„Referendum ludowe w 1946 r. oraz wybory do sejm ustawodawczego w 1947 r. na Górnym Śląsku”

Autor Obywatelski1
„Wybory do Sejmu Ustawodawczego w województwie śląskim 19 stycznia 1947 r.". Proszę w opisie napisać, że pochodzi ze zbiorów Archiwum Państwowego w Katowicach.

„Wybory do Sejmu Ustawodawczego w województwie śląskim 19 stycznia 1947 r.”. Zdjęcie pochodzi ze zbiorów Archiwum Państwowego w Katowicach.

INSTYTUT HISTORII UNIWERSYTETU OPOLSKIEGO ORAZ INSTYTUT PAMIĘCI NARODOWEJ – ODDZIAŁ W KATOWICACH ZAPRASZAJĄ NA KONFERENCJĘ PT. „REFERENDUM LUDOWE W 1946 R. ORAZ WYBORY DO SEJMU USTAWODAWCZEGO W 1947 R. NA GÓRNYM ŚLĄSKU”, KTÓRA ODBĘDZIE SIĘ 24 LISTOPADA 2016 R. W VILLI ACADEMICA W OPOLU, PRZY UL. POWSTAŃCÓW ