Przedwczesny koniec sezonu zimowego w Tatrach

Zastępca Naczelnego

Fot. za stratton.com

Polska i Słowacja poszły śladem krajów alpejskich i ze względu na koronawirusa ośrodki narciarskie w tych krajach zakończyły sezon narciarski już w połowie marca.

Mimo panujących u nas dobrych warunków, sporej ilości śniegu i zapowiadanego pięknego słońca, zdrowie Gości i naszych współpracowników jest najważniejsze. Ze względu na rosnące zagrożenie epidemiologiczne podjęliśmy decyzję o zamknięciu naszego ośrodka. Musimy wszyscy podejść do tematu rozważnie i odpowiedzialnie. Apelujemy o przestrzeganie komunikatów Ministerstwa Zdrowia, Głównego Inspektora Sanitarnego oraz lokalnych władz”

– napisały na swoim profilu społecznościowym władze stacji narciarskiej w Białce Tatrzańskiej.

Nieczynne są już kolej linowa na Kasprowy Wierch i na Jaworzynę Krynicką, zamknięto też największy ośrodek narciarski w tej części Europy, czyli Jasną-Chopok w Niżnych Tatrach na Słowacji oraz stacje w Tatrach Wysokich u naszych południowych sąsiadów: Tatrzańską Łomnicę, Starý Smokovec i Štrbské Pleso.

Gości nie przyjmują również baseny termalne na Podhalu: zakopiański Aqua Park, Terma Bania w Białce Tatrzańskiej i Termy Szaflary w Bańskiej Niżnej, jak również słowackie: Meander Park w Orawicach i park wodny Bešeňová niedaleko granicy z Polską.

 

Jerzy Bukowski*

 

*Filozof, autor „Zarysu filozofii spotkania”, piłsudczyk, harcerz, publicysta, rzecznik Porozumienia Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie, przewodniczący Komitetu Opieki nad Kopcem Józefa Piłsudskiego w Krakowie, były reprezentant prasowy śp. pułkownika Ryszarda Kuklińskiego w Kraju

Komentarze są zamknięte