianowicach Śląskich odrzucili petycję Zjednoczenia Chrześcijańskich Rodzin w sprawie wprowadzenia w tym mieście Karty Praw Rodziny Jana Pawła II. W sesji nie brał udziału prezydent Siemianowic Śląskich Rafał Piech.

Czytaj więcej…

ZChR apeluje do wiceministra rodziny Stanisława Szweda o zdyscyplinowanie przewodniczącego Sejmiku Województwa Śląskiego Jana Kawuloka

Zastępca Naczelnego
Paweł Czyż (L), Stanisław Szwed (P)/NGO

Od lewej: Paweł Czyż (ZChR), Stanisław Szwed (PiS)/NGO

Przewodniczący Sejmiku Województwa Śląskiego Jan Kawulok z Prawa i Sprawiedliwości blokuje rozpoznanie petycji Zjednoczenia Chrześcijańskich Rodzin w sprawie wprowadzenia w województwie śląskim Karty Praw Rodziny.

Czytaj więcej…

Protest przeciwko zawłaszczaniu dorobku Ignacego Daszyńskiego przez postkomunistów

Zastępca Naczelnego

Ignacy Daszyński i Józef Piłsudski, 1928. Fot. YT

Adrian Zandberg i przedstawiciele Lewicy Razem złożyli dzisiaj wieńce pod pomnikiem Ignacego Daszyńskiego przy pl. Na Rozdrożu w Warszawie. 7 listopada 1918 r., powstał w Lublinie Tymczasowy Rząd Ludowy Republiki Polskiej pod przewodnictwem Ignacego Daszyńskiego. Większość rządu lokalnego stanowili działacze PPS oraz PSL „Wyzwolenie”.  Tymczasowy Rząd Ludowy Republiki Polskiej złożył dymisję na ręce Józefa Piłsudskiego 11 listopada.

Czytaj więcej…

Kompromitacja służb prezydenta Siemianowic Śląskich Rafała Piecha

Zastępca Naczelnego

Prezydent Siemianowic Śląskich Rafał Piech/FB

Ostentacyjne obnoszenie się wiarą powinno zobowiązywać. „Prezydent Siemianowic Śląskich powierzył miasto Niepokalanemu Sercu Maryi w 2015 roku. Dokładnie 8 grudnia o godzinie 12:00, „kiedy – jak mówiła Maryja – Niebo jest najwyżej i najwięcej można uprosić”. Prezydent uklęknął w kościele Krzyża Świętego, a potem ufundował specjalny klucz do bram miasta dla Matki Boskiej” – przypomniał publiczną deklarację prezydenta Rafała Piecha portal NaTemat.pl. W ostatnich wyborach samorządowych otrzymał 83,64 procent głosów, a z listy KWW Rafał Piech SMS (Stowarzyszenia Mieszkańców Siemianowic) do Rady Miasta Siemianowic Śląskich dostało się 10 na 23 miejskich radnych. Początkowo działał też w lokalnym kole Platformy Obywatelskiej i z jej listy w 2006 bez powodzenia kandydował do rady miejskiej.

Czytaj więcej…

Kapitulacja prezydenta Siemianowic Śląskich Rafała Piecha? Petycja ZChR w sprawie ochrony tradycyjnej rodziny odrzucona przez miejskich radnych

Zastępca Naczelnego 1

Prezydent Rafał Piech (drugi z lewej)/strajk.eu

Ostentacyjne obnoszenie się wiarą powinno zobowiązywać. „Prezydent Siemianowic Śląskich powierzył miasto Niepokalanemu Sercu Maryi w 2015 roku. Dokładnie 8 grudnia o godzinie 12:00, „kiedy – jak mówiła Maryja – Niebo jest najwyżej i najwięcej można uprosić”. Prezydent uklęknął w kościele Krzyża Świętego, a potem ufundował specjalny klucz do bram miasta dla Matki Boskiej” – przypomniał publiczną deklarację prezydenta Rafała Piecha portal NaTemat.pl. W ostatnich wyborach samorządowych otrzymał 83,64 procent głosów, a z listy KWW Rafał Piech SMS (Stowarzyszenia Mieszkańców Siemianowic) do Rady Miasta Siemianowic Śląskich dostało się 10 na 23 miejskich radnych. Początkowo działał też w lokalnym kole Platformy Obywatelskiej i z jej listy w 2006 bez powodzenia kandydował do rady miejskiej. Od września Rafał Piech stoi na czele ruchu społecznego Polska Jest Jedna, sprzeciwiającego się m.in. obowiązkowym szczepieniom przeciw COVID-19 i tzw. „segregacji sanitarnej”.

Czytaj więcej…

Uroczystość uczczenia bohaterskich obrońców Węgierskiej Górki

Niezależna Gazeta Obywatelska

1 września w Węgierskiej Górce odbyła się podniosła uroczystość dla uczczenia bohaterskich obrońców Węgierskiej Górki. W dniach 2 i 3 września 1939 r. polski "Batalion Forteczny" usytuowany w pasie fortyfikacji obronnej składający się z 1100 żołnierzy  w heroicznym boju przez dwa dni powstrzymywał napór niemieckiej dywizji w liczbie 17 700 doskonale uzbrojonych żołnierzy. Pozwoliło to Armii Kraków uniknąć okrążenia i bezpieczne wycofanie. Bohaterska obrona Węgierskiej Górki nazwana została "Westerplatte Południa". Czytaj więcej...

Chadecy z ZChR oburzeni. Spółka Restrukturyzacji Kopalń zasypuje kopalnię za prawie pół miliarda złotych

Zastępca Naczelnego 2

Zdjęcie ilustracyjne/imfromyorkshire.uk.com

W październiku tego roku Spółka Restrukturyzacji Kopalń zamierza zakończyć rozpoczęte w końcu czerwca zasypywanie szybu nr 1 likwidowanej kopalni Krupiński. „Likwidacja pochłonie ok. 470 mln złotych z budżetu państwa, zamiast stworzyć dochód ze sprzedaży pozostałości istniejącej jeszcze infrastruktury” – pisze w komunikacie spółka, która chciała odpłatnie z tej infrastruktury korzystać – podaje Business Insider Polska za PAP.

Czytaj więcej…