Archiwum

Archiwum dla maj, 2024

Paweł Czyż nowym wiceprezesem Zjednoczenia Chrześcijańskich Rodzin!

Zastępca Naczelnego

Zmiany w Zjednoczeniu Chrześcijańskich Rodzin. Ugrupowanie, na czele którego stoi eurodeputowany VI kadencji oraz doradca we frakcji Europejskich Konserwatystów i Reformatorów w Parlamencie Europejskim dr Bogusław Rogalski ma nowego wiceprezesa, którym został dotychczasowy rzecznik prasowy Paweł Czyż. Nowy wiceprezes był radnym Bań Mazurskich (warmińsko-mazurskie) poprzedniej kadencji, a w ostatnich wyborach samorządowych zdobył mandat radnego Rady Powiatu w Gołdapi.

Czytaj więcej...

Monika Socha-Czyż (ZChR): Prezydent wetując ustawę promującą śląski separatyzm „zachował się jak trzeba”!

Zastępca Naczelnego 1

Prezydent odmówił podpisania nowelizacji ustawy o mniejszościach narodowych i etnicznych oraz o języku regionalnym, która uznaje język śląski za język regionalny. - Prezydent wetując ustawę promującą śląski separatyzm "zachował się jak trzeba"! Nie ma żadnego języka śląskiego, ani narodu śląskiego. - powiedziała Niezależnej Gazecie Obywatelskiej Monika Socha-Czyż, radna Sejmiku Województwa Śląskiego V kadencji i sekretarz generalny Zjednoczenia Chrześcijańskich Rodzin.

Czytaj więcej...

Chorwaci chcą zapisania chrześcijaństwa w traktatach UE. Partia MOST zainicjowała petycję

Zastępca Naczelnego 1

Chorwacka konserwatywna partia MOST zainicjowała zbieranie podpisów pod inicjatywą, którą domaga się zapisania wzmianki o dziedzictwie chrześcijańskim do traktatów Unii Europejskiej. Przewodniczący partii i lider jej listy w wyborach do Parlamentu Europejskiego Božo Petrov wyjaśnił, że MOST chce wykorzystać dyskusję na temat zmian w traktatach UE i skierować te reformy w stronę powrotu do wartości chrześcijańskich.

Czytaj więcej...

Prezes ZChR dr Bogusław Rogalski: Należy wprowadzić półroczne szkolenie wojskowe

Zastępca Naczelnego

- Jeśli założymy, że nie rozpoczęliśmy przygotowań z wyprzedzeniem, to Rumunia i inne kraje kraje, m.in. Polska i Litwa, będą musiały poczekać dwa tygodnie na przybycie dodatkowych sił - ocenił były dowódca wojsk USA w Europie, generał armii USA Ben Hodges w trakcie rozmowy z rumuńskim oddziałem telewizji CNN. - Polska już raz takie gwarancje słyszała, np. 3 września 1939 roku. Francja oraz Wielka Brytania nie dotrzymały jednak swoich zobowiązań i nie uderzyły na III Rzeszę. Od 3 września 1939 r. do 9 kwietnia 1940 r. na Zachodzie trwała wojna, którą Polacy nazywali „dziwną wojną”. Zatem historycznie taki scenariusz już znamy. Słowa generała Hodgesa, doskonałego amerykańskiego analityka wojskowego, powinny dać koalicji rządzącej w Polsce do myślenia. W mojej opinii, należy wprowadzić półroczne przeszkolenie wojskowe. Od lat powtarzam, że Wojsko Polskie wraz z WOT powinno liczyć 500 tys. żołnierzy. Warto rozważyć też wprowadzenia możliwości przeszkolenia, które umożliwiać powinno Polakom posiadania w swoich domach broni długiej. To doskonale sprawdza się w Szwajcarii. „Jeśli chcesz pokoju, przygotuj się do wojny” - powiedział w rozmowie z Niezależną Gazetą Obywatelską prezes Zjednoczenia Chrześcijańskich Rodzin dr Bogusław Rogalski. Warto dodać, że prezydent Litwy Gitanas Nausėda, który zdobył w ostatnią niedzielę reelekcję, opowiedział się za przywróceniem poboru w tym kraju.

