Prezes ZChR: Skandaliczny napis na nagraniu Ursuli von der Leyen. Auschwitz był niemieckim, a nie polskim obozem zagłady

Zastępca Naczelnego

Prezes ZChR dr Bogusław Rogalski w Bundestagu/NGO

– W mediach społecznościowych pojawiło się nagranie z udziałem szefowej Komisji Europejskiej, niemieckiej polityk Ursuli von der Leyen słusznie upamiętniające ofiary Auschwitz. Skandaliczny jest jednak napis sugerujący przy nazwiskach ofiar: „Auchwitz, Poland”. To skandal, gdyż sugeruje polską odpowiedzialność za niemieckie zbrodnie. Ursuli von der Leyen przypominam, że niemiecki obóz zagłady został wybudowany przez Niemców na terenach włączonych do III Rzeszy. Polska nie byłą wówczas niepodległym państwem. A zatem napis na spocie upamiętniający ofiary niemieckich zbrodniarzy powinien brzmieć następująco: NIEMIECKI, NAZISTOWSKI OBÓZ KONCENTRACYJNY i ZAGŁADY AUSCHWITZ. Wymaga tego prawda historyczna, a przed wszystkim szacunek dla ofiar bestialsko pomordowanych przez Niemców: Żydów, Polaków, Romów, jeńców radzieckich i innych. Używanie przy nazwie obozu zagłady Auschwitz określeń odnoszących się do Polski to kłamstwo oświęcimskie ścigane z mocy prawa. – powiedział nam prezes Zjednoczenia Chrześcijańskich Rodzin dr Bogusław Rogalski.

27 stycznia przypada Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu. W wyniku działań nazistów w niemieckich obozach koncentracyjnych zginęło około 6 mln europejskich Żydów i nie tylko. Szefowa Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen opublikowała w swoich mediach społecznościowych nagranie.

W Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu pamiętamy o ofiarach i wymawiamy ich imiona na głos. Dzisiaj jest coraz więcej aktów antysemickich, co jest alarmujące. Naszym obowiązkiem jest chronić i sprawiać, by życie żydowskie w Europie kwitło”

– napisała.

Podpis na nagraniu głosi, iż ofiary Niemców zostały zamordowane w Auschwitz … w Polsce. Taki sam podpis widnieje jako ilustracja wypowiedzi innych polityków europejskich.

Piotr Galicki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *