NFZ honoruje rezygnacje z leczenia uzdrowiskowego w czasie pandemii koronawirusa

Zastępca Naczelnego

Szybki rozwój pandemii koronawirusa powoduje sporo pytań istotnych dla Polaków. Dla przykładu. Czy w sytuacji zagrożenia życia i zdrowia przez zarażenie się wirusem SARS-CoV-2 zainteresowana osoba może bez przykrych dla siebie i swojego portfela konsekwencji zrezygnować z leczenia uzdrowiskowego finansowanego przez NFZ? O stworzenie takiej możliwości zaapelował w środę do premiera Mateusza Morawieckiego prezes Zjednoczenia Chrześcijańskich Rodzin, dr Bogusław Rogalski.

Z uwagi na sytuację epidemiologiczną, oddziały wojewódzkie Narodowego Funduszu Zdrowia honorują rezygnacje pacjentów z leczenia uzdrowiskowego. W tej sytuacji skierowanie do sanatorium będzie mogło być zrealizowane w późniejszym terminie. Takie prośby ze strony pacjentów napływają już do oddziałów wojewódzkich NFZ”

– poinformowała nas dyrektor Biura Komunikacji Społecznej Narodowego Funduszu Zdrowia, Sylwia Wądrzyk.

CZYTAJ TAKŻE:

Lider ZChR dr Bogusław Rogalski zaapelował do premiera Mateusza Morawieckiego o odwołanie turnusów sanatoryjnych i rehabilitacyjnych z NFZ i ZUS!

 

Bez przeszkód zatem osoby starsze zamiast ryzyka zarażeniem COVID-19 mogą ze spokojem zrezygnować z leczenia uzdrowiskowego.

 

Piotr Galicki

Komentarze są zamknięte