Chadecy proponują uruchomienie specjalnego numeru telefonu dla seniorów na czas pandemii!

Zastępca Naczelnego

Źródło: ZChR

Prezes Zjednoczenia Chrześcijańskich Rodzin, eurodeputowany VI kadencji, dr Bogusław Rogalski zaproponował dzisiaj stworzenie specjalnego numeru telefonu dla seniorów na czas pandemii.

Starsze osoby często mają jeszcze stacjonarne telefony. Ta grupa osób, która jest dzisiaj szczególnie zagrożona zakażeniem koronawirusem, nie powinna masowo korzystać z numeru alarmowego 112 informując taką drogą o sprawach, które nie dotyczą pomocy w zakresie bieżących potrzeb życiowych. Moim zdaniem powinien powstać osobny numer, gdzie – często samotni starsi ludzie – powinni mieć szansę zgłoszenia, że potrzebują żywności, leków czy jakąś doraźną pomoc. Dziwi mnie przy tym, że Rządowe Centrum Bezpieczeństwa nie rozesłało jeszcze SMS z zasadami, którymi powinni kierować się Polacy w czasie pandemii. To RCB powinno też rozesłać wiadomość tekstową o specjalnym numerze kontaktowym dla seniorów z prośbą o jego przekazanie go adresatom przez dzieci czy wnuki. Wielką rolę odegrać powinna tu Telewizja Polska S.A. i informować o takim numerze telefonu”

– mówi NGO dr Bogusław Rogalski.

Z danych zebranych przez WHO wynika, że śmiertelność we Włoszech jest wyższa niż średnia, wynosi ok. 5 proc. Zdaniem ekspertów z „The New York Times”, jednym z czynników wpływających na śmiertelność w tym kraju może być wiek jego ludności – Włochy mają najstarszą populację w Europie, około 23% mieszkańców ma 65 lat i więcej, a mediana wieku w tym kraju wynosi 47,3 (w Stanach Zjednoczonych 38,3). Generalnie ofiary śmiertelne koronawirusa to w znakomitej większości osoby starsze, schorowane, z obniżoną odpornością”

– podaje Radio Zet.

CZYTAJ WIĘCEJ:

Lider ZChR dr Bogusław Rogalski zaapelował do premiera Mateusza Morawieckiego o odwołanie turnusów sanatoryjnych i rehabilitacyjnych z NFZ i ZUS!

Orędzie Prezydenta RP to bardzo potrzebny przekaz w sytuacji zagrożenia koronawirusem

 

Uważam, że nasza inicjatywa uruchomienia specjalnego numeru telefonu dla seniorów może nie tylko ograniczyć zachorowania wśród polskich seniorów, ale również w jakiejś mierze pozwala na opóźnienie rozwoju pandemii koronawirusa w Polsce. Niemiecka kanclerz Angela Merkel poinformowała, że zachoruje 70 procent populacji i można jedynie opóźniać zachorowania. Opieka nad seniorami ma tu kluczowe znaczenie. Mamy do dyspozycji wojsko, specjalną formację WOT, policję, straże miejskie, służby socjalne i one są w moim przekonaniu w stanie wdrożyć realizację zgłoszeń o potrzebie pomocy dla konkretnej starszej osoby. Kluczem jest tu kanał komunikacji z seniorami i my taki dodatkowy kanał komunikacji proponujemy”

– powiedział nam lider ZChR.

 

 

Piotr Galicki

Komentarze są zamknięte