
Jerzy Gorzelik, screen FB RAŚ
19 kwietnia na oficjalnym profilu Ruchu Autonomii Śląska na portalu społecznościowym Facebook opublikowano publiczną wypowiedź radnego Sejmiku Województwa Śląskiego, lidera Ruchu Autonomii Sląska Jerzego Gorzelika, który wymienił „zbrodnię na dziedzictwie kulturowym” Katowic, tj. wysadzenie obelisku Wilhelma I i Fryderyka III (niem. Zweikaiserdenkmal) na placu Wolności przez członków Polskiej Organizacji Wojskowej w dniu 13 grudnia 1920.

Nagroda Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich za najlepszy artykuł
Lider KPN-NIEZŁOMNI Adam Słomka został wezwany na 8 maja br. do Prokuratury Okręgowej w Katowicach w sprawie zawiadomienia o promowaniu przez Ruch Autonomii Śląska określenia „polskie obozy”. Poprzednio prokurator Prokuratury Rejonowej del. do Prokuratury Okręgowej w Katowicach Beata Książek – Nowicka postanowieniem z 22 grudnia 2017 odmówiła wszczęcia śledztwa. Po zażaleniu Adama Słomki sprawa nadal się toczy. Niemniej wezwanie do stawiennictwa wystosowała … prok. Beata Książek – Nowicka!





