Kłopoty prezesa Łabędzia

Zastępca Naczelnego

Henryk Łabędź, fot. za www.zmt.tarnow.pl

Prezes Zakładów Mechanicznych w Tarnowie Henryk Łabędź oddał się do dyspozycji swoich zwierzchników z powodu wpisu na Facebooku – poinformował „Dziennik Gazeta Prawna”.

Związany z tą firmą od 30 lat Łabędź zamieścił na swoim prywatnym koncie facebookowym poniższy wpis:

Aż 5 tys. Żydów w okupowanej Warszawie pracowało jako agenci Gestapo, a ani jeden Polak. Dziś oskarżają nas Polaków o Holocaust”.

„DGP” dał do zrozumienia, że taki pogląd nie jest oczywiście oficjalnym stanowiskiem Polskiej Grupy Zbrojeniowej, w skład której wchodzą tarnowskie Zakłady Mechaniczne, ale wpis Łabędzia może negatywnie wpłynąć na współpracę wojskową z Izraelem. Gazeta cytuje byłego funkcjonariusza służb, który obecnie działa na rynku zbrojeniowym: „W Izraelu to już zauważono, nawet do mnie dzwoniono w tej sprawie”.

Pełniący funkcję prezesa od 2016 roku Henryk Łabędź odmówił komentarza. Sprawą zajęła się rada nadzorcza spółki.

 

Jerzy Bukowski*

*Filozof, autor „Zarysu filozofii spotkania”, piłsudczyk, harcerz, publicysta, rzecznik Porozumienia Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie, przewodniczący Komitetu Opieki nad Kopcem Józefa Piłsudskiego w Krakowie, były reprezentant prasowy śp. pułkownika Ryszarda Kuklińskiego w Kraju

Komentarze są zamknięte