Już po raz piąty zapraszamy do udziału w Opolskim Teście Wiedzy o Żołnierzach Wyklętych, który odbędzie się w poniedziałek 4 marca 2019 o godz. 16.00. w sali Orła Białego Urzędu Marszałkowskiego przy ul. Piastowska 14 w Opolu [zgłoś uczestnictwo elektronicznie tutaj klikając]. Organizatorem testu jest Fundacja „Dla Dziedzictwa” w partnerstwie Stowarzyszenie Odra-Niemen, Fundacja Polskie Dziedzictwo Śląska, Polska Fundacja Historyczna, Młodzieżowy Dom Kultury w Opolu, Radio Opole, TVP Opole, Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej Chorągiew Harcerzy Ziemi Opolskiej im. rtm. Witolda Pileckiego. Szczegóły konkursu określa Regulamin_testu_V_ZW_2019 Czytaj więcej…
Weterani walki z komuną pikietowali KRRiT
2W czwartek spora grupa weteranów ze Stowarzyszenia Weteranów Walki o Niepodległość – Niezłomni zorganizowała pikietę pod siedzibą Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji w Warszawie. Wśród protestujących byli m.in. Zygmunt Miernik -znany z „tortowego protestu” przeciwko bezkarności gen. LWP Czesława Kiszczaka oraz były poseł i były przewodniczący sejmowej Komisji Kultury i Środków Przekazu Sejmu RP I kadencji Adam Słomka. Na trzymanych przez uczestników protestu kartach widniały różne hasła, m.in. „Dość oszustw TVN” czy „Dość cenzury w TVP”. Do zgromadzonych wyszedł przewodniczący KRRiT Witold Kołodziejski.
Czy będzie panel w sprawie budowy pomnika AK?
Wojewoda małopolski Piotr Ćwik wszczął – w ramach przysługujących mu kompetencji nadzorczych – postępowanie dotyczące uchwały Rady Miasta Krakowa z 30 stycznia w sprawie organizacji panelu obywatelskiego, którego uczestnicy mieliby wypowiedzieć się, jaka jest najlepsza forma upamiętnienia żołnierzy Armii Krajowej i anulującej wcześniejsze w sprawie lokalizacji oraz kształtu pomnika „Wstęga Pamięci” na bulwarze Czerwieńskim między Wawelem a Skałką – poinformowała Polska Agencja Prasowa.
Wójt ma zarabiać więcej
Ponad 400 osób podpisało się pod petycją do Rady Gminy Łukowice, aby podwyższyć pensję wójtowi, który zarabia niewiele ponad 3 tysiące złotych na rękę – poinformowało Radio Kraków.
Rozjechał dziecko na stoku narciarskim i uciekł
Komendant Wojewódzki Policji w Krakowie wyznaczył nagrodę 5000 złotych za informację, która przyczyni się do identyfikacji narciarza będącego sprawcą wypadku na trasie narciarskiej nr 9 w Białce Tatrzańskiej, w którym poszkodowane zostało 22 lutego 6-letnie dziecko (złamane obie nogi) – poinformowało Radio Kraków.
Czy na nowosądecki cmentarz wrócą sowieckie symbole?
Z pomnika w kwaterze żołnierzy sowieckich na cmentarzu komunalnym w Nowym Sączu skradziono metalowy sierp i młot oraz wymalowano na nim białą farbą napis „precz z komuną” i znak Polski Walczącej – poinformował „Dziennik Polski”.
Żołnierze Niezłomni mają swoje muzeum
Zakończył się pierwszy etap budowy Muzeum Żołnierzy Wyklętych w Ostrołęce – poinformował na łamach „Naszego Dziennika” jego dyrektor Jacek Karczewski.
Atomem w USA
Rosyjska cerkiew zawsze popierała władze swojego kraju. Ten sojusz ołtarza z tronem znowu dał o sobie znać, kiedy chór największej prawosławnej świątyni w Petersburgu – soboru Świętego Izaaka wykonał w trakcie koncertu z okazji przypadającego 23 lutego (rocznica powołania Armii Czerwonej) Dnia Obrońcy Ojczyzny pieśń o zaatakowaniu USA bronią atomową.
Dlaczego Austriacy nie chcą pomnika polskiego monarchy?
