Jest zawiadomienie o przestępstwie Włodzimierza Czarzastego!

Zastępca Naczelnego5

Screen TVP.Info

„Na terenie Polski zginęło 700 tysięcy żołnierzy radzieckich. Gdyby pan porozmawiał z rodzicami i dziadkami, to by panu powiedzieli, że tereny, które zostały wyzwolone, tereny odzyskane, były wyzwalane przez dwie armie : Jedna armia to była armia wojska polskiego, w tym gen. Jaruzelskiego. (…) A druga to była armia radziecka” — stwierdził Włodzimierz Czarzasty we wczorajszym programie „Gość Wiadomości”.

Wypowiedzi lidera SLD spotkały się z natychmiastową reakcją Towarzystwa Patriotycznego im. Jana Olszewskiego.

Właśnie złożyłam zawiadomienie o przestępstwie z art. 256. kk w zw. z art. 55. ustawy o IPN”

– mówi NGO liderka organizacji, radna Sejmiku Województwa Śląskiego z PiS poprzedniej kadencji, Monika Socha-Czyż.

CZYTAJ WIĘCEJ:

Wniosek o zdelegalizowanie SLD

Sąd rozpozna wniosek o delegalizację SLD!

dr Jerzy Bukowski: Czy PKW może zarejestrować komitet wyborczy partii, w sprawie której toczy się postępowanie sądowe o delegalizację?

Delegalizacja SLD? Jest też wniosek do PKW w sprawie komitetu Lewicy

Sąd Okręgowy w Warszawie broni SLD w 80. rocznicę agresji ZSRS na II RP!

Delegalizacja SLD trafi do Strasburga?

Jest protest wyborczy w sprawie Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Partia Czarzastego bez mandatów parlamentarnych?

Jest zawiadomienie do prokuratury w sprawie promowania zbrodniczego komunizmu przez SLD!

Systemowa rekomunizacja? Wniosek o zbadanie programu SLD zwrócony przez Trybunał Konstytucyjny!

Prowadzący program nie chciał zaakceptować nieprawdziwej wersji historii i dalej pytał Czarzastego o zbrodnie sowietów na Polakach.

Jeżeli ktoś obciąży żołnierzy radzieckich, którzy ginęli, to niech powie to matce, której dziecko zginęło. To są moje poglądy, poglądy polskiej lewicy. Żołnierze wyzwalali również Polskę”

— powiedział lider SLD.

https://twitter.com/tvp_info/status/1199772784437743621

Redaktor Michał Adamczyk przypomniał też Czarzastemu we wczorajszym programie o pakcie Ribbentrop-Mołotow.

Czy ci żołnierze przeszli i wyzwalali Polskę? (…) Pan powinien mówić: to robili dobrze, to robili źle”

— odpowiedział Czarzasty.

CZYTAJ TEKST ZAWIADOMIENIA

w sparwie wypowiedzi W. Czarzastego 

Zawiadomienie Włodzimierz Czarzasty

 

Monika Socha-Czyż

Towarzysz Czarzasty powinien odpowiedzieć za swoje kłamstwa. Istnieje potrzeba, aby natychmiast reagować na tego typu przeinaczanie faktów historycznych. Przypomnę, że złożyliśmy wniosek o wszczęcie procedury wykreślenia Sojuszu z ewidencji partii politycznych. Staramy się, aby program SLD był oceniony przez Trybunał Konstytucyjny. Sprawa najpewniej trafi aż do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka. Liczę ze swojej strony na pomoc w zakończeniu tego spektaklu ze strony parlamentarzystów PiS, ministra Zbigniewa Ziobro i pozaparlamentarnych środowisk patriotycznych. Rekomunizacja musi się skończyć”

– konkluduje Socha-Czyż.

 

Piotr Galicki

 1. L. Fatyga
  | ID: 663ce362 | #1

  Monika Socha nie ma racji :w Katyniu Polakow mordowano na rozkaz Stalina i Berii {GRUZINI} wyroki -egzekucje dokonywalo NKWD;85% zydostwo. 17 wrzesnia to tak samo jak Polska w 1938 zaolzie i w 1939 Slowacja na Polske. Czarzasty mowil o prostych Zolnierzach Radzieckich ktorzy nie mieli nic wspolnego z polityka a wrecz przymusowo wcieleni do wojska. Czy ktos chce czy nie okolo 700 tys, zolnierzy zginelo w przeganiania wermactu. A ile osob by dodatkowo zginelo jak by Rosjanie opoznili o pare miesiecy ofesywe. Redaktor jest mlodego pokolenia z wypranym mozgiem i ktory probuje prac innym. Widac szkole PIS. JESTEM ZA CZARZASTYM>

 2. L. Fatyga
  | ID: 663ce362 | #2

  Cala Socha ma cos z Pawlowicz . A co z wolnoscia pogladow ?czy wraca stare -UB kierowane przez repatriantow z ZSRR wiadomego pochodzenia . MOZECIE SMIALO POWIEDZIEC ICH NAZWISKO a moze to niepoprawnie politycznie?

