Kto pokaże festiwal opolski?

Autor Obywatelski

Jak informują Wirtualneopole2016 Media kończyła się 10-letnia umowa pomiędzy telewizją polską a miastem Opole, dotycząca organizacji Festiwalu Piosenki Polskiej w tym miejscu. Na razie nie wiadomo czy i kiedy zostanie podpisany nowy kontrakt. Czy Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w przyszłym roku będziemy oglądać w innej stacji telewizyjnej niż dotychczas?

Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu był corocznie organizowany na podstawie umowy podpisywanej na okres 10 lat. Ostatni kontrakt między
TVP a miastem Opole został zawarty w 2006 roku i właśnie dobiegł końca, jak informuje Mirosław Pietrucha, wiceprezydent Opola. – Ta umowa się skończyła, zatem przed nami konieczność ustalenia nowych zasad współpracy i podpisanie kolejnej umowy. Jesteśmy zainteresowani podpisaniem ramowego porozumienia na kolejne lata. To sprawdzona forma współpracy, dlatego chcielibyśmy ją kontynuować – mówi Pietrucha.

Wiceprezydent Opola dodaje, że podczas tegorocznego festiwalu były już prowadzone wstępne rozmowy z wiceprezesem TVP Maciejem Staneckim na temat kontynuowania współpracy. – Na razie nie poszły za tym jednak żadne konkrety. Miasto Opole jest na etapie kompletowania wszystkich niezbędnych dokumentów. Sądzę, że po uzgodnieniach z TVP, będziemy gotowi do podpisania umowy jesienią tego roku.

Za wirtualnemedia.pl  W.S

Komentarze są zamknięte