Komitet Budowy Pomnika Króla Jana III Sobieskiego w Wiedniu wystosował list do burmistrza stolicy Austrii Ludwiga Michaela w związku z cofnięciem przezeń zgody na wzniesienie w tym mieście monumentu upamiętniającego odsiecz wiedeńską – poinformował „Dziennik Polski”.
Apel liderów Zjednoczonej Prawicy o jednoczenie się działa „w terenie”?
Wielokrotne apele prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego i premiera Mateusza Morawieckiego o jednoczenie się wokół obozu Zjednoczonej Prawicy zdają się działać „w terenie”. Wczoraj ankietę personalną, która jest początkiem procesu przyjęcia w szeregi członków tej organizacji, złożyła radna Sejmiku Województwa Śląskiego V kadencji i nasza redakcyjna koleżanka Monika Socha-Czyż.
Dzisiaj w Warszawie apel pamięci o zamordowanych za pomoc Żydom pod ambasadą Niemiec!
1Dzisiaj, tj. w środę 27.02.2019 roku o godzinie 12:00 przy ul. Jazdów 12 w Warszawie przed ambasadą niemiecką odbędzie się upamiętnienie Ofiar II wojny światowej, zamordowanych przez Niemców za pomoc okazaną Żydom.
Czytaj więcej...Ceny OC dla młodych kierowców w 2019 roku
Artykuł SponsorowanyMłodzi kierowcy, którzy dopiero co zdobyli uprawnienia i kupują samochód, nie mają łatwo. Składki na obowiązkowe ubezpieczenie komunikacyjne są wysokie. Czy duże ceny utrzymają się także w 2019 roku? Czytaj więcej…
Koniecznie przeczytaj list z ZUS. To nowość!
Ruszyła akcja informacyjna ZUS adresowana do przedsiębiorców. Po raz pierwszy w historii Zakład wysyła informację o tym, jak rozliczył wpłaty ponad 2,5 mln płatników w całym kraju. Niebawem ta wiadomość trafi też do około 55 tys. pracodawców i samozatrudnionych na Opolszczyźnie.
Kto zamordował gen. „Nila”?
Paweł Kukiz napisał 24 lutego na Facebooku: „Dziś 66. rocznica zamordowania przez komunistów Augusta Fieldorfa „Nila”. Na karę śmierci skazany został przez „sąd” pod przewodnictwem Żydówki Marii Gurowskiej vel Genowefa Maria Danielak z domu Zand, córka Moryca (Mariana) i Frajdy (Franciszki) z Eisenmanów. W składzie sędziowskim (poza Gurowską) znalazło się jeszcze dwóch Żydów – Emil Merz oraz Gustaw Auscaler (zm.w 1965 r. w Izraelu). Czwartym „sędzią” był Igor Andrejew (pochodził z wileńskiej, spolszczonej rodziny rosyjskiej). August Fieldorf „Nil” mimo tortur nigdy nie podjął współpracy z władzami komunistycznymi. Zapłacił za to najwyższą cenę”.
Ks. Zaleski ostro o kościelnym homolobby
Zdaniem księdza Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego dopóki papież Franciszek nie będzie miał odwagi powiedzieć prawdy o homoherezji i homolobby, dopóty wszelkie działania zmierzające do oczyszczenia Kościoła będą tylko pociąganiem błyszczącej farby na skorodowane miejsca.
Zakup telewizora – sprawdzamy jak najkorzystniej
Artykuł SponsorowanyFatalny wybór Rady Naczelnej PSL
Włączenie się Polskiego Stronnictwa Ludowego w skład Koalicji Europejskiej uważam za jeden z największych błędów tej partii od 1989 roku.
Grzegorze Dyndały polskiej polityki
Kiedy słyszę w ostatnich dniach liderów partii przystępujących do Koalicji Europejskiej dumnie ogłaszających, że będą jej pełnoprawnymi członkami i zyskają prawo do decydowania o czymkolwiek, to ogarnia mnie taki sam pusty śmiech, jaki kilka lat temu wywoływały deklaracje o rzekomej samodzielności ugrupowań wchodzących w skład rządzącej obecnie Zjednoczonej Prawicy.
