Z lesbijkami w tle do Sejmu

Zastępca Naczelnego

Robert Węgrzyn, fot. za YT

Popularność ma różne odcienie. Niektórzy wychodzą z założenia, że media mogą mówić o nich nawet bardzo źle, byle by nie przekręcały nazwisk.

Z takiego założenia wychodzi były poseł Platformy Obywatelskiej, a obecnie opolski radny wojewódzki z jej rekomendacji Robert Węgrzyn, który w lutym 2011 roku zasłynął zdaniem wygłoszonym w programie TVN 24 „Tak jest”:

Z gejami to dajmy sobie spokój, z lesbijkami to chętnie bym popatrzył”.

Przez te słowa musiał zrezygnować z polityki aż do wyborów samorządowych z ubiegłego roku, kiedy startując z ostatniego miejsca został opolskim radnym zbierając 2,6 tysiąca głosów. Teraz stanął do walki o Sejm i szczerze przyznaje w rozmowie z „Super Expressem”:

Żałuję tej wypowiedzi ale z pewnością przysporzyła mi popularności.”

Zaraz potem dodał jednak:

Przy aferach z PiS moje nieszczęsne słowa były jak ponury żart przy popołudniowej herbatce. Spadłem z wysokiego konia, bo robiłem szybką karierę.”

Lider opolskiej listy Koalicji Obywatelskiej, poseł Witold Zembaczyński nie ma wątpliwości, że Węgrzyn powinien wystartować w jesiennych wyborach parlamentarnych.

Przeprosił. Myślę, że odpokutował swoje”

– powiedział „Super Expressowi”.

 

Jerzy Bukowski*

 

 

*Filozof, autor „Zarysu filozofii spotkania”, piłsudczyk, harcerz, publicysta, rzecznik Porozumienia Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie, przewodniczący Komitetu Opieki nad Kopcem Józefa Piłsudskiego w Krakowie, były reprezentant prasowy śp. pułkownika Ryszarda Kuklińskiego w Kraju

Komentarze są zamknięte