ŚDM: od środy w Małopolsce ciężarówki tylko nocą

Autor Obywatelski

W związku ze Śwkrakow-sdm-pomoc-wojsko.fotolia.j.bednarczyk copyiatowymi Dniami Młodzieży od poniedziałku w Krakowie obowiązuje zakaz lotów dronami, noszenia i używania wyrobów pirotechnicznych, a od środy 27 lipca przewożenia towarów niebezpiecznych, zaś ciężarówki o masie powyżej 12 t będą mogły jeździć tylko nocą.

Wojewoda małopolski Józef Pilch poinformował, że wszystkie służby odpowiedzialne za zabezpieczenie medyczne i bezpieczeństwo są przygotowane do rozpoczęcia Światowych Dni Młodzieży. Prezentacja przygotowania służb zabezpieczających Światowe Dni Młodzieży odbyła się na lotnisku wojskowym w Krakowie – Balicach.

Jak poinformował PAP rzecznik wojewody małopolskiego Krzysztof Marcinkiewicz, wprowadzone ograniczenia i zakazy będą obowiązywać czasowo – do 1 sierpnia, w okresie, gdy w Krakowie i Małopolsce przebywa w związku z ŚDM więcej osób i ruch drogowy będzie wzmożony.

Wokół: Krakowa (promień 100 km) i Częstochowy (promień 50 km), Kalwarii Zebrzydowskiej, Brzegów i Oświęcimia (promień 5 km) wyznaczonych zostało siedem stref ograniczonych lotów.

Od poniedziałku do 1 sierpnia obowiązuje bezwzględny zakaz wykonywania lotów przez: lotnictwo sportowe, aeroklubowe, rekreacyjne i kategoryczny oraz zakaz używania bezzałogowych statków powietrznych – dronów – dotyczy on zarówno lotów sportowo-rekreacyjnych, jak i „komercyjnych”.

Wyrobów pirotechnicznych – petard i rac – nie wolno od poniedziałku nosić ani używać w Krakowie i na terenie gminy Wieliczka. Zakaz nie dotyczy uprawnionych służb, które używają rakiet sygnalizacyjnych podczas mgły lub deszczu, oraz organizatorów imprez i przedsięwzięć artystycznych, którzy wcześniej uzyskali na to zezwolenie.

W środę i czwartek po drogach Krakowa i powiatu krakowskiego w ciągu dnia nie będą mogły jeździć ciężarówki o masie całkowitej powyżej 12 t, nie będzie też można przewozić towarów niebezpiecznych. Wyjątkiem będzie autostrada A4.

Od piątku 29 lipca oba te zakazy będą obowiązywały między 5.00 a 22.00 na terenie Krakowa oraz powiatów krakowskiego, wielickiego oraz oświęcimskiego.

30 i 31 lipca TIR-y nie będą mogły w ciągu dnia jeździć ani wozić towarów niebezpiecznych w Krakowie i jeszcze większej liczbie powiatów: krakowskim, wielickim, wadowickim, myślenickim, bocheńskim, brzeskim oraz proszowickim, a 1 sierpnia między g. 5.00 rano a 15.00 w Krakowie (z wyłączeniem autostrady A4 i drogi S7 od węzła Kraków Bieżanów do węzła Kraków Przewóz).

kurier pap

Komentarze są zamknięte