Paweł Czyż nowym wiceprezesem Zjednoczenia Chrześcijańskich Rodzin!

Zastępca Naczelnego

Wiceprezes ZChR Paweł Czyż/NGO

Zmiany w Zjednoczeniu Chrześcijańskich Rodzin. Ugrupowanie, na czele którego stoi eurodeputowany VI kadencji oraz doradca we frakcji Europejskich Konserwatystów i Reformatorów w Parlamencie Europejskim dr Bogusław Rogalski ma nowego wiceprezesa, którym został dotychczasowy rzecznik prasowy Paweł Czyż. Nowy wiceprezes był radnym Bań Mazurskich (warmińsko-mazurskie) poprzedniej kadencji, a w ostatnich wyborach samorządowych zdobył mandat radnego Rady Powiatu w Gołdapi.

To naturalna konsekwencja niezłych wyników wyborczych kandydatów Zjednoczenia w wyborach samorządowych w województwie warmińsko-mazurskim. Wielokrotnie kandydaci tego ugrupowania kandydując z rożnych list notowali osobiste wyniki na poziomie 6-7 procent poparcia. Powołanie nowego wiceprezesa z tego terenu to swoiste podziękowanie za pracę struktur – powiedziała nam anonimowo osoba zorientowana w sytuacji w ugrupowaniu dr. Bogusława Rogalskiego. – Potwierdzam. Chcę serdecznie podziękować za zaufanie. Już od dzisiaj podejmuje swoje nowe obowiązki.”

– powiedział w rozmowie z Niezależną Gazetą Obywatelską nowy wiceprezes Zjednoczenia Chrześcijańskich Rodzin Paweł Czyż.

Paweł Czyż działalnością społeczną zajmuje się od blisko trzech dekad. W wyborach samorządowych jego kandydaturę rekomendowali politycy z rożnych ugrupowań, np. poseł Konfederacji prof. Andrzej Zapałowski, były poseł PiS Krzysztof Kozik czy współpracujący z polskim Stronnictwem Ludowym dr Marian Apostoł, w przeszłości wojewoda krakowski. Paweł Czyż urodził się w 1978 roku. W latach 1997-2001 studiował politologię na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. W latach 1996-2001 był asystentem poselskim posłów na Sejm RP II i III kadencji. Był członkiem Niezależnego Zrzeszenia Studentów Uniwersytetu Śląskiego. Jako przewodniczący Stowarzyszenia „Młodzi Konfederaci” doprowadził do przyjęcia przez Sejm RP III (1997-2001) zakazu posiadania jakiejkolwiek ilości narkotyków. W latach 2001-2006 był rzecznikiem prasowym Konfederacji Polski Niepodległej – Obóz Patriotyczny. W 2010 roku stał na czele Biura Prasowego Kornela Morawieckiego w wyborach prezydenckich.

Piotr Galicki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *