Orędzie Prezydenta RP to bardzo potrzebny przekaz w sytuacji zagrożenia koronawirusem

Zastępca Naczelnego2

Dobrze odebieram inicjatywę prezydenta Andrzeja Dudy. Obecnie jestem na sesji Parlamentu Europejskiego w Brukseli, która została skrócona. Przewodniczący Parlamentu Europejskiego David Sassoli otworzył obrady i podał się kwarantannie z uwagi na zagrożenie koronawirusem. Wiemy, że polski rząd zasygnalizował wolę zakupu w formie bezprzetargowej, np. bezstykowych termometrów. Dobrze oceniam wszystkie inicjatywy podejmowane przez polskie władze w zabezpieczeniu Polaków przed obecnym zagrozeniem epidemiologicznym. Orędzie prezydenta Dudy – w moim przekonaniu – spowoduje, że Polacy zagrożenie potraktują poważnie – powiedział wczoraj w rozmowie z NGO lider Zjednoczenia Chrześcijańskich Rodzin, eurodeputowany VI kadencji i doradca frakcji Europejskich Konserwatystów i Reformatorów ds. międzynarodowych, dr Bogusław Rogalski.

Wirus dotarł do Polski. Spodziewaliśmy się tego. Wiemy, że liczba osób zarażonych będzie w najbliższych dniach rosnąć. Zapewniam, że władze Rzeczpospolitej wcześniej podjęły odpowiednie kroki, by się do tego wyzwania przygotować. Teraz podejmowane są konieczne, zdecydowane działania, które mają jak najskuteczniej chronić Polaków”

– powiedział prezydent Andrzej Duda w swoim wczorajszym telewizyjnym orędziu do obywateli Polski.

CZYTAJ TAKŻE:

Lider ZChR dr Bogusław Rogalski zaapelował do premiera Mateusza Morawieckiego o odwołanie turnusów sanatoryjnych i rehabilitacyjnych z NFZ i ZUS!

Decyzja o zamknięciu dostępu do wielu miejsc publicznych. Koronawirus się szybko się rozprzestrzenia!

Angela Merkel ujawniła prawdziwą skalę zagrożenia koronawirusem?

 

Pamiętajmy, że sprawa jest poważna. Nie wolno jej lekceważyć. Koronawirus to nie tylko sprawa rządu, to sprawa nas wszystkich. To dziś sprawa każdego Polaka”

– zaznaczył w końcówce swojego wczorajszego wystąpienia prezydent Andrzej Duda.

Piotr Galicki

  1. | ID: 55c5fe10 | #1

    Dzień dobry ja chcialam się Pana za pytać czy matkom co majom opiekuncze na dziecko niepelno sprawnie na lezy sie za zilek Z tytułu zamkniencia szkul i przeczkoli

  2. Anonim
    | ID: 55c5fe10 | #2
Komentarze są zamknięte