  @L. Fatyga

 3. L. Fatyga
  | ID: 663ce362 | #3

  Co wam moderatorzy nie pasuje ze tak dlugo myslicie kto dlugo mysli to gowno wie , bo juz dawno jest wszystko wymyslone a legedy i bajki sa ciagle wymyslane {SMOLENSK]

 4. o.Misjonarz
  | ID: 54b28315 | #4

  Pa Czarzasty w pełni ma słuszność. Polskę wyzwalali spod okupacji niemieckiej żołnierze radzieccy – wespół z Ludowym Wojskiem Polskim od Wschodu i Polską Armią na Zachodzie. Amen!

 5. lekcja historii
  | ID: 28992a49 | #5

  czy się „pseudo historykom „podoba czy nie, armia ZSRR wyzwoliła spod okupacji niemieckiej ziemie Polskie.
  Pytam wprost co by sie stało z ziemiami na zachód od Wisły, gdyby armia radziecka nie przekroczyła Wisły w 1944 roku i dokonała odwrotu na wschód do macierzy. Dzisiaj ziemie północne i zachodnie byłyby po stronie Niemiec. Alianci zachodni z USA na czele nie kwapili by sie ,aby dokonać przekazania tych terenów Polsce.Dzisiaj Niemcy byliby naszymi wrogami,toczyły
  by się walki o ich odzyskanie.Wojsko polskie tzw „armia Andersa” walczyła nie na tych granicach ,najkrótsza droga dla odzyskania niepodległości wiodła przez Bug i Odrę i jest obojętne w składzie jakiej armii. Młode pokolenie poddawane jest obecnie praniu mózgów,wypacza się rzeczywiste realia historyczne które istniały w okresie międzywojennym.
  Fakty są takie ,że politycy przed 1939 nie dostrzegali rzeczywistych zagrożeń ze strony Niemiec z którymi Polska była w konflikcie w sprawie granic.ZSRR proponował układ pokojowy ,ale ze wszystkimi Polska zawierała układy o wzajemnej pomocy na wypadek wojny z Niemcami ,ale nie z ZSRR.Polska po wojnie w 1920 po klęsce armii czerwone ,masowo zapędziła żołnierzy armii czerwonej do obozów jenieckich,gdzie tysiące ich zginęło z zimna ,chorób ,głodu -miała alternatywę odblokować obozy ,gdyż nie były one przygotowane na godne trzymanie tych biednych ludzi w warunkach jakie w tych obozach panowały,dzisiaj nie byłoby tematu Katynia.Stalin widział jak jogo żołnierzy potraktowano więc odpłacił polskiej szlachcie serwując obozy Ostaszków ,Katyń Miednoje.Potomkowie szlachty polskiej niech obecnie się zastanowią nad historia i wyciągną wnioski.Naród Rosyjski wycierpiał znacznie więcej ,zmieniając system niewolniczy w inny w który dominowało jaśniepaństwo w inny który dostrzegał zwykłego obywatela.Wypaczenia socjalizmu to tylko sprawka maluczkich ludzi ,którzy uzyskali władzę nad innymi -wymyślne tortury,upodlenia to zawsze było w naturze ludzi
  którzy nic kiedyś nie znaczyli.Dzięki wysiłkowi prostych ludzi z dawnej Rosji ,zmurszały system oligarchiczny w państwach Europy uległ zmianie .Naród rosyjski wymógł na rządzących zmianę sposobu sprawowania władzy-wprowadzono demokrację.Zmiana ustroju państwa z feudalnego z oligarchią na inne ,gdzie dominuje suweren, nie jest bez ofiar.
  Historia nie zna przypadku gdzie wszystko idzie gładko.Klasy na szczycie społeczeństw,które muszą stracić przywileje wywołują kontrrewolucje.Polska straciła niepodległość w 1772 roku ,ale temu są winne tylko oligarchia i kler ,nie stanęli na wysokości wyzwań dziejowych ,aby dbać o interes wspólny narodowy-grabili co się dało,wchodzili w wszystkie możliwe układy ,aby jak najwięcej uzyskać dla siebie.Młode pokolenie nie zna tych faktów.
  z poważaniem
  Zygmunt rocznik 1948 ,były żołnierz LWP

Komentarze są zamknięte