Damian Grabowski z Opola (20-4, 6 KO) przed pojedynkiem z Hamiltonem miał wielkie nadzieje. Dla Polaka był to dopiero drugi start w organizacji UFC. Za pierwszym razem przegrał on z Derrickiem Lewisem. Czytaj więcej…
Opolskie w podczerwieni
Na 2. sierpnia br., zaplanowano w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej im. E.Smółki w Opolu otwarcie wystawy fotograficznej „Opolskie w podczerwieni”. Wernisaż będzie połączony z pokazem dawnej fotografii stereo z czasów szklanych płyt. Czytaj więcej…
Apel o pomoc dla Libanu – spot
Zobacz apel europosła Kazimierza M. Ujazdowskiego o pomoc dla uchodźców wojennych. Czytaj więcej…
ZAKSA bez licencji. – Na pewno zagramy w PlusLidze – Sebastian Świderski.
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle bez licencji na grą w PlusLidze!!!! Brzmi sensacyjnie prawda? Ale sensacji tak naprawdę nie ma. – Chodzi o to, że zmieniliśmy statut klubu aby móc przyjąć pieniądze z urzędu marszałkowskiego. Jako prezes podpisałem oczywiście nowy statut i wysłałem go w terminie. Okazało się, że nie parafowałem wszystkich stron statutu. Błąd oczywiście naprawimy, ale takie sensacje są niepotrzebne. Zapewniam kibiców, że ZAKSA Kędzierzyn-Koźle zagra w Plus Lidze – powiedział mi kilka chwil temu prezes kędzierzyńskiego klubu Sebastian Świderski. Czytaj więcej…
Kto pokaże festiwal opolski?
Jak informują Wirtualne Media kończyła się 10-letnia umowa pomiędzy telewizją polską a miastem Opole, dotycząca organizacji Festiwalu Piosenki Polskiej w tym miejscu. Na razie nie wiadomo czy i kiedy zostanie podpisany nowy kontrakt. Czy Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w przyszłym roku będziemy oglądać w innej stacji telewizyjnej niż dotychczas? Czytaj więcej…
Felieton niepokorny: „Luwr” i zespół ds. samozadowolenia
O tym że Kędzierzyn-Koźle jest miastem miodem i mlekiem płynącym wiedzą wszyscy. Zwłaszcza Ci co wyjechali z drugiego co do wielkości miasta Opolszczyzny, bo ułożenie sobie życia czytaj zdobycia sensownej pracy w „mieście możliwości”, bez tzw. pleców, graniczy z cudem. Czytaj więcej…
Nowela Prawa zamówień publicznych weszła w życie
Obowiązek zatrudniania na etat, gdy spełnione są kryteria kodeksowe, upowszechnienie kryteriów pozacenowych i możliwość zlecania „spółkom-córkom” zadań bez przetargów (tzw. in-house) wprowadza m.in. nowela Prawa zamówień publicznych, która w czwartek weszła w życie. Czytaj więcej…
Klub Gazety Polskiej zaprasza na uroczystości
1 sierpnia 2016 r. (poniedziałek) odbędą się w Opolu uroczyste obchody 72. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. W związku z tym pragnę serdecznie zaprosić wszystkich członków i sympatyków Klubu „Gazety Polskiej” w Opolu do uczestnictwa w tych uroczystościach, Czytaj więcej…
ŚDM: uroczystości na Jasnej Górze. Dzisiaj wizyta w Oświęcimiu
Wasz naród pokonał na swej drodze wiele trudnych chwil w jedności; niech Maryja zaszczepi pragnienie wyjścia ponad krzywdy i rany przeszłości, bez ulegania pokusie izolowania się i narzucania swej woli – mówił Franciszek w homilii podczas mszy św. na Jasnej Górze z okazji 1050-lecia chrztu Polski. Czytaj więcej…
O chrześcijańskich korzeniach lewicowości
4Dr hab. Jarosław Tomasiewicz, autor tekstu Błogosławieni, który ukazał się w najnowszym wydaniu kwartalnika „Nowy Obywatel”, uważa, że „lewica zawdzięcza chrześcijaństwu więcej, niż chciałaby przyznać”. Czytaj więcej…
Nysa też chce być większa!!!
Po sukcesie projektu DUUUUŻE OPOLE włodarze innych miast na Opolszczyźnie liczą na poparcie władz krajowych, w projektach powiększania kolejnych miast. Do końca września urząd miejski w Nysie z pomocą urbanistów przygotuje koncepcję powiększenia miasta o sąsiednie tereny. Czytaj więcej…
Sejm: Krajowa Administracja Skarbowa wejdzie do domów?
