Chadecy z ZChR żądają publicznych przeprosin od eurodeputowanego Wiosny Łukasza Kohuta za pomówienie

Zastępca Naczelnego

Prezes ZChR dr Bogusław Rogalski/FB

Eurodeputowany Wiosny Łukasz Kohut publicznie zaatakował petycję, którą złożył do bytomskiego samorządu przewodniczący Okręgu Gliwickiego Zjednoczenia Chrzescijańskich Rodzin Mirosław Dynak.

Dzisiaj asystentki mojego biura oraz Przedwiośnie w Śląskim wzięli udział w obradach Komisji Skarg, Wniosków i Petycji w Bytomiu. Jednym z punktem obrad, nad którym głosowali radni było wprowadzenie w Bytomiu „stref wolnych od LGBT” – niestety projekt fundacji Zjednoczenie Rodzin Chrześcijańskich został uznany za petycję i trafi teraz do analizy prawnej, by później być głosowanym na sesji Rady Miasta. Wczoraj obchodziliśmy 80. rocznicę pierwszego wywozu więźniów do Auschwitz. Warto w związku z tym wspomnieć słowa Mariana Turskiego: „Auschwitz nie spadło z nieba.” Nie zgadzam się na dyskryminację jakichkolwiek ludzi, bo demokracja polega na tym, że większość troszczy się o mniejszości!”

– napisał na Facebooku eurodeputowany partii Roberta Biedronia.

Żądam, aby pan Kohut natychmiast odwołał publicznie swoje kłamstwa. W naszej petycji nie ma ani słowa o ideologii LGBT. Chodzi w niej o wzmocnienie roli rodziny i uszczegółowienie zapisów konstytucyjnych w prawie obowiązującym lokalnie. Przydać się politykowi Wiosny może też zaznajomienie się z ustawą o petycjach. Natomiast wpisywanie nas w jakieś „strefy wolne od LGBT” jest nadużyciem i jeśli poseł Kohut tego nie sprostuje to rozważymy wystąpienie przeciwko niemu z pozwem o zniesławienie”

– mówi NGO prezes Zjednoczenia Chrzescijańskich Rodzin, eurodeputowany VI kadencji, dr Bogusław Rogalski.

Łukasz Kohut ukończył politologię na Uniwersytecie Śląskim. W 2012 został członkiem Ruchu Palikota, który w 2013 przekształcił się w Twój Ruch. W 2012 został sekretarzem struktur RP w Rybniku.W wyborach samorządowych w tym samym roku startował z listy Twojego Ruchu do sejmiku województwa śląskiego, otrzymując 1435 głosów. W wyborach parlamentarnych w 2015 bezskutecznie startował z listy Zjednoczonej Lewicy z drugiego miejsca. W 2015 został także członkiem Demokratycznej Unii Regionalistów Śląskich – stowarzyszenia, które promuje edukację regionalną i zarejestrowanie języka śląskiego jako języka regionalnego.

To wstyd, że Łukasz Kohut nie wie jako politolog i polityk, że istnieje partia Zjednoczenie Chrześcijańskich Rodzin i myli nas z jakąś fundacją. Przewodnicząca Okręgu Bielskiego ZChR Monika Socha-Czyż, radna Sejmiku Województwa Śląskiego poprzedniej kadencji, złożyła petycję do marszałka tego województwa i przewodniczącego sejmiku w sprawie wprowadzenia w wojewodztwie śląskim szczególnej ochrony rodziny. Mamy tu publiczne deklaracje pana prezydenta dr Andrzeja Dudy, który jasno określił w Karcie Rodziny zasady polityki społecznej. Chętnie w czasie prac nad naszą petycją zetrę się z panem Kohutem w jej obronie na sesji sejmiku”

– mówi nam dr Rogalski.

CZYTAJ TAKŻE:

Poseł PiS Przemysław Czarnek o LGBT: oni nie są równi normalnym ludziom. Chadecy z ZChR mówią o europejskim problemie z ideologią LGBT

Cenzura w TVN. Chadecy pytają dlaczego ta stacja nie reaguje na poparcie udzielone w wyborach prezydenckich przez Komunistyczną Partię Polski?

Członek KRRiT prof. Janusz Kawecki poparł na antenie Radio Maryja apel lidera chadeków dr. Bogusława Rogalskiego w sprawie wyborów prezydenckich!

Lider chadeków (ZChR) dr Bogusław Rogalski: Silna Polska kontra „czekoladowy orzeł” 2.0

„Jajeczna terrorystka” publicznie bredzi o motywacjach i celach działalności organizacji konserwatywnych oraz religijnych. BASTA!

Dr Bogusław Rogalski: Biedroń, „Nowa Lewica” i tęczowy sztandar

Dr Bogusław Rogalski: Hołownia się w ornat ubrał i ogonem na mszę dzwoni

Lider ZChR, Bogusław Rogalski jest doktorem nauk humanistycznych. W Europarlamencie zasiadał w Komisji Spraw Zagranicznych, delegacji ds. współpracy Unii Europejskiej z krajami Andyjskiego Wspólnego Rynku, a także Komisji tymczasowej do zbadania sprawy rzekomego wykorzystania krajów europejskich przez CIA do transportu i nielegalnego przetrzymywania więźniów. Obecnie jest doradcą frakcji Europejskich Konserwatystów i Reformatorów (EKR) ds. międzynarodowych.

 

Piotr Galicki

Komentarze są zamknięte