
Obelisk w Dąbrowie Górniczej, fot. Barbara Słowik
Dąbrowa Górnicza to wyjątkowe miejsce w skali kraju, ponieważ na jej terenie znajduje się ponad 8 pomników i tablic upamiętniających okupanta ruskiego.
Prezydent Miasta Zbigniew Podraza (SLD) miał czas do dnia 31.03.2018 r. zgodnie z ustawą o dekomunizacji na ich usunięcie. Termin minął, a pomniki stały bez zmian.

Nagroda Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich za najlepszy artykuł

6 czerwca zapraszamy Państwa do odwiedzenia opolskiego Toropolu, gdzie o godzinie 10 rozpoczną się zawody w ramach Regionalnego Mityngu w Jeździe Szybkiej na Rolkach Olimpiad Specjalnych.
Szanowni Państwo!


Do robienia zdjęć podczas procesji Bożego Ciała i umieszczania ich w mediach społecznościowych w ramach akcji #Procesja zachęcił wiernych rzecznik Episkopatu ks. Paweł Rytel-Andrianik. 

