40 tysięcy durniów

Zastępca Naczelnego

O tym, jak łatwo można wyjść na głupka właśnie przekonało się ponad 40 tysięcy osób, które bezmyślnie poparły na portalu Avaaz.org przygotowaną przez anonimowego Tomasza D. petycję do senatu Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Treść (pisownia oryginalna):

W związku z nieustającym łamaniem postanowień konstytucji RP przez sprawującego urząd Prezydenta RP pana Andrzeja Dudę, pracownika Uniwersytetu Jagiellońskiego, legitymującego się tytułem Doktora Nauk Prawnych nadanym przez tą uczelnię, Wzywamy Senat Uczelni do odebrania mu tego tytułu, aby nie mógł nim legitymizować swoich bezprawnych poczynań”.

– Uczelnia nie jest władna, aby odbierać stopnie naukowe, więc petycja nie może być procedowana przez Senat Uniwersytetu Jagiellońskiego – powiedział portalowi KRKnews zapytany o tę sprawę rzecznik prasowy UJ Adrian Ochalik.

Żeby nie zrobić z siebie durnia warto najpierw sprawdzić, pod czym składa się podpis.

 

Jerzy Bukowski*

 

 

*Filozof, autor „Zarysu filozofii spotkania”, piłsudczyk, harcerz, publicysta, rzecznik Porozumienia Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie, przewodniczący Komitetu Opieki nad Kopcem Józefa Piłsudskiego w Krakowie, były reprezentant prasowy śp. pułkownika Ryszarda Kuklińskiego w Kraju

Komentarze są zamknięte