Czytaj więcej...

Paweł Czyż (ZChR): Niemieckie media powinny zagrzewać do walki Bundeswehrę, a nie Wojsko Polskie

Zastępca Naczelnego

Dwa źródła poinformowały "Bild", że Warszawa podjęła wysiłki na rzecz stworzenia koalicji państw mających zapewnić "rozszerzoną obronę powietrzną" zachodniej części Ukrainy. Chodzi o przechwytywanie rosyjskich dronów oraz pocisków. - To po prostu jakieś bzdury. Użycie naszego terytorium dla ochrony nieba nad Ukrainą po prostu doprowadzi do konwencjonalnej wojny. Proszę wybaczyć, ale nie widzę tysięcy Polaków gotowych, aby ginąć w obronie Kijowa. Niemieckie media powinny zagrzewać do walki Bundeswehrę, a nie Wojsko Polskie. Najlepiej, aby Niemcy w końcu zaczęły przeznaczać na swoje wojsko 3% PKB. Taki poziom nakładów proponuje publicznie pan prezydent Andrzej Duda oraz były prezydent USA Donald J. Trump. - powiedział w rozmowie z Niezależną Gazetą Obywatelską Paweł Czyż, radny powiatu gołdapskiego i rzecznik prasowy Zjednoczenia Chrześcijańskich Rodzin.

Czytaj więcej...

Zdecydowane zwycięstwo Gitanasa Nausėdy w wyborach prezydenckich na Litwie

Zastępca Naczelnego

Stało się już jasne, kto będzie sprawował funkcję prezydenta Litwy przez najbliższe pięć lat. W drugiej turze wyborów obecny przywódca kraju Gitanas Nausėda może świętować miażdżące zwycięstwo. Według danych Głównej Komisji Wyborczej (VRK), po przeliczeniu głosów ze wszystkich 1895 okręgach, G. Nausėda zebrał 74,43 proc. głosów wyborców. Jego przeciwniczka, premier Ingrida Šimonytė, uzyskała poparcie na poziomie 24,06 procent.

Czytaj więcej...

List otwarty Bardona do Nawrockiego – Prezesa Instytutu Pamięci Narodowej

Niezależna Gazeta ObywatelskaMateriał powstał we współpracy z Partnerem 3

Bardzo dziękuję za pamięć i przesłanie mi imiennego zaproszenia na premierowy pokaz filmu w reżyserii Tomasza Łysiaka pt. „Którzy ogień podsycą...” opowiadającego o idei i historii odznaczenia Krzyż Wolności i Solidarności oraz o osobach nim uhonorowanych.

Żałuję także, że nie usłyszę w dyskusji panelowej pani Zofii Romaszewskiej, Tadeusza Wojciecha Drwala, Tomasza Łysiaka i Marzeny Kruk. Być może będzie też poczęstunek lub nawet obiad dla tych osób które przyjadą z końca Polski za swoje pieniądze, by uświetnić tą uroczystość. Czytaj więcej...

Cywilizacja śmierci! 29-letnia Holenderka poddała się eutanazji na oczach swojego chłopaka!

Zastępca Naczelnego

Nie żyje Zoraya ter Beek z Oldenzaal, dwudziestodziewięcioletnia kobieta, na której dokonano eutanazji na oczach jej chłopaka. Wcześniej młoda kobieta uzyskała wymaganą zgodę na „wspomaganą śmierć”, a powodem miały być jej cierpienia wywołane zaburzeniami psychicznymi. O sprawie poinformowały holenderskie media.

Czytaj więcej...

Papież Franciszek uznał cud dokonany za wstawiennictwem bł. Carlo Acutisa

Zastępca Naczelnego

Papież Franciszek uznał cud przypisywany wstawiennictwu bł. Carla Acutisa, torując mu drogę do zostania świętym. Włoski nastolatek zajmujący się programowaniem komputerowym, który zmarł na raka w 2006 roku, znany jest z wielkiej czci dla prawdziwej obecności Jezusa w Eucharystii. Uznanie drugiego cudu przypisywanego wstawiennictwu Acutisa umożliwia jego kanonizację, która odbędzie się podczas Roku Jubileuszowego Kościoła katolickiego 2025.

