Wpisy z regionu: Kraków

Woj. małopolskie

Kraków Zakopane Oświęcim

Podpalona restauracja

Zastępca Naczelnego

Klient niezadowolony z obsługi lub z jedzenia podanego mu w lokalu gastronomicznym potrafi być okrutny i mściwy. Nie zawsze wystarcza mu wpisać się do książki skarg i zażaleń lub zamieścić negatywne opinie w internecie. Bywa, że sięga po drastyczne formy zemsty.

Czytaj więcej…

Rada dla bezdomnych

Zastępca Naczelnego

Fot. za Wikipedia.pl

Prezydent Krakowa profesor Jacek Majchrowski powołał Radę do spraw Bezdomności, która ma wypracować praktyczne rozwiązania na rzecz osób pozostających w kryzysie bezdomności oraz koordynować podejmowane przez miasto i organizacje pozarządowe działania – poinformował portal internetowy krakowskiego wydania „Gościa Niedzielnego”.

Czytaj więcej…

Propozycja przysięgi żołnierzy WOT pod kopcem Piłsudskiego

Zastępca Naczelnego

Fot. za terytorialsi.wp.mil.pl

Komitet Opieki nad Kopcem Józefa Piłsudskiego przy Towarzystwie Miłośników Historii i Zabytków Krakowa zwraca się do panów ministra obrony narodowej Mariusza Błaszczaka oraz dowódcy Wojsk Obrony Terytorialnej generała dywizji Wiesława Kukuły z propozycją zorganizowania najbliższej przysięgi żołnierzy 11. Małopolskiej Brygady WOT im. generała brygady Leopolda Okulickiego pod polską Mogiłą Mogił, jak często określa się kopiec imienia wskrzesiciela Polski Niepodległej.

Czytaj więcej…

Pies taternik

Zastępca Naczelnego

Fot. ilustracyjne/bustle.com

Członkowie Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego śpieszą z pomocą nie tylko ludziom. Jak poinformowało Radio Kraków, przewieźli oni do schroniska dla zwierząt małego psa, który przez kilka dni przebywał w Murowańcu na Hali Gąsienicowej.

Czytaj więcej…

Czy będzie bilet do Krakowa?

Zastępca Naczelnego

Fot. za TT MPK S.A. w Krakowie

Krakowska radna Koalicji Obywatelskiej doktor Małgorzata Jantos zaproponowała w interpelacji skierowanej do prezydenta miasta profesora Jacka Majchrowskiego wprowadzenie „biletu do miasta” w związku z nadmiernym ruchem turystycznym – poinformował portal KrKNews.

Czytaj więcej…

„Kukułki” na traktorze

Zastępca Naczelnego

Fot. za smithstoys.com

Ciekawe, ile kilogramów „kukułek” musiał zjeść zatrzymany przez policjantów w podkrakowskim Pcimiu traktorzysta, skoro w jego organizmie stwierdzono ponad 3 promile alkoholu, o czym poinformowała Polska Agencja Prasowa.

Czytaj więcej…

W środę proces działacza opozycji demokratycznej z czasów PRL. Fatyga kontra Ringier Axel Springer

Zastępca Naczelnego

J. Fatyga po lewej, fot. arch.

18 stycznia 2016 roku „Fakt” wydawany przez niemiecko-szwajcarski koncern Ringier Axel Springer opatrzył swój materiał „Ogromne emerytury stalinowskich sędziów” zdjęciem znanego działacza opozycji z czasów PRL, dziś działacza Konfederacji Polski Niepodległej – Niezłomni, Janusza Fatygi. 3 lipca przed Sądem Okręgowym w Krakowie, o godzinie 13:00 w sali K-615, odbędzie się proces o ochronę dóbr osobistych, który wytoczył Fatyga.

