Chadecy zaapelowali do Rządu RP o zamrożenie cen żywności i produktów BHP na czas stanu zagrożenia epidemicznego!

Zastępca Naczelnego1

Źródło: ZChR

– Apeluję do Rządu RP o natychmiastowe zamrożenie cen żywności i artykułów BHP na czas stanu zagrożenia epidemicznego. Za łamanie takiego czasowego zakazu powinno nieść za sobą odpowiednie sankcje, np. kary finansowe dla sklepów stacjonarnych uzależnione od powierzchni sklepu. Tak nie może dalej być! Przykładowo, mała puszka fasoli niedawno kosztowała około 2 złote, a teraz są one oferowane w sprzedaży internetowej na znanym portalu sprzedażowym po 7 złotych! Płyn dezynfekcyjny podrożał nawet o 250 procent. To nie jest czas na wyzyskiwanie kryzysu przez biznes. Uważam też, że osoby które stracą pracę z uwagi na likwidację firmy w związku z pandemią koronawirusa powinny otrzymać gwarancję państwa w postaci kilkumiesięcznego pobierania utraconego wynagrodzenia z funduszu gwarancyjnego. Należy też zakazać zwolnień w sytuacji przetrwania kryzysu przez daną firmę – udzielając im przy tym stosownej pomocy finansowej (poręczenia, kredyty, zwolnienia podatkowe) w utrzymaniu zatrudnienia i jego warunków – mówi NGO lider Zjednoczenia Chrześcijańskich Rodzin, eurodeputowany VI kadencji, dr Bogusław Rogalski.

Rzeczywiście ceny wielu produktów zostały podniesione. W sytuacji spadku cen paliwa galopujące ceny zywności i artykułów BHP są jedynie efektem wyzyskiwania sytuacji, która powstała w związku z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2.

CZYTAJ WIĘCEJ:

Chadecy zaapelowali do Rządu RP o wprowadzenie ustawowych wakacji kredytowych i leasingowych na czas stanu zagrożenia epidemicznego

Pomoc zdąży nadejść???

Potrzeba mobilizacji różnych środowisk, aby nie doszło do sytuacji, która dziś ma miejsce we Włoszech czy Hiszpanii! Rozmowa z liderem chadeków dr. Bogusławem Rogalskim

ZUS wstrzymuje wyjazdy do sanatoriów

NFZ honoruje rezygnacje z leczenia uzdrowiskowego w czasie pandemii koronawirusa

Chadecy chcą odwołania najbliższych sesji rad poszczególnych szczebli samorządu

Czy seniorzy mogą liczyć na pomoc w zorganizowanej opiece nad zwierzętami domowymi w czasie pandemii?

Chadecy proponują uruchomienie specjalnego numeru telefonu dla seniorów na czas pandemii!

Orędzie Prezydenta RP to bardzo potrzebny przekaz w sytuacji zagrożenia koronawirusem

Lider chadeków na Podkarpaciu Ryszard Skotniczny alarmuje w sprawie sytuacji branży turystycznej!

Istnieje potrzeba solidarności społecznej w czasie kryzysu. Musimy też przewidywać skutki społeczne i skutki dla bizensu obecnej sytuacji. Polska nie należy do krajów biednych. Z efektów wzrostu gospodarczego trzeba skorzystać teraz. Po wygaszeniu pandemii dojdzie do kryzysu ale nie można dopuścić do sytuacji, w której Polacy zamiast się bogacić i zbliżać do średniej krajów UE zaczną się cofać. Przyjdzie czas na kompleksowe, wielomiesięczne programy pomocowe. Niemniej w pewnych przestrzeniach trzeba reagować natychmiast” 

– konkluduje w rozmowie z nami dr Rogalski.

 

Piotr Galicki

  1. Jarpako
    | ID: 25c468b3 | #1

    Jakoś nie było tej solidarności społecznej gdy nie miałem co jeść. A ci co brali kredyty to bogacze, bo mnie bank nie chciał pożyczyć kasy i co teraz mam wszystkim dokładać jak już sobie poradziłem w życiu? Nie zgadzam się z tym.

Komentarze są zamknięte