Urzędnicy skarbowi sami wytropią oszustów wystawiających fikcyjne faktury. Dziś w takich sytuacjach inspektorzy kontroli skarbowej składają zawiadomienie na policję lub do prokuratury. Czytaj więcej…
Groźna „Sowa”. „Przyjaciele” jeszcze groźniejsi
PO tak bardzo przestraszyło się tych co nagrywali w Sowa i Przyjaciele, że na trzy miesiące przed utratą władzy (lipiec 2015) przeforsowali projekt nowelizacji kpk ich vice ministra M. Królikowskiego. Projekt, który pozbawia mocy dowodowej w sprawach karnych tzw zatrutych dowodów/nielegalnych nagrań. Czytaj więcej…
Były prezydent Tarnowa skazany za łapówki
„Burza” – bitwa o Polskę
4 stycznia 1944 r. Armia Czerwona przekroczyła przedwojenną granicę polsko-radziecką na Wołyniu. Był to sygnał do rozpoczęcia przez Armię Krajową Akcji „Burza” – operacji wojskowej i politycznej, pozwalającej objąć władzę na terenie Polski przez prawowity rząd Rzeczypospolitej. Czytaj więcej…
„Ekspert” towarzysz Dziewulski
1Nie istnieje chyba taka siła statystyczna, która byłaby w stanie policzyć ilość żartów, kpin i złośliwości wymierzonych w dyżurnego „eksperta” towarzysza Dziewulskiego. Jego nazwisko stało się wręcz synonimem śmieszności, egzaltowanych i oderwanych od rzeczywistości ocen. Czytaj więcej…
Światowe Dni Młodzieży rozpoczęte. Dzisiaj ląduje papież
Ruda Śląska: śledztwo w sprawie zabójstwa trzyosobowej rodziny umorzone
Prokuratura formalnie umorzyła śledztwo w sprawie zabójstwa trzyosobowej rodziny z Rudy Śląskiej. Według ustaleń postępowania, nie ulega wątpliwości, że sprawcą był ojciec rodziny Piotr K., który krótko po tragedii sam zmarł w areszcie. Czytaj więcej…
Straż Miejska Kędzierzyn-Koźle: „romanizacja” prawa
W urzędzie miasta Kędzierzyn-Koźle zakończyła się trwająca pięć miesięcy kontrola Państwowej Inspekcji Pracy. – Wystąpienie pokontrolne jest w posiadaniu Zbigniewa Romanowicza sekretarza miasta – poinformował nas telefonicznie Jarosław Jurkowski rzecznik prasowy UM K-K, kiedy dziś rano przypomnieliśmy jemu, że wystąpiliśmy o udostępnienie dokumentu. Czytaj więcej…
Bank a instytucja pożyczkowa. Jakie różnice?
Podstawową różnicą pomiędzy instytucją pożyczkową a bankiem jest źródło finansowania akcji kredytowej. Firma pożyczkowa nie ma prawa gromadzić depozytów i nie ma dostępu do rynku międzybankowego, dlatego akcję kredytową musi prowadzić wyłącznie ze środków własnych. Czytaj więcej…
Major Fiszer: Trzeba wspierać Turcję
6Ekspert ds. wojskowości Michał Fiszer w artykule dla tygodnika „Angora“ pokazuje, że choć sojusz NATO miał być sojuszem obronnym zrzeszającym państwa demokratyczne, to w przeszłości różnie z tym bywało. Czytaj więcej…
ŚDM: Dzień Wspólnoty. Raban na ulicach Opola. A jutro Kraków….
Dzień Wspólnoty w diecezji opolskiej rozpoczął się uroczystą mszą świętą na Górze Świętej Anny. Mszy św. odprawianej w języku łacińskim przewodniczył bp Andrzej Czaja, a koncelebrowali m.in. kard. Philippe Barbarin – arcybiskup Lyonu (Francja), kard. José Luis Lacunza Maestrojuán Czytaj więcej…
3. Bieg Niezłomnych – Pamięci Żołnierzy Wyklętych: „Ludwikówka” dla najlepszych
Organizatorzy 3. Biegu Niezłomnych – Pamięci Żołnierzy Wyklętych robią co mogą, aby zapewnić najatrakcyjniejsze warunki uczestnikom biegu. W trzeciej edycji imprezy nowością jest bieg krótkodystansowy dla dzieci w wieku 4-6 lat na dystansie 200 metrów oraz… Czytaj więcej…
ŚDM: od środy w Małopolsce ciężarówki tylko nocą
W związku ze Światowymi Dniami Młodzieży od poniedziałku w Krakowie obowiązuje zakaz lotów dronami, noszenia i używania wyrobów pirotechnicznych, a od środy 27 lipca przewożenia towarów niebezpiecznych, zaś ciężarówki o masie powyżej 12 t będą mogły jeździć tylko nocą. Czytaj więcej…
Ustawa o działaniach antyterrorystycznych
25 lipca wchodzą w życie przepisy ustawy o działaniach antyterrorystycznych, które obligują do podania danych osobowych przy kupowaniu kart przedpłaconych telefonii komórkowej. Czytaj więcej…
PKP: kiedy znowu będzie wspólny bilet na kolej?
Wspólny bilet na kolei to nas priorytet, ale to bardzo skomplikowane zadanie, dlatego za wcześnie na podanie terminu jego wprowadzenia – powiedział PAP minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk. Czytaj więcej…
Rola dynastii Piastów oleśnicko-kozielskich w dziejach Śląska
125 lipca 2016 r. (poniedziałek), godz. 16:30 w Sali Konferencyjna MBP Opole, ul. Minorytów 4. Wykład przedstawi: dr Marcin Bohm. Temat: Rola dynastii Piastów oleśnicko-kozielskich w dziejach Śląska.
Marcin BOHM – urodzony w 1980 r. w Kędzierzynie-Koźlu. Od 2009 pracownik Instytutu Historii UO. Czytaj więcej…