Węgrzy pielgrzymowali do Krakowa w obronie św. Jana Pawła II

Zastępca Naczelnego

fot. Biuro Prasowe Archidiecezji Krakowskiej

Pielgrzymi z Węgier odwiedzili w niedzielę sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie. Powitał ich abp Marek Jędraszewski, który podziękował za ten wyraz solidarności z Polakami wobec ataków na Ojca Świętego.

Abp Jędraszewski zwracając się do pielgrzymów podkreślił bliskość Polaków i Węgrów w wymiarze politycznym i kulturowym, a przede wszystkim w doświadczeniu świętości wielkich ludzi obu narodów. „Metropolita zauważył, że w Krakowie urodził się król Węgier Władysław I Święty, a Węgierką z pochodzenia była z kolei św. Jadwiga Królowa” – relacjonuje spotkanie archidiecezja krakowska. Arcybiskup odniósł się również bezpośrednio do ostatnich ataków Jana Pawła II, które nazwał „drugim zamachem” na Ojca Świętego.

Chodzi o to, żeby wyrwać go z naszych serc i naszej pamięci i żeby jego imię nie kojarzyło się z dobrem, jakie czynił, przesłaniem pokoju Chrystusowego, który przyniósł światu, ale z tym, co tak bardzo złe i ohydne w życiu człowieka”

– podkreślił abp Jędraszewski. Metropolita przekazał zebranym pielgrzymom z Węgier, że Polacy stanęli w obronie dobrego imienia papieża Polaka poprzez liczne protesty, które odbyły się w wielu miejscach w kraju. Arcybiskup dziękował Węgrom za ich wyraz solidarności z Polakami w tej sprawie.

Źródło: diecezja.pl, niezalezna.pl

Komentarze są zamknięte