
Jerzy Bukowski/YT
Wczoraj na antenie TVP 3, w programie „Echa dnia” nadanym o godzinie 22:20, ze zdecydowaną krytyką wypowiedzi lidera Sojuszu Lewicy Demokratycznej Włodzimierza Czarzastego wystąpił nasz redakcyjny kolega, rzecznik Porozumienia Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych, doktor Jerzy Bukowski.

Nagroda Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich za najlepszy artykuł


W tym roku nie zostanie przeprowadzony panel obywatelski w sprawie formy uczczenia Armii Krajowej w Krakowie, ponieważ władzom miasta nie udało się – mimo dwóch konkursów – wyłonić firmy, która by go zorganizowała.



O tym, jak łatwo można wyjść na głupka właśnie przekonało się ponad 40 tysięcy osób, które bezmyślnie poparły na portalu Avaaz.org przygotowaną przez anonimowego Tomasza D. petycję do senatu Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski unieważnił uchwałę Rady Miasta Białegostoku zmieniającą nazwę ulicy majora Zygmunta Szendzielarza-„Łupaszki” na Podlaską – poinformował „Kurier Poranny”.


W tramwajach i w autobusach w wielu polskich miastach zdarzają się od czasu do czasu awantury, a nawet bójki. Zazwyczaj wszczynają je pijani lub będący pod wpływem narkotyków pasażerowie, a ich ofiarami padają inne podróżujące środkiem komunikacji miejskiej osoby. W takich przypadkach prowadzący pojazd błyskawicznie blokuje drzwi i w trybie alarmowym powiadamia policję, której funkcjonariuszom często udaje się dopaść sprawców.
Każda partia opozycyjna ma przed sobą dwie drogi: skupić się na bezlitosnej i bezkompromisowej krytyce wszelkich poczynań rządu (nawet tych, które merytorycznie jej odpowiadają), albo wysilić swoją energię na przedstawianie rozsądnych propozycji programowych, z których część może mieć nawet szansę na akceptację parlamentarnej większości.






Szanowni Państwo! Dawniej przynosił je bocian, a kiedy dorastali, dowiadywali się, że z tym bocianem to ściema, podobnie jak ze Świętym Mikołajem. Obecnie, w ramach deprawacji, informacje o seksie wciska się już przedszkolakom, a Święty Mikołaj rzekomo towarzyszy nam przez całe życie.
Prawie 1,2 miliona złotych – to kwota zasiłków cofniętych przez opolski ZUS w wyniku kontroli wykorzystywania zwolnień lekarskich po trzech kwartałach bieżącego roku. ZUS podsumował ile mogli kosztować podatników ci, którzy nie stosowali się do poleceń lekarza.