19 listopada w Belwederze w obecności Sekretarza Stanu Kancelarii Prezydenta, Pana Ministra Andrzeja Dery i Doradcy Prezydenta, Pana Tadeusza Deszkiewicza, przekazane zostały statuetki „Zwycięskiej Misji” osobom, które, w ocenie Rodziny Rotmistrza Witolda Pileckiego, niosły chwałę jego imienia Czytaj więcej…

Nagroda Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich za najlepszy artykuł

o łaźnię dla bezdomnych. Powstała dzięki Caritas Diecezji Opolskiej. To pierwszy taki obiekt w regionie. Tu, za darmo, bezdomni wezmą prysznic, ogolą się, otrzymają czystą odzież.
ej najczęściej korzystają opolanie od pierwszego stycznia będzie miała „siostrę bliźniaczkę”. Miasto od Nowego Roku zapowiada uruchomienie nowej linii nr 25. Dzięki niej będzie można dojechać do szpitala na ul. Katowickiej, czego od dawna domagali się opolanie.
rocławskiej, podsumowano tegoroczną edycję Europejskich Dni Dziedzictwa. Opolskie miało powody do dumy i zadowolenia.
ecia Polaków rezygnuje z wizyty u lekarza specjalisty z powodu listy oczekujących, a 18,7 proc. ankietowanych nie stać na konsultację – wynika z raportu GUS.
szerza wiedzę, wzbogaca słownictwo, kształtuje nasze poglądy, a nierzadko charaktery – podkreślała we wtorek Agata Kornhauser-Duda podczas spotkania z młodzieżą w Pałacu Prezydenckim.
i oddział ZUS wraz z podległymi jednostkami obsłużył w trzecim kwartale ponad 103 tys. klientów. Tradycyjne formy kontaktu z administracją publiczną, w tym z Zakładem nadal cieszą się największym uznaniem mieszkańców regionu. Jednak większość spraw związanych z ubezpieczeniami społecznymi możemy załatwić nie wychodząc z domu.