Damian Grabowski znokautowany w 14 sekund

Autor Obywatelski

Damian Grabowski z Opola (20-4Grabowski1, 6 KO) przed pojedynkiem z Hamiltonem miał wielkie nadzieje. Dla Polaka był to dopiero drugi start w organizacji UFC. Za pierwszym razem przegrał on z Derrickiem Lewisem.
Przed starciem z Hamiltonem (14-5, 7 KO) Grabowski przeszedł zupełnie inne przygotowania i rezultat miał być znacznie lepszy. Niestety, starcie z Amerykaninem skończyło się dla Polaka fatalnie.
Obaj zawodnicy od początku pojedynku rozpoczęli brutalną wymianę ciosów, ale zdecydowanie lepiej poradził sobie w niej Hamilton. Amerykanin przetrzymał natarcie Polaka, a następnie sam zaczął wyprowadzać potężne uderzenia, z których kilka wylądowało na szczęce Grabowskiego.
Polak padł na deski, a sędzia George Allen nie miał wyboru i już po 14 sekundach postanowił zakończyć pojedynek. Wszystko wskazuje na to, że Grabowski nie otrzyma już więcej szans, by walczyć na galach UFC.
Nokaut Hamiltona na Polaku był drugim najszybszym w historii kategorii ciężkiej. Rekord należy tu do Todda Duffee, który na gali UFC 102 w siedem sekund rozprawił się z Timem Hague.

Wszystko wskazuje na to, że był to ostatni występ naszego sportowca w największej organizacji mieszanych sztuk walki za oceanem. Więcej szans nie będzie.

witalis

Komentarze są zamknięte