PKP S.A. włącza się w obchody Dnia Flagi: dla podróżnych biało-czerwone wpinki

Zastępca Naczelnego

W 1919 roku Sejm odrodzonej Rzeczypospolitej zatwierdził biel i czerwień jako barwy narodowe; zatwierdził też aktualny wzór flagi państwowej – te i wiele innych ciekawostek będą mogli przeczytać na specjalnych kartonikach dołączonych do wpinek z flagą narodową podróżni, którzy od 1 do 3 maja odwiedzą jeden z 11 InfoDworców. Podróżni otrzymają wpinki za darmo w ramach obchodów Dnia Flagi.PKP S.A. po raz pierwszy będzie obchodzić Dzień Flagi w tak wyjątkowy sposób. Dodatkowe atrakcje z okazji święta flagi znajdują się także na dworcach Warszawa Centralna i Łódź Fabryczna.

„Dzień Flagi to jedno z najmłodszych polskich świąt. W tym roku chcemy uczcić je w wyjątkowy sposób – mówi Krzysztof Mamiński, prezes PKP S.A. – Dworce jako miejsca użyteczności publicznej i obiekty zlokalizowane w centrach miast to doskonałe miejsce na eksponowanie flagi narodowej. W tym roku biel i czerwień dominować będą również na Warszawie Centralnej – na jednym z najważniejszych i najbardziej rozpoznawalnych dworców kolejowych w Polsce. Mam nadzieję, że zaplanowane przez nas atrakcje pozwolą naszym podróżnym spędzić ten dzień w radosny sposób” – dodaje.

Podróżni otrzymają wpinkę z ciekawostką dotyczącą historii lub sposobów na eksponowanie polskiej flagi. Dowiedzą się m.in., że flaga państwowa powinna zajmować zawsze honorowe miejsce względem symboli innych państw. Za takie miejsce uznaje się prawą stronę (mównicy, sceny) – czyli lewą stronę dla osoby patrzącej od frontu. Na terytorium Polski flaga RP ma pierwszeństwo przed każdą inną. O kolejności pozostałych flag decyduje kolejność alfabetyczna państw.

WuEs

Komentarze są zamknięte