Czytaj więcej...

Monika Socha-Czyż (ZChR): Jachira może sobie wystawić ołtarzyk z portretem Lenina w domu, a nie decydować o wolności religijnej

Zastępca Naczelnego

Posłanka Koalicji Obywatelskiej Klaudia Jachira chciałaby usunięcia krzyża z sali plenarnej Sejmu. Podkreśla, że dzięki temu "dogonilibyśmy Europę". – Prawo powinno jasno wskazywać, że w instytucjach publicznych nie może być symboli religijnych – oznajmiła Jachira i zapowiada zainicjowanie rozmów na ten temat. - Pani Jachira może sobie wystawić ołtarzyk z portretem Lenina w domu, a nie decydować o wolności religijnej. Po zarządzeniu Rafała Trzaskowskiego wyrugowania z warszawskich urzędów symbolu krzyża Polska została skompromitowana nawet w USA. Elon Musk skomentował dosadnie tego typu inicjatywy, cytuję: "Kopiują głupie rzeczy z Ameryki. Ale wstyd”. Zatem Jachira "chce gonić Europę"? Proponuję, aby zwróciła się do Systemu Rezerwy Federalnej z inicjatywą "dogonienia Europy" w jej rozumieniu, a zatem poprzez usuniecie z banknotów emitowanych w USA dewizy "in God we trust". Warto dodać, że ta dewiza jest od 1956 dewizą Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej, ale także Nikaragui i stanu Floryda. Więcej, niechaj pani Jachira w ramach protestu nie inwestuje nigdy w amerykańską walutę z tego typu dewizą na banknotach lub monetach oraz nie odwiedza USA, bo tam obywatele "pokładają nadzieję w Bogu". Za to śmiało może jechać do Rosji odwiedzić mumię Lenina w Moskwie. Tam w jego mauzoleum nie ma symbolu, z którym tak walczy w Sejmie RP. - ironizuje w rozmowie z Niezależną Gazetą Obywatelską Monika Socha-Czyż, sekretarz generalny Zjednoczenia Chrześcijańskich Rodzin.

Czytaj więcej...

Wielka Brytania: Nowe przepisy położą kres ideologii gender w szkołach?

Zastępca Naczelnego

Departament Edukacji Wielkiej Brytanii zamierza zakazać promowania ideologii gender w szkołach publicznych, ustalić wytyczne dotyczące edukacji seksualnej oparte na wieku i chronić prawa rodzicielskie.

Proponowane zmiany, które obecnie przechodzą ośmiotygodniowy okres konsultacji społecznych, zabraniałaby szkołom nauczania, że "płeć to spektrum”. Nauczyciele musieliby "uczyć faktów na temat płci biologicznej” i nie mogliby przedstawiać alternatywnych poglądów na temat płci jako faktów.

Czytaj więcej...

Zaskoczenie na Wyspach. Wiadomo, kiedy odbędą się wybory parlamentarne

Zastępca Naczelnego

Wybory parlamentarne w Wielkiej Brytanii odbędą się w lipcu. Wcześniej spodziewano się, że dojdzie do tego dopiero jesienią. Media spekulują, że zaczyna się sześciotygodniowa kampania, która zakończy się upadkiem konserwatywnego rządu.

"Data wyborów 4 lipca będzie dla Sunaka posunięciem o wysoką stawkę, biorąc pod uwagę, że jego partia od miesięcy pozostaje w tyle za główną opozycyjną Partią Pracy" — zauważa Bloomberg.

Czytaj więcej...

„Pieśń znad Solczy” rozbrzmiała po raz 27.

Zastępca Naczelnego

Dużo śpiewu, mnóstwo słońca i dobra zabawa – tak upłynął Festiwal „Pieśń znad Solczy w niedzielę, 19 maja w parku miejskim w Solecznikach. W ciągu 27 lat, bowiem tyle liczy Festiwal, impreza stała się nieodłącznym elementem życia kulturowego rejonu solecznickiego, łączącym zespoły muzyki ludowej. To jest doskonała okazja do zaprezentowania dorobku artystycznego dla miejscowych zespołów, jak też prezentacji znanych formacji muzycznych na solecznickiej scenie.

