Członek KRRiT prof. Janusz Kawecki poparł na antenie Radio Maryja apel lidera chadeków dr. Bogusława Rogalskiego w sprawie wyborów prezydenckich!

Zastępca Naczelnego

dr Bogusław Rogalski (L), prof. Janusz Kawecki (P)/FB

– Zjednoczenie Chrześcijańskich Rodzin zaapelowało do centroprawicowych kandydatów o rezygnację z ubiegania się o fotel prezydencki. W wystosowanej prośbie argumentują, że odbieranie głosów prezydentowi Andrzejowi Dudzie jest działaniem na rzecz „powrotu do władzy w Polsce ekipy Donalda Tuska – przypomina Radio Maryja. – To, czego dzisiaj potrzebuje Polska i co postuluje Zjednoczenie Chrześcijańskich Rodzin, to utrzymanie silnej pozycji międzynarodowej naszego kraju i silnego prezydenta – potrzebny jest właśnie taki ktoś jak prezydent Andrzej Duda. Każda inna osoba, która będzie piastować ten urząd, będzie tragedią dla Polski w wymiarze międzynarodowym i wewnętrznym – powiedział Bogusław Rogalski, prezes ZChR w środowych „Aktualnościach dnia” na antenie turunskiej rozgłośni.

Zjednoczenie Chrześcijańskich Rodzin swój apel skierowało do konkretnych kandydatów w wyborach parlamentarnych: Krzysztofa Bosaka, Mirosława Piotrowskiego, Marka Jakubiaka i Stanisława Żółtka.

POSŁUCHAJ ROZMOWY 

z prezesem ZChR dr. Boguławem Rogalskim

na antenie Radio Maryja, 3.06.2020

Wspólnie myślą o przyszłości Polski, a rozdzielają głosy wyborców, wiedząc, że w zasadzie nie otrzymają takiej liczby głosów, która mogłaby stworzyć warunki konkurowania z tymi znajdującymi się na liście kandydatów. Najlepiej to widać nie przy tylko wyborach prezydenckich, a przy wyborach parlamentarnych. Mieliśmy wybory w 1993 r., gdzie prawie 30 proc. głosów wyborców było straconych przez to, że różne ugrupowania się podzieliły. Jedno z nich utworzyło koalicję Ojczyzna (…), która uzyskała mniej niż 7 proc. i też te głosy wyborców przepadły. To była frustracja głosujących. Mówili: czemu oni się tak podzielili, czemu podzielili nasze głosy?”

– powiedział prof. Janusz Kawecki.

Członek Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji zaznaczył, że jeśli wspomniani kandydaci zgodzili by się na rezygnację, świadczyło by to o ich niepartyjnym patrzeniu.

CZYTAJ WIĘCEJ:

Lider chadeków (ZChR) dr Bogusław Rogalski: Silna Polska kontra „czekoladowy orzeł” 2.0

Zakamuflowana opcja prorosyjska atakuje lidera Zjednoczenia Chrześcijańskich Rodzin dr. Bogusława Rogalskiego za odważną deklarację w sprawie wyborów prezydenckich?

Jan Olszewski wtedy, kiedy zrezygnował z kandydowania w 2000 r., nie stracił żadnego zaufania wyborców, potem obdarzany był zaufaniem i nadal w pamięci jest wysoko ceniony jako polityk, jako człowiek. Zbigniew Religa, który wycofał się w 2005 r. określając z jakiego powodu i na kogo rekomenduje te głosy, też wyraźnie to określił. Apel jest na miejscu, właściwy, skierowany do konkretnych osób. Dobrze, że wyborcy wiedzą o tym apelu i zobaczą, jaka będzie reakcja kandydujących. Jeśli zrezygnują, wcale nie muszą stracić autorytetu swoich wyborców, tylko określą powód, z którego ta rezygnacja następuje. Podałem przykłady osób, które rezygnując wcale nie utraciły zaufania wyborców, nie utraciły autorytetu, a nawet jeszcze wyżej byli cenieni przez wyborców” 

– podkreślił prof. Janusz Kawecki.

POSŁUCHAJ CAŁEJ ROZMOWY

z prof. Januszem Kaweckim

 

Radio Maryja/Piotr Galicki

Komentarze są zamknięte