Prezes ZChR dr Bogusław Rogalski: Wzywamy Donalda Tuska do publicznego potępienia ataku nożownika na kierowcę biskupa Roberta Chrząszcza

Zastępca Naczelnego

Dr Bogusław Rogalski (ZChR), Donald Tusk (PO)/Twitter.com

Kierowca biskupa Roberta Chrząszcza został zaatakowany przez mężczyznę z nożem w pobliżu kościoła w Myślenicach. Po kilku godzinach obławy zatrzymano 30-latka podejrzewanego o dokonanie ataku. W niedzielę późnym wieczorem powiadomiono, że ofiara ataku jest w stanie stabilnym. – Atak nożownika w Myślenicach na kierowcę biskupa Roberta Chrząszcza to efekt propagandy totalnej opozycji. W 2010 roku w Łodzi zginął Marek Rosiak zabity przez Ryszarda Cybę strzałami z broni palnej. Ze strony totalnej opozycji nie było wówczas odpowiedniej refleksji. Wezwanie do „opiłowania katolików” ogłoszone przez prominentnego polityka PO Sławomira Nitrasa oraz neomarksistowska nagonka lewicowych mediów oparta na nieustannym ataku na Kościół katolicki przynosi na naszych oczach tragiczny skutek. Wzywamy Donalda Tuska do publicznego potępienia ataku nożownika na kierowcę biskupa Roberta Chrząszcza, a także odcięcia się przez lidera Platformy Obywatelskiej od programu sformułowanego przez Sławomira Nitrasa. – powiedział nam prezes Zjednoczenia Chrześcijańskich Rodzin, eurodeputowany VI kadencji, dr Bogusław Rogalski.

Jako pierwsze o incydencie poinformowało radio RMF FM. Informację o zdarzeniu podczas oficjalnej wizyty kanonicznej księdza biskupa w Myślenicach na Górze Chełm potwierdził Interii dyrektor biura prasowego archidiecezji krakowskiej ks. Łukasz Michalczewski.

To był atak podczas oficjalnej wizyty biskupa. Nie zgadzamy z tym. To atak na Kościół, który wpisuje się w obecne ataki na Kościół w Polsce”

– przekazał.

Piotr Galicki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *