Adwent to nie Boże Narodzenie

Zastępca Naczelnego

Jerzy Bukowski, fot. YT

Do Bożego Narodzenia pozostało sporo czasu, dopiero za tydzień zacznie się Adwent, czyli czas bezpośredniego przygotowania do uroczystości Narodzenia Pańskiego, a zarazem szczególnego oczekiwania na paruzję, czyli powtórne przyjście Jezusa Chrystusa na końcu czasów.

Niestety, coraz częściej jeszcze przed Adwentem zaczynamy stawiać i ubierać choinki w miejscach publicznych, dekorować witryny sklepów na Bożonarodzeniową modłę, a nawet organizować wigilijne spotkania w zakładach pracy.

Z komercyjnego punktu widzenia można to zrozumieć, ale z religijnego jest to kompletny absurd. Każdy okres roku kościelnego ma przecież swoje prawa i nie należy go na siłę przyśpieszać. Wielowiekowa tradycja powinna wykluczać takie zachowania i warto, aby katolicy w pełni zdawali sobie z tego sprawę.

 

Jerzy Bukowski*

 

 

*Filozof, autor „Zarysu filozofii spotkania”, piłsudczyk, harcerz, publicysta, rzecznik Porozumienia Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie, przewodniczący Komitetu Opieki nad Kopcem Józefa Piłsudskiego w Krakowie, były reprezentant prasowy śp. pułkownika Ryszarda Kuklińskiego w Kraju

Komentarze są zamknięte