Czytaj więcej...

82. rocznica zbrodni w Święcianach

Zastępca Naczelnego

Skutki doznanych zbrodni wojennych to rany, które w sobie jako naród nosimy, ale które są też częścią naszej tożsamości. One nas tworzą, to doświadczenia naszych przodków – powiedziała portalowi Polskifr.fr prof. Monika Tomkiewicz, badacz z warszawskiego Instytutu Pamięci Narodowej. 20 maja przypada 82. rocznica mało znanej zbrodni w Święcianach.

Czytaj więcej...

Apel Polaków mieszkających za granicą w sprawie obrony polskiej oświaty polonijnej

Zastępca Naczelnego

"Zwracamy się do Pana z apelem o uznanie zmian w podstawie programowej polskich szkół za granicą, podobnie jak szkół w Polsce, które forsuje Ministerstwo Edukacji Narodowej, za istotne naruszenie podstawowych interesów Rzeczypospolitej Polskiej i próbę zerwania tradycyjnej więzi Macierzy z 20-milionową Polonią, oraz prosimy o zapobieżenie tym procesom. Nasz najwyższy niepokój budzi polityka rządu w zakresie pozatraktatowego, bezprawnego podporządkowania polskiej oświaty niepolskim, zewnętrznym instytucjom i agendom w ramach europejskiego obszaru edukacji oraz dostosowanie polskiego systemu oświaty do szkodliwych, antypolskich projektów UE. To oczywiste naruszenie wielu wiążących norm Konstytucji Rzeczypospolitej, suwerenności oraz bezpieczeństwa Polski, na straży których stoi Urząd, który Pan Prezydent piastuje".  - napisali w swoim apelu do prezydenta Andrzeja Dudy liderzy Polonii rozsianych w różnych krajach. CZYTAJ APEL

Czytaj więcej...

104. rocznica urodzin św. Jana Pawła II

Zastępca Naczelnego

Karol Wojtyła urodził się 18 maja 1920 roku w Wadowicach, niedaleko Krakowa. Karol bardzo wcześnie stracił wszystkich swoich najbliższych. Miał niespełna 9 lat, kiedy umarła mu matka (z domu Kaczorowska). Trzy lata później zmarł na szkarlatynę jego starszy o 14 lat brat Edmund, lekarz. Ojciec (Karol Wojtyła) zmarł, gdy przyszły papież miał lat 20 lat. Karol miał też siostrę Olgę, która zmarła tuż po urodzeniu w 1916 roku.

Czytaj więcej...

„Bóg dał zwycięstwo”. 80. rocznica bitwy pod Monte Cassino

Zastępca Naczelnego

W lipcu 1944 r. zawarto układ Sikorski-Majski. W następnym miesiącu gen. Anders został uwolniony z więzienia na Łubiance i przystąpił do organizowania Armii Polskiej w ZSRR. Rozkaz nr 1 dowódcy tworzącej się armii wzywał „wszystkich obywateli RP zdolnych do noszenia broni, by spełnili swój obowiązek względem Ojczyzny i wstąpili pod sztandary Orła Białego”.

Czytaj więcej...

Grał Tracza w „Plebanii”. Dziś otwarcie mówi o Bogu i sprzeciwia się aborcji

Zastępca Naczelnego

— Kobieta, która zaszła w ciążę, czyli została matką, zawsze ma możliwość wyboru. Może być matką żywego albo martwego dziecka. A jaką możliwość wyboru ma dziecko w łonie matki? Ono nie ma głosu. Nie dostrzegamy słabszych. Omijamy temat śmierci. Zachowujemy się tak, jakby jej nie było – powiedział Plejadzie Dariusz Kowalski. Aktor opowiada o swojej relacji z Bogiem i wspomina pracę na planie "Plebanii". FRAGMENT WYWIADU!

Czytaj więcej...

Czy fizycznej napaści na radnego Rady Powiatu w Gołdapi Pawła Czyża można było uniknąć!?