Karnawał
Szanowni Państwo! Po unieważnieniu przez protestantów postu, karnawał przestał mieć sens. Można się oddawać wszelkim uciechom, a zwłaszcza kulinarnym cały rok, na okrągło. W praktyce obżarstwo połączone z pijaństwem wychodzi nam znacznie lepiej od tańcowania, bo lenistwo bierze górę. Utrzymanie ryzów jest trudne, w szczególności gdy przestają obowiązywać tradycja i konwenanse.
Kłopoty prezesa Łabędzia
Prezes Zakładów Mechanicznych w Tarnowie Henryk Łabędź oddał się do dyspozycji swoich zwierzchników z powodu wpisu na Facebooku – poinformował „Dziennik Gazeta Prawna”.
Światowa Aleja Gwiazd Sportu
Z okazji utworzenia 100 lat temu w Krakowie Polskiego Komitetu Olimpijskiego na terenie inwestycji Fabryczna City w stolicy Małopolski staną multimedialne figury 18 powszechnie znanych sportowców w skali 1:1 – poinformował portal KrkNews.
Czy Mike Pompeo stanie przed polskim sądem?
Krakowska Fundacja im. Zygmunta Starego, której zadaniem jest działanie na rzecz budowania świadomości narodowej i państwowej, chce postawić przed sądem sekretarza stanu USA Mike’a Pompeo, który podczas konferencji bliskowschodniej w Warszawie miał nakłaniać polski rząd do niekorzystnego rozporządzenia mieniem – poinformowało Radio Kraków.
Uchwały Sejmu RP w sprawie ks. Niedzielaka i ks. Suchowolca oraz premiera Jana Olszewskiego
W cieniu sejmowej debaty uchwały upamiętniającej śp. premiera Jana Olszewskiego, którą zbojkotowała totalna opozycja, Sejm RP prawie jednogłośnie uczcił w 30. rocznicę śmierci właściwą uchwałą ks. Stefana Niedzielaka i ks. Stanisława Suchowolca – polskich patriotów zamordowanych przez „nieznanych sprawców”. Z 431 posłów obecnych na sali – pół godziny po północy 22 lutego – za uchwałą głosowało 430, a jedynie poseł Jakub Kulesza (Wolność i Skuteczni) wstrzymał się od głosu. Projekt uchwały przedstawiła grupa posłów, która do reprezentowania w pracach nad projektem upoważniła posła KP PiS Jana Mosińskiego.
Niehonorowi krasnoarmiejcy
Kieleccy radni jednogłośnie podjęli uchwałę o pozbawieniu honorowego obywatelstwa ich miasta 29 żołnierzy Armii Czerwonej – poinformowała Polska Agencja Prasowa.
Major „Ogień” jest bohaterem niepodległej Polski
Stowarzyszenie Rodzin Żołnierzy Wyklętych stanowczo zaprotestowało przeciw zakwestionowaniu przez Sąd Okręgowy w Nowym Sączu działalności majora Józefa Kurasia-„Ognia” na rzecz niepodległego bytu państwa polskiego oraz próbie podważenia faktu prześladowania go przez komunistyczny reżim.
Czy można rozliczyć deklarację PIT przez Internet?
Artykuł SponsorowanyCo roku dziesiątki milionów Polaków zobowiązane są do złożenia rocznego zeznania podatkowego. Część z tych osób – emeryci, renciści, dzieci poniżej 18 roku życia – rozliczają się zaocznie, czyli PIT za nich wypełnia albo Zakład Ubezpieczeń Społecznych albo rodzice. Wciąż jednak pozostają miliony osób, którym zeznanie o własnych dochodach uzyskanych w minionym roku spędza sen z powiek. I nie chodzi tylko o sam fakt pokazania fiskusowi swoich zarobków oraz przesłanie powszechnej daniny, jaką jest podatek, lecz o proces składania zeznania, który dla wielu osób jest trudny i wymagający. A do tego może zajmować mnóstwo czasu.
Papieski szacunek dla ofiary pedofilii
Ten gest Ojca Świętego Franciszka przejdzie do historii i będzie z pewnością interpretowany oraz oceniany na wiele różnych sposobów: papież pocałował w rękę Marka Lisińskiego, który w wieku 13 lat był seksualnie wykorzystany przez księdza.