Wpisy z regionu: małopolskie

Kraków Zakopane Oświęcim

Podpalona restauracja

Zastępca Naczelnego

Klient niezadowolony z obsługi lub z jedzenia podanego mu w lokalu gastronomicznym potrafi być okrutny i mściwy. Nie zawsze wystarcza mu wpisać się do książki skarg i zażaleń lub zamieścić negatywne opinie w internecie. Bywa, że sięga po drastyczne formy zemsty.

Czytaj więcej…

Rada dla bezdomnych

Zastępca Naczelnego

Fot. za Wikipedia.pl

Prezydent Krakowa profesor Jacek Majchrowski powołał Radę do spraw Bezdomności, która ma wypracować praktyczne rozwiązania na rzecz osób pozostających w kryzysie bezdomności oraz koordynować podejmowane przez miasto i organizacje pozarządowe działania – poinformował portal internetowy krakowskiego wydania „Gościa Niedzielnego”.

Czytaj więcej…

Pechowy kierowca

Zastępca Naczelnego

Kiedy usłyszałem informację, że policjanci zatrzymali w Tarnowie kierowcę, który jechał za szybko i bez zapiętych pasów, a po dokładnym sprawdzeniu okazało się, że jest poszukiwany do odbycia kary, samochód został zaś skradziony, przypomniała mi się natychmiast anegdota z czasów PRL.

Czytaj więcej…

Hakerski włam

Zastępca Naczelnego

To było prawdziwie mistrzowskie włamanie internetowe, ale jego sprawca został już zatrzymany i usłyszał zarzuty, za które grozi mu kara do 10 lat więzienia.

Czytaj więcej…

Propozycja przysięgi żołnierzy WOT pod kopcem Piłsudskiego

Zastępca Naczelnego

Fot. za terytorialsi.wp.mil.pl

Komitet Opieki nad Kopcem Józefa Piłsudskiego przy Towarzystwie Miłośników Historii i Zabytków Krakowa zwraca się do panów ministra obrony narodowej Mariusza Błaszczaka oraz dowódcy Wojsk Obrony Terytorialnej generała dywizji Wiesława Kukuły z propozycją zorganizowania najbliższej przysięgi żołnierzy 11. Małopolskiej Brygady WOT im. generała brygady Leopolda Okulickiego pod polską Mogiłą Mogił, jak często określa się kopiec imienia wskrzesiciela Polski Niepodległej.

Czytaj więcej…

Pies taternik

Zastępca Naczelnego

Fot. ilustracyjne/bustle.com

Członkowie Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego śpieszą z pomocą nie tylko ludziom. Jak poinformowało Radio Kraków, przewieźli oni do schroniska dla zwierząt małego psa, który przez kilka dni przebywał w Murowańcu na Hali Gąsienicowej.

Czytaj więcej…

Czy będzie bilet do Krakowa?

Zastępca Naczelnego

Fot. za TT MPK S.A. w Krakowie

Krakowska radna Koalicji Obywatelskiej doktor Małgorzata Jantos zaproponowała w interpelacji skierowanej do prezydenta miasta profesora Jacka Majchrowskiego wprowadzenie „biletu do miasta” w związku z nadmiernym ruchem turystycznym – poinformował portal KrKNews.

Czytaj więcej…

Adopcja roślin

Zastępca Naczelnego

Fot. za focus.pl

Do adopcji można oddać już nie tylko dziecko czy zwierzę, ale także różne okazy flory. Jak poinformowała Polska Agencja Prasowa, w centrum handlowym w krakowskich Bronowicach otwarto Punkt Adopcji Roślin. Można do niego przynieść roślinne ozdoby mieszkań, a także bezpłatnie pozyskać oddane tam przez innych.

Czytaj więcej…

Górale w obronie dobrego imienia ks. prof. Józefa Tischnera

Zastępca Naczelnego 1

ks. Józef Tischner/ YT

Związek Podhalan wydał oświadczenie w związku z podaną przez zastępcę szefa kolegium Instytutu Pamięci Narodowej i dyrektora Wojskowego Biura Historycznego im. generała Kazimierza Sosnkowskiego doktora habilitowanego Sławomira Cenckiewicza informacją, że słynny kapłan, filozof, kapelan „Solidarności” przyjaciel papieża Jana Pawła II został w 1983 roku został zarejestrowany przez peerelowską Służbę Bezpieczeństwa jako kandydat na tajnego współpracownika, następnie rejestracja została zmieniona na „kontakt operacyjny”, jesienią 1988 r. określono go zaś mianem „konsultanta” (30 stycznia 1990 r. został wyrejestrowany).

Czytaj więcej…

Oscypkowy rekord

Zastępca Naczelnego

Fot. za ekologia.pl

Ten doroczny przetarg budzi coraz większe emocje, a niemal każdy jego kolejny wyniki bije poprzedni rekord. Chodzi o ceny wynajmu 26 straganów do sprzedaży oscypków na Krupówkach i pod Gubałówką w Zakopanem.

Czytaj więcej…

„Kukułki” na traktorze

Zastępca Naczelnego

Fot. za smithstoys.com

Ciekawe, ile kilogramów „kukułek” musiał zjeść zatrzymany przez policjantów w podkrakowskim Pcimiu traktorzysta, skoro w jego organizmie stwierdzono ponad 3 promile alkoholu, o czym poinformowała Polska Agencja Prasowa.

Czytaj więcej…

W środę proces działacza opozycji demokratycznej z czasów PRL. Fatyga kontra Ringier Axel Springer

Zastępca Naczelnego

J. Fatyga po lewej, fot. arch.

18 stycznia 2016 roku „Fakt” wydawany przez niemiecko-szwajcarski koncern Ringier Axel Springer opatrzył swój materiał „Ogromne emerytury stalinowskich sędziów” zdjęciem znanego działacza opozycji z czasów PRL, dziś działacza Konfederacji Polski Niepodległej – Niezłomni, Janusza Fatygi. 3 lipca przed Sądem Okręgowym w Krakowie, o godzinie 13:00 w sali K-615, odbędzie się proces o ochronę dóbr osobistych, który wytoczył Fatyga.

Czytaj więcej…

Były konsultacje, będzie panel

Zastępca Naczelnego

Zdecydowanym zwycięstwem propozycji postawienia pomnika „Wstęga Pamięci” autorstwa zespołu pod kierunkiem Alexandra Smagi na bulwarze Czerwieńskim (między Wawelem a Skałką) zakończył się pierwszy etap trzecich już konsultacji społecznych dotyczących formy upamiętnienia żołnierzy Armii Krajowej w Krakowie – poinformowała Polska Agencja Prasowa.

Czytaj więcej…

Powrót luxtorpedy

Zastępca Naczelnego

Luxtorpeda w 1936 r., fot. za NAC

Najstarsi Polacy, a zwłaszcza mieszkający w latach 30. ubiegłego wieku wzdłuż linii kolejowej Kraków-Zakopane, z pewnością pamiętają ten pociąg, który budził ogromny podziw wyglądem i szybkością, z jaką przemierzał całą trasę.

Czytaj więcej…