Zastępca Naczelnego

Niezależna Gazeta Obywatelska ustaliła, że sprawca napadu na radnego Rady Powiatu w Gołdapi dokonał już podobnego czyny na szkodę ... żony radnego Moniki Sochy-Czyż, w czasie, gdy była zarejestrowana kandydatką w wyborach do Senatu RP! W czasie trwania ciszy wyborczej, 14 października 2023 roku ta sama osoba - w roku 2014 kandydat Komitetu Wyborczego SLD Lewica Razem w wyborach samorządowych - napadła fizycznie na wspomnianą polityk chadecką i usiłowała wtargnąć do mieszkania działaczy Zjednoczenia Chrześcijańskich Rodzin. Komenda Powiatowa Policji w Gołdapi wówczas nie tylko nie powiadomiła o incydencie Państwowej Komisji Wyborczej, ale odmówiła wszczęcia dochodzenia zarejestrowanego pod sygn. KR-5233/23, RSC-532/23. Postanowienie zatwierdził 21 grudnia 2023 roku prokurator Prokuratury Rejonowej w Olecku. Co istotne w sprawie sprawcy nie próbowano nawet przedstawić zarzutu z art. 119 §  1. Kodeksu karnego, który przewiduje nawet karę 5 lat pozbawienia wolności za przemoc motywowaną politycznie. 15 maja doszło do postrzelenia premiera Słowacji Roberta Fico, a wczoraj ze specjalnym orędziem wystąpił marszałek Sejmu RP Szymon Hołownia.

Czytaj więcej...

Radny Rady Powiatu w Gołdapi poszkodowany w napaści! Poziom hejtu stanowi realne zagrożenie!

Zastępca Naczelnego

Wczoraj doszło do zamachu na premiera Słowacji Roberta Fico. Postrzelony polityk przeszedł wielogodzinną operację, a jego stan nadal zagraża życiu. Słowacka gazeta "Dennik N", powołując się na węgierskiego dziennikarza śledczego Szabolcsa Panyia, podaje, że napastnik był w przeszłości powiązany z prorosyjskim ugrupowaniem Słowaccy Żołnierze. Tymczasem w innej skali, ale tego samego dnia, doszło do napaści na radnego Rady Powiatu w Gołdapi Pawła Czyża, który mieszka kilka kilometrów od granicy z Obwodem Królewieckim.

Czytaj więcej...

Czy wiesz, że..?

Niezależna Gazeta Obywatelska

Jan Paweł II/Chicago Tribune/YT

Dziś mija 43 lata od zamachu na życie Świętego Jana Pawła II. Miało to miejsce 13 maja 1981 roku o godzinie 17.19 na Placu Świętego Piotra w Watykanie. Zamachowcem, który strzelał do Ojca Świętego był Turek Ali Agca. Nigdy do końca nie wyjaśniono kto stał za zamachem. Wszelkie ślady prowadziły do komunistycznych służb bułgarskich, chociaż niewątpliwie powiązanych z Moskwą. Czytaj więcej…

Todd: Q jak kurka wodna

Niezależna Gazeta Obywatelska

Szanowni Państwo!
Powiedzenie: kląć jak szewc, albo jak dorożkarz – nic już nie znaczy, bo zawody te wyszły z użycia. Jakby tego było mało, to wulgarne przekleństwa stały się oznaką przynależność do pożal się Boże „elit”. Może nowe powiedzonko powinno brzmieć: klnie, jak minister, albo ministra, posłanka, czy poślica? Czytaj więcej…

Urlop ojcowski – ten czas jest tylko dla mężczyzn

Niezależna Gazeta ObywatelskaMateriał powstał we współpracy z Partnerem

Mężczyźni z Opolszczyzny chętnie korzystają z płatnego urlopu ojcowskiego. Kto i na jakich zasadach może skorzystać z tego świadczenia? Jakie formalności trzeba załatwić w ZUS?

Po urodzeniu się dziecka rodzice mogą wykorzystać w sumie 61. tygodni na rzecz opieki nad potomstwem, bez świadczenia pracy. Na ten czas składają się urlop macierzyński i rodzicielski. Czytaj więcej…