Godny zaufania minister Szumowski

Zastępca Naczelnego

Łukasz Szumowski/YT

Polacy bardzo dobrze oceniają kluczową postać w walce z koronawirusem, jaką jest minister zdrowia profesor Łukasz Szumowski – tak wynika z przeprowadzonego na zlecenie Onetu sondażu Instytutu Badań Rynkowych i Społecznych.

Cieszy się on zaufaniem aż 41,3 procenta respondentów (zaledwie 16,9 proc. ma przeciwne zdanie), co plasuje go w rankingu zaufania społecznego na drugim miejscu, tuż za prezydentem Andrzejem Dudą, a przed premierem Mateuszem Morawieckim, w rankingu nieufności jest zaś na ostatnim miejscu.

Szumowski jest kardiologiem i profesorem nauk medycznych. Studia medyczne ukończył w 1997 r., rok później rozpoczął pracę w Instytucie Kardiologii w Warszawie-Aninie. Kierował w nim Kliniką Zaburzeń Rytmu Serca. Jego specjalizacja to elektrofizjologia, dziedzina zajmująca się tymi schorzeniami. został ministrem zdrowia w styczniu 2018 r., po rekonstrukcji rządu Mateusza Morawieckiego. Zajął wtedy miejsce Konstantego Radziwiłła. Wcześniej, od listopada 2016 r. pełnił funkcję podsekretarza stanu w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Zajmował się m.in. sprawami finansowania badań naukowych i oceny parametrycznej jednostek naukowych”

– czytamy w portalu.

To osoba, która tworzyła polską elektrofizjologię. Jest świetnym praktykiem i naukowcem, ma olbrzymi dorobek”

– powiedział Onetowi rzecznik Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego prof. Marcin Grabowski.

Minister zdrowia odgrywa kluczową rolę w stanie zagrożenia epidemicznego, dobrze więc, że cieszy się takim dużym zaufaniem rodaków.

 

Jerzy Bukowski*

 

*Filozof, autor „Zarysu filozofii spotkania”, piłsudczyk, harcerz, publicysta, rzecznik Porozumienia Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie, przewodniczący Komitetu Opieki nad Kopcem Józefa Piłsudskiego w Krakowie, były reprezentant prasowy śp. pułkownika Ryszarda Kuklińskiego w Kraju

Komentarze są zamknięte