Kędzierzyn-Koźle: rządowa pomoc dla ofiar wichury

Autor Obywatelski

Najbard140px-POL_Kędzierzyn-Koźle_COA.svgziej poszkodowane w nawałnicy 11 lipca rodziny z Rogów otrzymają wsparcie z budżetu państwa w wysokości do 100 tys. zł. W poniedziałek 25 lipca o godz. 17. w Domu Kultury „Kubiczek” w Rogach odbędzie się spotkanie dla mieszkańców osiedla, dotyczące wsparcia rządowego dla ofiar wichury. Wezmą w nim udział prezyde
nt miasta Sabina Nowosielska, jej zastępca Wojciech Jagiełło i pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kędzierzynie-Koźlu.

Początkowo rządowe zasiłki miały wynieść do 6 tys. lub do 20 tys. zł. W miarę zgłaszania się kolejnych poszkodowanych rachunek strat rósł jednak w szybkim tempie. Ostatecznie zdecydowano, że osoby najbardziej doświadczone przez żywioł otrzymają pomoc finansową w wysokości do 100 tys. złotych. Pieniądze te można wydać na odbudowę i remonty budynków mieszkalnych.

Ze swojej strony gmina Kędzierzyn-Koźle od razu po wichurze wypłaciła poszkodowanym doraźne zasiłki w kwocie do tysiąca złotych. Kolejnych ponad 100 tysięcy dla poszkodowanych przeznaczyli z budżetu miasta radni, którzy zebrali się na nadzwyczajnej sesji.

Jarosław Jurkowski rzecznik prasowy UM K-K

Komentarze są zamknięte