Archiwum

Archiwum dla lipiec, 2016

Opolskie w podczerwieni

Autor Obywatelski

Na 2. sierpnia bzaproszenie - opole w podczerwieni - 24-08-2016r., zaplanowano w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej im. E.Smółki w Opolu otwarcie wystawy fotograficznej „Opolskie w podczerwieni”. Wernisaż będzie połączony z pokazem dawnej fotografii stereo z czasów szklanych płyt. Czytaj więcej…

ZAKSA bez licencji. – Na pewno zagramy w PlusLidze – Sebastian Świderski.

Autor Obywatelski

ZAKSlogo_zaksa@2xA Kędzierzyn-Koźle bez licencji na grą w PlusLidze!!!! Brzmi sensacyjnie prawda? Ale sensacji tak naprawdę nie ma. – Chodzi o to, że zmieniliśmy statut klubu aby móc przyjąć pieniądze z urzędu marszałkowskiego. Jako prezes podpisałem oczywiście nowy statut i wysłałem go w terminie. Okazało się, że nie parafowałem wszystkich stron statutu. Błąd oczywiście naprawimy, ale takie sensacje są niepotrzebne. Zapewniam kibiców, że ZAKSA Kędzierzyn-Koźle zagra w Plus Lidze – powiedział mi kilka chwil temu prezes kędzierzyńskiego klubu Sebastian Świderski. Czytaj więcej…

Kto pokaże festiwal opolski?

Autor Obywatelski

Jak informują Wirtualneopole2016 Media kończyła się 10-letnia umowa pomiędzy telewizją polską a miastem Opole, dotycząca organizacji Festiwalu Piosenki Polskiej w tym miejscu. Na razie nie wiadomo czy i kiedy zostanie podpisany nowy kontrakt. Czy Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w przyszłym roku będziemy oglądać w innej stacji telewizyjnej niż dotychczas? Czytaj więcej…

Felieton niepokorny: „Luwr” i zespół ds. samozadowolenia

Autor Obywatelski
Paryski Luwr. W Kędzierzynie-Koźlu powstanie podobny.

Paryski Luwr. W Kędzierzynie-Koźlu powstanie podobny.

O tym że Kędzierzyn-Koźle jest miastem miodem i mlekiem płynącym wiedzą wszyscy. Zwłaszcza Ci co wyjechali z drugiego co do wielkości miasta Opolszczyzny, bo ułożenie sobie życia czytaj zdobycia sensownej pracy w „mieście możliwości”, bez tzw. pleców, graniczy z cudem. Czytaj więcej…

Nowela Prawa zamówień publicznych weszła w życie

Autor Obywatelski

Obowiązek zatrudnremont resizeiania na etat, gdy spełnione są kryteria kodeksowe, upowszechnienie kryteriów pozacenowych i możliwość zlecania „spółkom-córkom” zadań bez przetargów (tzw. in-house) wprowadza m.in. nowela Prawa zamówień publicznych, która w czwartek weszła w życie. Czytaj więcej…

Nysa też chce być większa!!!

Autor Obywatelski

Po sukcesie projeimagesktu DUUUUŻE OPOLE włodarze innych miast na Opolszczyźnie liczą na poparcie władz krajowych, w projektach powiększania kolejnych miast. Do końca września urząd miejski w Nysie z pomocą urbanistów przygotuje koncepcję powiększenia miasta o sąsiednie tereny. Czytaj więcej…

Były prezydent Tarnowa skazany za łapówki

Autor Obywatelski
Na 5 sad_mbieleckilat bezwzględnego pozbawienia wolności skazał w środę Sąd Rejonowy w Brzesku b. prezydenta Tarnowa Ryszarda Ś. oskarżonego o korupcję i przyjęcie 70 tys. zł łapówki oraz przekroczenie uprawień. Sąd ukarał ponadto byłego prezydenta Tarnowa grzywną w wysokości 160 tys. zł i orzekł wobec niego zakaz zajmowania stanowisk kierowniczych Czytaj więcej…

„Burza” – bitwa o Polskę

Autor Obywatelski

4 stycznia 1944 r. Arpobranemia Czerwona przekroczyła przedwojenną granicę polsko-radziecką na Wołyniu. Był to sygnał do rozpoczęcia przez Armię Krajową Akcji „Burza” – operacji wojskowej i politycznej, pozwalającej objąć władzę na terenie Polski przez prawowity rząd Rzeczypospolitej. Czytaj więcej…

„Ekspert” towarzysz Dziewulski

Autor Obywatelski 1

Nie istnieje chyz16114715IH,W-czasach-PRL-Dziewulski-przeprowadzil-wiele-udanyba taka siła statystyczna, która byłaby w stanie policzyć ilość żartów, kpin i złośliwości wymierzonych w dyżurnego „eksperta” towarzysza Dziewulskiego. Jego nazwisko stało się wręcz synonimem śmieszności, egzaltowanych i oderwanych od rzeczywistości ocen. Czytaj więcej…

Straż Miejska Kędzierzyn-Koźle: „romanizacja” prawa

Autor Obywatelski

W urzędzie P3300015miasta Kędzierzyn-Koźle zakończyła się trwająca pięć miesięcy kontrola Państwowej Inspekcji Pracy. – Wystąpienie pokontrolne jest w posiadaniu Zbigniewa Romanowicza sekretarza miasta – poinformował nas telefonicznie Jarosław Jurkowski rzecznik prasowy UM K-K, kiedy dziś rano przypomnieliśmy jemu, że wystąpiliśmy o udostępnienie dokumentu. Czytaj więcej…

Bank a instytucja pożyczkowa. Jakie różnice?

Autor Obywatelski

Podstawową r636050444561670193óżnicą pomiędzy instytucją pożyczkową a bankiem jest źródło finansowania akcji kredytowej. Firma pożyczkowa nie ma prawa gromadzić depozytów i nie ma dostępu do rynku międzybankowego, dlatego akcję kredytową musi prowadzić wyłącznie ze środków własnych. Czytaj więcej…