Zjednoczenie Chrześcijańskich Rodzin nie ma nic wspólnego z Konfederacją Janusza Korwin-Mikkego

Zastępca Naczelnego2

Lider ZChR dr Bogusław Rogalski w otoczeniu współpracowników/fot. NGO

W sobotę w Warszawie odbyło się spotkanie opłatkowe lokalnych liderów Zjednoczenia Chrześcijańskich Rodzin, na czele którego stoi eurodeputowany VI kadencji, dr Bogusław Rogalski. W spotkaniu uczestniczyli goście z rożnych środowisk społecznych i organizacji katolickich, m.in. Lubelskiej Inicjatywy Społecznej.

Bogusław Rogalski wręczył też kilkanaście pełnomocnictw upoważniających do reprezentowania Zjednoczenia w terenie. Między innymi, na Podkarpaciu pełnomocnictwo chadeków uzyskał Ryszard Skotniczny. Na terenie wrocławskiego okręgu wyborczego pełnomocnictwo ZChR uzyskała dr Ewelina Kondziela, w okręgu olsztyńskim Tomasz Pitura, w byłym województwie bielskim Monika Socha-Czyż, a w gliwickim okręgu wyborczym Mirosław Dynak.

W czasie kuluarowych rozmów chadeków pojawiła się kwestia pojawiających się informacji o tym, że Zjednoczenie Chrześcijańskich rodzin tworzy lub tworzyła federacyjną partię Konfederacja Wolność i Niepodległość (Konfederacja Wolnościowcy i Narodowcy), której liderem jest Janusz Korwin-Mikke. Do sprawy odniósł się jasno lider Zjednoczenia dr Bogusław Rogalski:

W ostatnich wyborach parlamentarnych lokalnie reprezentanci ZChR wystąpili – jedynie gościnnie – na liście Konfederacji. Część postulatów mamy wspólnych, podobnie jak z różnymi partiami Zjednoczonej Prawicy. To jednak nie oznaczało, że Zjednoczenie Chrześcijańskich Rodzin wstępuje do porozumienia organizacji, które wchodzą w skład Konfederacji. Nie podpisywaliśmy umowy o utworzeniu tej organizacji. Zatem nie jesteśmy, nie byliśmy i nie planujemy także wstąpienia do Konfederacji Wolność i Niepodległość, bo budujemy własną tożsamość. Nie ma mowy też o samorozwiązaniu ZChR i rozmyciu się w jakimś innym bycie, czy to związanym z porozumieniem Janusza Korwin-Mikkego, czy z obozem, który funkcjonuje pod auspicjami Prawa i Sprawiedliwości. Zatem przede wszystkim pojawiające się informacje o tym jakoby ZChR był częścią Konfederacji są nieprawdziwe”

– powiedział na spotkaniu Bogusław Rogalski.

CZYTAJ WIĘCEJ O DZIAŁALNOŚCI ZChR:

Prof. Ewa Budzyńska dziękuje dr. Bogusławowi Rogalskiemu za wsparcie

Lider ZChR dr Bogusław Rogalski prosi Jarosława Gowina o publiczne stanowisko w sprawie ataków na prof. Ewę Budzyńską!

Apel o uregulowanie formuły nauczania religii i etyki w szkołach

Dr Bogusław Rogalski: Biedroń, „Nowa Lewica” i tęczowy sztandar

Prezes ZChR dr Bogusław Rogalski uhonorowany statuetką „Serce dla Inki”!

Dr Bogusław Rogalski: Hołownia się w ornat ubrał i ogonem na mszę dzwoni

Dr Bogusław Rogalski: Murem za arcybiskupem Markiem Jędraszewskim!

Chadecy za dyscyplinowaniem sędziów z „nadzwyczajnej kasty” [aktualizacja]

 

Lider chadeków opowiadał też o swoich wrażeniach z osobistego spotkania w Watykanie z prefektem Kongregacji Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów, kardynałem Robertem Sarahem. W czasie spotkania omawiano również różne strategie medialnego rozwoju organizacji.

Kandydat na kandydata Konfederacji w nadchodzących wyborach prezydenckich, poseł Krzysztof Bosak nie jest kandydatem, który posiada poparcie ZChR. Na ten moment nie podjęliśmy w zakresie wyborów prezydenckich żadnych decyzji organizacyjnych. Przyjdzie na to czas”

– powiedział NGO dr Bogusław Rogalski w odpowiedzi na pytanie o ewentualny start reprezentanta chadeków w majowych wyborach lub poparcie już zgłoszonych kandydatów.

CZYTAJ WIĘCEJ O DZIAŁALNOŚCI ZChR:

Chadecy zabiegają o skuteczną walkę z szerzeniem pornografii wśród dzieci i aborcją „na życzenie”

Dr Bogusław Rogalski: Neomarksistowska kolonizacja umysłów

Dr Rogalski: To policzek wymierzony Polakom

Dr Bogusław Rogalski: Przypominam słowa Monteskiusza!

Dr Bogusław Rogalski: Jacek Majchrowski powinien natychmiast zareagować na łączenie Krakowa z Auschwitz!

Polskie dziecko nie trafi do pary gejów?

 

 

Piotr Galicki

  1. Anonim
    | ID: 54df5ad1 | #1

    Ciekawe nowe wiadomości polecam każdemu do przemyśleń dają nadzieję że coś normalnego się zaczyna dziać gratuluję i polecam tego działania na przyszłość popieram cieszy mnie ten artykuł te wiadomości Zygmunt Łukasiewicz

  2. Marian Apostoł
    | ID: f736aa10 | #2

    Byłem na uroczystości opłatkowej ZCHR w ostatnią sobotę w Warszawie, jako obserwator i sympatyk ruchu politycznego o podłożu chrześcijańsko demokratycznym. Dr Bogusław Rogalski potwierdzał zachowanie tożsamości Zjednoczenia ale też deklarował, że organizacja będzie w przyszłości współpracować z innymi podmiotami o orientacji centrowo prawicowej.

Komentarze są zamknięte