ZChR: Portal Interia.pl skandalicznie lansuje protest 0,000001% mieszkańców Krakowa, aby rykoszetem uderzyć w Jana Pawła II

Zastępca Naczelnego

Monika Socha-Czyż (ZChR), dr Wanda Półtawska/Twitter.com

W piątek w Szpitalu na Siemiradzkiego w Krakowie otwarto nowy Oddział Noworodkowy. Jego patronką została lekarka i przyjaciółka papieża Jana Pawła II, Wanda Półtawska. Wybór nie wszystkim przypadł jednak do gustu. Przed gmachem placówki odbył się protest w tej sprawie. Jego uczestnicy argumentowali, że Wanda Półtawska wyrażała w przeszłości swój sprzeciw wobec aborcji i metody in vitro. – podaje Interia.pl. – To absolutny margines, gdy na protest w sprawie uhonorowania dr Wandy Półtawskiej, damy Orła Białego, przybywa w Krakowie pięć osób. Jednak portal Interia.pl – należący w całości do Cyfrowego Polsatu – skandalicznie lansuje protest 0,000001 % mieszkańców Krakowa, aby rykoszetem uderzyć w Jana Pawła II. Po pierwsze i najważniejsze dr Wanda Półtawska została aresztowana przez Gestapo 17 lutego 1941 i więziona na zamku w Lublinie. Torturowana i przesłuchiwana w lubelskim gestapo „Pod Zegarem”, następnie, 21 września 1941, wywieziona do Ravensbrück z zaocznym wyrokiem śmierci. W obozie stała się ofiarą eksperymentów pseudomedycznych (głównie chirurgicznych okaleczeń kończyn) przeprowadzanych przez niemieckich lekarzy, w tym berlińskiego profesora, prezesa niemieckiego Czerwonego Krzyża, Gebhardta oraz dr. Fischera, Rosenthala i Oberheuser. W 1951 ukończyła medycynę na Uniwersytecie Jagiellońskim, a następnie uzyskała oba stopnie specjalizacji i doktorat z psychiatrii (1964). W latach 1952–1969 była adiunktem w Klinice Psychiatrycznej Akademii Medycznej w Krakowie, 1955–1997 wykładowczynią medycyny pastoralnej na Papieskim Wydziale Teologicznym w Krakowie, 1964–1972 pracowniczką Poradni Wychowawczo-Leczniczej przy Katedrze Psychologii UJ. W 1967 zorganizowała Instytut Teologii Rodziny przy Papieskim Wydziale Teologicznym w Krakowie i kierowała nim przez 33 lata, piastując stanowisko profesora. W latach 1981–1984 była wykładowczynią w Instytucie Studiów nad Małżeństwem i Rodziną im. Jana Pawła II przy Papieskim Uniwersytecie Laterańskim w Rzymie. Na protest przychodzi pięciu krzykaczy i to jest dla Interii najważniejsze. To zupełny upadek rzetelności dziennikarskiej. – mówi nam Monika Socha-Czyż, sekretarz generalny Zjednoczenia Chrześcijańskich Rodzin.

Wybór Wandy Półtawskiej na patronkę nowego oddziału nie wszystkim przypadł jednak do gustu. Przed budynkiem szpitala odbył się kilkuosobowy protest zorganizowany przez inicjatywę obywatelską „DOŚĆ milczenia – STOP klerykalizacji Polski”.

Jego uczestnicy argumentowali, że Wanda Półtawska otwarcie wyrażała swój sprzeciw wobec aborcji i metody in vitro.”

– podaje Interia.pl.

„Pani doktor Półtawska w tym roku będzie obchodziła 102 urodziny. Po tym czego doświadczyła w niemieckich obozach ma szczególne prawo do upominania się o ochronę życia. Nie można celowo atakować polskiej bohaterki, aby uderzyć w Jana Pawła II. To po prostu amoralne. Tutaj jest potrzebna rozmowa z autorem tekstu Interii wykonana przez wydawcę. Są granice, których nie wolno przekraczać.”

– mówi nam Monika Socha-Czyż z ZChR.

Piotr Galicki

 

 

Komentarze są zamknięte