Chadecy chcą odwołania najbliższych sesji rad poszczególnych szczebli samorządu

Zastępca Naczelnego

Monika Socha-Czyż, fot. NGO

Jedna z liderek Zjednoczenia Chrześcijańskich Rodzin – przewodnicząca tej organizacji w powiecie bielskim, Monika Socha-Czyż zaapelowała dzisiaj do prezydenta Bielska-Białej Jarosława Klimaszewskiego (PO) oraz przewodniczącego Rady Miejskiej w Bielsku-Białej (Niezależni.BB), aby z uwagi na zagrożenie zarażeniem koronawirusem odwołać XVII sesję Rady Miejskiej w Bielsku-Białej, która ma odbyć się we wtorek 17 marca.

Jako radna Sejmiku Województwa Śląskiego poprzedniej kadencji doskonale wiem, że istnieje taka możliwość. Potencjalne zagrożenie zarażeniem koronawirusem przedstawicieli władz samorządowych – a zatem tym samym i utrudnienie koordynowania w gminach, powiatach czy województwach akcji pomocy chorym, a nawet samo ograniczenie zasięgu pandemii, wymaga radykalnych kroków. Chociaż bielski ZChR jest zainteresowany wprost planowaną sesją tej rady miejskiej, w czasie której rozpoznawana będzie moja petycja o uhonorowanie nazwą ulicy, placu czy ronda śp. marszałka seniora Kornela Morawieckiego, to jednak trzeba tutaj odrobiny rozsądku”

– mówi NGO Socha-Czyż.

Jak informuje na swoich stronach internetowych bielski magistrat:

W związku z zagrożeniem epidemiologicznym prezydent miasta Jarosław Klimaszewski podjął decyzję o odwołaniu wszystkich zebrań sprawozdawczo-wyborczych Rad Osiedli, które miały odbyć się w marcu i kwietniu. Odwołane zostają także planowane w najbliższym czasie duże spotkania, w tym te poświęcone ewentualnej budowie w Bielsku-Białej instalacji termicznego przetwarzania odpadów komunalnych”.

Inicjatywa chadeków wydaje się zatem sensowna.

Prezydent Bielska-Białej Jarosław Klimaszewski odwołuje spotkania rad osiedli. W takiej sytuacji organizowanie sesji Rady Miejskiej w Bielsku-Białej jest tu po prostu nielogiczne. To oczywiście decyzja szefa tej rady Janusza Okrzesika. Niemniej oczekujemy tutaj szybkiej decyzji. Namawiam przy tym kolegów i koleżanki samorządowców z całej Polski o rozważenie podobnych kroków. „ZDROWIE, ŻYCIE, BEZPIECZEŃSTWO” to hasło Zjednoczenia Chrześcijańskich Rodzin. W jego treści upatrujemy zatem podstaw dla mojego apelu

– konkluduje Monika Socha-Czyż.

Piotr Galicki

 

Komentarze są zamknięte