Czytaj więcej…

Były konsultacje, będzie panel

Zastępca Naczelnego

Zdecydowanym zwycięstwem propozycji postawienia pomnika „Wstęga Pamięci” autorstwa zespołu pod kierunkiem Alexandra Smagi na bulwarze Czerwieńskim (między Wawelem a Skałką) zakończył się pierwszy etap trzecich już konsultacji społecznych dotyczących formy upamiętnienia żołnierzy Armii Krajowej w Krakowie – poinformowała Polska Agencja Prasowa.

Czytaj więcej…

Powrót luxtorpedy

Zastępca Naczelnego

Luxtorpeda w 1936 r., fot. za NAC

Najstarsi Polacy, a zwłaszcza mieszkający w latach 30. ubiegłego wieku wzdłuż linii kolejowej Kraków-Zakopane, z pewnością pamiętają ten pociąg, który budził ogromny podziw wyglądem i szybkością, z jaką przemierzał całą trasę.

Czytaj więcej…

Zwolniony za cytowanie Biblii?

Zastępca Naczelnego

Fot. Ted Eytan (Wikimedia Commons)

Instytut Ordo Iuris złożył do właściwego miejscowo w Krakowie sądu pozew w imieniu pracownika zwolnionego z sieci handlowej IKEA w Polsce za umieszczenie na firmowym forum internetowym wpisu zawierającego cytaty z Pisma Świętego – poinformowała Niezależna.

Czytaj więcej…

Znowu będzie spór o igrzyska?

Zastępca Naczelnego

W Krakowie szykuje się kolejna awantura z igrzyskami w tle. Tym razem nie zimowymi olimpijskimi, ale europejskimi, których lokalizację w podwawelskim grodzie w 2023 roku poparlo 50 europejskich komitetów olimpijskich na spotkaniu w Mińsku, o czym poinformowała Polska Agencja Prasowa.

Czytaj więcej…

Czy w Polsce będzie ogłoszony klimatyczny stan wyjątkowy?

Zastępca Naczelnego

Radni klubu Kraków dla Mieszkańców chcą, żeby polski rząd ogłosił – wzorem brytyjskiego – klimatyczny stan wyjątkowy oraz przedsięwziął kroki mające na celu zwiększenie udziału odnawialnych źródeł energii w ogólnym zużyciu, co pozwoliłoby ograniczyć spalanie paliw kopalnych odpowiadające w dużej mierze za emisję gazów cieplarnianych – poinformował portal KrkNews.

Czytaj więcej…

Czy w Krakowie powstaną elektrownie wodne i siłownie wiatrowe?

Zastępca Naczelnego

Łukasz Wantuch, fot. bip.krakow.pl

Można krytykować, a także nie lubić radnego prezydenckiego klubu Przyjazny Kraków Łukasza Wantucha, ale nie sposób odmówić mu niesamowitej inwencji owocującej coraz to nowymi pomysłami. Jedne z nich są od razu odrzucane jako absurdalne, drugie zasługują na poważną dyskusję, jeszcze inne mają spore szanse na realizację.

Czytaj więcej…

Pijane rośliny

Zastępca Naczelnego

Fot. YT

Kiedy człowiekowi mocno zaszumi w głowie, chętnie napije się nawet z nieznajomym, a niekiedy poczęstuje drinkiem także swojego wiernego psa.

Krakowianie i odwiedzający podwawelski gród turyści, którzy znakomicie bawią się na Kazimierzu, poszukali nowych kompanów alkoholowych libacji. Imprezowicze nader chętnie dzielą się napojami wyskokowymi z roślinami.

Czytaj więcej…

Rower z literaturą

Zastępca Naczelnego

Fot. za altasobscura.com

Rozpoczęła się kolejna edycja krakowskiej „Lotnej czytelni” – wspaniałej akcji Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej i Stowarzyszenia Kraków Miastem Rowerów mającej na celu zachęcenie mieszkańców podwawelskiego grodu, a może również i turystów, do zagłębienia się w wartościowej lekturze podczas letnich wakacji – poinformowała Polska Agencja Prasowa.

Czytaj więcej…