Zakazany welon zakonny

Zastępca Naczelnego

Fot. za arena.pl

Komisja przydzielająca miejsca w publicznym domu spokojnej starości Foyer Logements w Vesoul (wschodnia Francja) odmówiła siostrze zakonnej prawa do noszenia welonu podczas pobytu w nim – poinformował portal internetowy „Gościa Niedzielnego”.

Do wiadomości o przyjęciu 80-letniej zakonnicy dołączone było wyjaśnienie, że osoby mieszkające w Foyer Logements mogą mieć szczególne przekonania, które należy szanować i dlatego nie są akceptowane żadne znaki przynależności do wspólnoty religijnej. Oznacza to, że siostra nie może nosić welonu.

Miejscowy ksiądz, który pomaga zakonnicy, w swoim biuletynie parafialnym mówi o <chrześcijańskiej fobii>. Przewodniczący komisji Vesoul stwierdził, że sprawa jest zamknięta i że ​​zakonnica <nie chciała zaakceptować przepisów wewnętrznych, które są takie same dla wszystkich>. Zakonnica ewentualnie mogłaby nosić tylko krzyż. Nie chce się na to zgodzić”

– czytamy w „GN”.

 

Jerzy Bukowski*

 

 

*Filozof, autor „Zarysu filozofii spotkania”, piłsudczyk, harcerz, publicysta, rzecznik Porozumienia Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie, przewodniczący Komitetu Opieki nad Kopcem Józefa Piłsudskiego w Krakowie, były reprezentant prasowy śp. pułkownika Ryszarda Kuklińskiego w Kraju

Komentarze są zamknięte