E-papierosy zakazane w miejscach publicznych

Autor Obywatelski2

Nowelizacja ue-papierosstawy ma wdrożyć regulacje przyjętej w 2014 r. dyrektywy tytoniowej. Termin wdrożenia tych przepisów przez państwa UE minął 20 maja br.

Nowa regulacja ogranicza też miejsca używania papierosów elektronicznych określając je analogicznie do obecnie obowiązującego zakazu palenia klasycznych wyrobów tytoniowych w miejscach publicznych, np. na przystankach, w szpitalach, szkołach i obiektach sportowo-rekreacyjnych.

Do katalogu miejsc, gdzie właściciel lub zarządzający może wyznaczyć palarnię (m.in. w hotelach, zakładach pracy czy domach spokojnej starości) dodano w noweli całodobowy oddział psychiatryczny z wyłączeniem oddziałów dysponujących warunkami wzmocnionego i maksymalnego zabezpieczenia.

W lokalach gastronomiczno-rozrywkowych z co najmniej dwoma pomieszczeniami możliwe będzie wyłączenie jednego zamkniętego pomieszczenia spod zakazu palenia, jeżeli jest to pomieszczenie wyposażone w wentylację gwarantującą, że dym nie będzie przenikał do innych miejsc.

Zgodnie z nowelą zakazana będzie sprzedaż papierosów elektronicznych i pojemników z płynem osobom poniżej 18 lat. Projekt zakłada zakaz sprzedaży e-papierosów i pojemników zapasowych w automatach.

Źródło: Codzienny Serwis Informacyjny PAP

 1. monia
  | ID: 681a8e76 | #1

  i tak nie vapuje Tabaque w miejscach publicznych, tam samo jak nie paliłam wcześniej papierosów, to kwestia kultury a nie zakazów

 2. Ziutka
  | ID: cccfaa76 | #2

  @monia
  Święta prawda! Ja też chmurzę sobie Foof’y, ale robię to tylko we własnym domu, tam gdzie nikomu nie przeszkadzam ;))

Komentarze są zamknięte