NASZ NEWS: Delegalizacja SLD? Jest też wniosek do PKW w sprawie komitetu Lewicy [Aktualizacja]

Zastępca Naczelnego

Monika Socha-Czyż, fot. TT

Liderka Towarzystwa Patriotycznego im. Jana Olszewskiego, Monika Socha-Czyż złożyła dzisiaj pismo do Państwowej Komisji Wyborczej w sprawie wstrzymania rejestracji list Sojuszu do czasu prawomocnego rozstrzygnięcia jej wniosku o wykreślenie SLD z ewidencji partii politycznych. – Skoro Sąd Okręgowy w Warszawie przyjął mój wniosek i rozpozna kwestię łamania przez partię Włodzimierza Czarzastego art. 13 Konstytucji RP w związku z art. 256 Kodeksu karnego, to mam wątpliwości, czy powinna nastąpić rejestracja list postkomunistów w nadchodzących wyborach – powiedziała NGO w czwartek rano działaczka patriotyczna z Bielska-Białej. Potwierdziliśmy, że w godzinach popołudniowych wystąpienie Sochy-Czyż w sprawie partii Włodzimierza Czarzastego trafiło do Państwowej Komisji Wyborczej.

Pismo do PKW w sprawie SLD, fot. TT

CZYTAJ WIĘCEJ:

Wniosek o zdelegalizowanie SLD

Sąd rozpozna wniosek o delegalizację SLD!

dr Jerzy Bukowski: Czy PKW może zarejestrować komitet wyborczy partii, w sprawie której toczy się postępowanie sądowe o delegalizację?

ZOBACZ MATERIAŁ TV TRWAM!

 

We wniosku prezes Towarzystwa Patriotycznego im. Jana Olszewskiego, czytamy:

W dniu 4 sierpnia br. w godzinach wieczornych grupa patriotów, w której znajdował się m.in. lider Konfederacji Polski Niepodległej – Niezłomni Adam Słomka, wykonała zastępczo i społecznie obowiązek zniesienia komunistycznego monumentu zdrajcy, agenta NKWD Zygmunta Berlinga, który stał w Warszawie. (…)

5 sierpnia 2019 roku wiceprzewodniczący SLD Sebastian Wierzbicki, w imieniu swojej partii, złożył w Prokuraturze Rejonowej Warszawa Praga-Południe zawiadomienie o popełnieniu przez patriotów uczestniczących w usunięciu obelisku Berlinga przestępstwa z art. 261 i 288 kk (dowód: https://twitter.com/SebWierzbicki/status/1158366508902420482). Pomijając złożenie przez jednego z liderów zawiadomienia, które może stanowić przestępstwo z art. 238 kk to obrona obelisku totalitarnego zdrajcy i wniosek o ściganie patriotów działających w interesie społecznym jest złamaniem art. 256 kk albowiem o swoich działaniach Sebastian Wierzbicki informuje publicznie, a zatem stanowi to element programu SLD.

Również przewodniczący Sojuszu Włodzimierz Czarzasty w rozmowie na antenie TOK FM w dniu 6 sierpnia br. powiedział w rozmowie z red. Jackiem Żakowskim, że domaga się odbudowy obelisku Zygmunta Berlinga i potwierdził, że „wiceprzewodniczący SLD Sebastian Wierzbicki złożył wczoraj doniesienie do prokuratury ws. zniszczenia pomnika i prokuratura, mam nadzieję, się tym zajmie; mam też nadzieję, że tą sprawą zajmie się platformiany prezydent Warszawy i w trybie natychmiastowym pomnik gen. Berlinga odbuduje” (dowód: http://www.tokfm.pl/Tokfm/7,103087,25061861,wlodzimierz-czarzasty-w-poranku-tok-fm-rozmawia-jacek-zakowski.html).

Ponadto szef SLD Włodzimierz Czarzasty w tym samym wywiadzie stwierdził: „odpalimy akcję w sprawie Narodowych Sił Zbrojnych, szczególnie Brygady Świętokrzyskiej, którą uważamy za współpracującą z faszystami, nazistami; tym się różnimy od prawicy: mamy jasny stosunek do państwa świeckiego, do praw mniejszości, mamy jasną politykę historyczną”. (…)

Argumentacja Włodzimierza Czarzastego, a zatem i program SLD, wprost nawiązują do czasów PRL i totalitarnych metod i praktyk KPP/PPR/PZPR a także narracji narzuconej wprost z Kremla za rządów Stalina. Ponadto lider SLD Włodzimierz Czarzasty nakłania prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego do złamania ustawy albowiem Stołeczny Konserwator Zabytków Michał Krasucki ogłosił w rozmowie z Polską Agencją Prasową, że odbudowa obelisku zdrajcy Berlinga „nie jest możliwa w związku z tym, że monument został wskazany do usunięcia na podstawie tzw. ustawy dekomunizacyjnej” (dowód: https://fakty.interia.pl/polska/news-stoleczny-konserwator-pomnik-berlinga-nie-moze-zostac-odbudo,nId,3134498). (…)

Mając na uwadze powyższe argumenty, a także program głoszony przez SLD, wnoszę w imieniu Towarzystwa Patriotycznego im. Jana Olszewskiego o wszczęcie procedury likwidacji partii politycznej: Sojusz Lewicy Demokratycznej”.

Okazuje się, że wątpliwości związane z łamaniem art. 13 Konstytucji RP nie dotyczą jedynie SLD.

Przypominam, że zastępca prokuratora generalnego Bogdan Święczkowski w niedawnej odpowiedzi na interpelację poseł PiS Barbary Bubili potwierdził, że będzie skierowany wniosek do Trybunału Konstytucyjnego w sprawie istniejącej Komunistycznej Partii Polski. Sojusz Lewicy Demokratycznej łamie art. 13 Konstytucji RP, a jego program przedstawiany przez Włodzimierza Czarzastego łamie art. 256 Kodeksu karnego. Czas ocenić zatem legalność funkcjonowania SLD i to przed wyborami. Uważam, że i działalność Sojuszu mógłby ocenić Trybunał Konstytucyjny i to zależy od politycznej decyzji ministra Zbigniewa Ziobro. Komitet wyborczy SLD atakuje instytucję polskiej rodziny oraz promuje otwarcie dewiacje i ideologię LGBT, którą pilotują dzieci i wnuki aktywnych i wysokich działaczy PZPR”

– powiedziała niedawno w rozmowie z NGO Monika Socha-Czyż.

 

Piotr Galicki

Komentarze są zamknięte