Adam Słomka: Lider RAŚ Jerzy Gorzelik promuje rzekome „polskie zbrodnie”!

PAC

Jerzy Gorzelik, screen FB RAŚ

19 kwietnia na oficjalnym profilu Ruchu Autonomii Śląska na portalu społecznościowym Facebook opublikowano publiczną wypowiedź radnego Sejmiku Województwa Śląskiego, lidera Ruchu Autonomii Sląska Jerzego Gorzelika, który wymienił „zbrodnię na dziedzictwie kulturowym” Katowic, tj. wysadzenie obelisku Wilhelma I i Fryderyka III (niem. Zweikaiserdenkmal) na placu Wolności przez członków Polskiej Organizacji Wojskowej w dniu 13 grudnia 1920.

To wydarzenie – wg RAŚ „zbrodnię” – Gorzelik porównał do podpalenia we wrześniu 1939 roku tzw. Wielkiej Synagogi. Sprawcami zniszczenia tego obiektu kultu mieli być według lidera RAŚ … „naziści” czy „narodowi socjaliści”! Jak zauważył wczoraj na swoim profilu na portalu Twitter ks. Tadeusz Isakowicz – Zaleski … na chorzowskiej siedzibie RAŚ nie wystawiono żadnej polskiej flagi!

 

 

CZYTAJ WIĘCEJ:

Adam Słomka wezwany do prokuratury w sprawie RAŚ!

 

Ruch Autonomii Śląska w swoich kłamstwach posuwa się zbyt daleko. Wymienienie patriotycznego czynu POW przed spaleniem tzw. Wielkiej Synagogi przez niemieckich miłośników Hitlera nie jest przecież przypadkowe, a świadome i celowe. To samo dotyczy upartego i konsekwentnego unikania przez Gorzelika w przedmiotowej wypowiedzi określenia narodowej przynależności sprawców zniszczenia tej synagogi. Radny Gorzelik oskarża więc „nazistów” oraz „narodowych socjalistów” … unikając starannie wskazania, że tymi „nazistami” i „narodowymi socjalistami” byli Niemcy!

 

Zatem uważam, że czas już najwyższy na odpowiednie działania Państwa Polskiego w sprawie Ruchu Autonomii Śląska, a nadto na odmowę rejestracji tzw. „Śląskiej Partii Regionalnej”. 8 maja zostałem wezwany do Prokuratury Okręgowej w Katowicach w sprawie promowania przez RAŚ antypolonizmu przez przypisywanie Polsce tworzenia nieistniejących „polskich obozów”.

 

Zachęcam wszystkich do aktywnej obrony dobrego imienia Polski i Polaków. Wysyłajcie e-maile i wiadomości na profilach społecznościowych do ministrów Zbigniewa Ziobro i Patryka Jakiego w sprawie działalności RAŚ. Solidarną presją możemy zakończyć swoisty nieformalny „parasol ochronny” bezkarności RAŚ za kłamliwe zarzucanie Polsce i Polakom dokonywania „zbrodni” czy tworzenia „polskich obozów”. Warto  … abyśmy się cenili!

 

Adam Słomka

Przewodniczący KPN-NIEZŁOMNI,

założyciel Centrum ścigania Zbrodniarzy Komunistycznych i Faszystowskich,

poseł na Sejm RP I,II,III kadencji

 

 

Komentarze są zamknięte