Zakopiańskie powitanie Nowego Roku w tradycyjnym miejscu

Zastępca Naczelnego

Fot. za YT/UM Zakopane

Koncert sylwestrowy w Zakopanem odbędzie się nie jak pierwotnie planowano pod Wielką Krokwią, ale tak jak w latach ubiegłych, czyli w centrum miasta na Równi Krupowej – poinformowała Polska Agencja Prasowa za Wiadomościami TVP.

Decyzję podjęto w imię tego, „żeby sylwester łączył, a nie dzielił”, jak to określił prezes Telewizji Polskiej Jacek Kurski, który wcześniej spotkał się z dyrektorem Tatrzańskiego Parku Narodowego Szymonem Ziobrowskim.

Według pierwotnego planu impreza miała odbyć się tuż pod skocznią narciarską. W proteście przeciw tej koncepcji ponad tydzień temu przemaszerowało Krupówkami kilkaset osób. Ich głównym argumentem było, że stadion pod skocznią leży w bezpośrednim sąsiedztwie TPN, dlatego nie jest dobrym miejscem na hałaśliwe wydarzenie. Także dyrekcja Parku wyrażała zaniepokojenie tą lokalizacją zwracając uwagę na wielce prawdopodobne zakłócenie zimowego snu tatrzańskim niedźwiedziom i innym dzikim zwierzętom. Do protestów przyłączył się Urząd Miasta Zakopanego, który wydał poniższe oświadczenie:

Z zadowoleniem przyjęliśmy informację, że na nasz wniosek i w wyniku toczących się od dłuższego czasu rozmów Telewizja Polska dzisiaj ostatecznie wskazała i potwierdziła lokalizację tegorocznego „Sylwestra Marzeń”. Cieszymy się, że udało się nam przekonać TVP do powrotu na Górną Rówień Krupową. Jesteśmy przekonani, że wypracowana wspólnie decyzja o organizacji wydarzenia w tym miejscu jest najlepszym rozwiązaniem.

Nasze działania miały na względzie przede wszystkim kwestie bezpieczeństwa. Sylwester już trzy razy odbywał się na Równi Krupowej. Jest to miejsce sprawdzone, w którym zarówno służby, jak i Miasto Zakopane wraz z Organizatorem wydarzenia Telewizją Polską wypracowało bardzo dobre procedury związane z jego przygotowaniem, przebiegiem, a także zapewnieniem porządku oraz bezpieczeństwa.

Jednocześnie chcemy podkreślić, że ta wyjątkowa impreza ma ogromne znaczenie dla naszego miasta, cieszymy się że po raz czwarty będzie gościć w Zakopanem, a także wspieramy Telewizję Polską w działaniach zmierzających do jej organizacji. Również większość mieszkańców Zakopanego i przedsiębiorców bardzo pozytywnie odbierała dotychczasowe trzy edycje „Sylwestra Marzeń” i oczekiwała kolejnych, widząc ich ogromny wpływ na promocję miasta i rozwój turystyki oraz wysoki poziom organizacji. Chcielibyśmy, aby również w przypadku czwartej edycji ten odbiór pozostał pozytywny.

Organizowany w Zakopanem od kilku lat sylwester z TVP cieszy się dużą popularnością. Pod Giewontem w latach ubiegłych występowały takie gwiazdy jak: Luis Fonsi, Modern Talking, Ricchi e Poveri, Al Bano, Boney M., Dr Alban, Oceana, Shaun Baker i gwiazdy polskiej estrady”

– czytamy w depeszy PAP.

 

Jerzy Bukowski*

 

 

*Filozof, autor „Zarysu filozofii spotkania”, piłsudczyk, harcerz, publicysta, rzecznik Porozumienia Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie, przewodniczący Komitetu Opieki nad Kopcem Józefa Piłsudskiego w Krakowie, były reprezentant prasowy śp. pułkownika Ryszarda Kuklińskiego w Kraju

Komentarze są zamknięte