Polskie dziecko nie trafi do pary gejów?

Zastępca Naczelnego1

Michał Wójcik (L) i Bogusław Rogalski (P),Wiki/YT

W niedzielny poranek lider Zjednoczenia Chrześcijańskich Rodzin, doradca do spaw międzynarodowych Grupy Europejskich Konserwatystów i Reformatorów (EKR) w Parlamencie Europejskim, dr Bogusław Rogalski zapytał na Twitterze wiceministra sprawiedliwości Michała Wójcika o sprawę dziecka Polki, które ma być adoptowane w Wielkiej Brytanii przez parę homoseksualistów.

Doktora Rogalskiego, który w przeszłości był również deputowanym do Parlamentu Europejskiego, zainteresowała kwestia polskiego obywatelstwa tego dziecka i kroki, jakie ewentualnie podejmie resort sprawiedliwości oraz znany z obrony praw dzieci zastępca Zbigniewa Ziobro.

Sąd w Wielkiej Brytanii zadecydował, że syn Anety Z. trafi do adopcji. Z informacji przekazanych kobiecie przez opiekę społeczną wynika, że dzieckiem ma opiekować się para homoseksualistów, na co kobieta nie wyraża zgody – podał portal wPolityce.pl.

Nie chcę się na to zgodzić. Wolałabym, żeby był wychowywany przez mamę i tatę, a nie przez dwóch ojców”

– powiedziała w rozmowie z Wirtualną Polską kobieta, podkreślając, że swoje wątpliwości zgłosiła opiece społecznej i interweniowała u konsula.

Wielka Brytania – kraj, w którym mieszka Pani od kilkunastu lat i którego praw zobowiązana jest Pani przestrzegać, dopuszcza adopcję przez pary homoseksualne. Nie jest to niezgodne z tutejszym prawem”

— napisał jej w odpowiedzi Paweł M. Nowak, polski konsul w Wielkiej Brytanii.

Odpowiedzi na pytania zadane wiceministrowi Wójcikowi przez lidera ZChR padły we wczorajszym popołudniowym programie Wirtualnej Polski i Polsat News #Newsroom.

Już od jutra od rana będziemy prowadzili intensywne działania”

– zapowiedział w audycji polityk Solidarnej Polski i zaznaczył, że jest już po rozmowach ze swoimi współpracownikami.

Podkreślił, że chce się najpierw upewnić, czy rzeczywiście dziecko zostanie umieszczone w związku homoseksualistów.

Jeżeli to jest prawdą, to dziecko jest obywatelem również i polskim, więc tutaj podejmiemy wszelkie działania, żeby to dziecko, jeżeli już musi być adoptowane, żeby jednak było adoptowane przez kobietę i mężczyznę”

– zadeklarował Wójcik.

 

WP.pl/wPolityce.pl/Piotr Galicki

  1. Jarpako
    | ID: c8d7e1bc | #1

    Zacytujcie Państwo również odpowiedź ambasadora niby Polskiego w Londynie, który odmówił pomocy dziecku. Co dalej z tym antypolakiem ? Ponadto zapytam :gdzie jest bodnar i po czyjej stanie stronie? Przypominam bierze moją m.in. kasę.

Komentarze są zamknięte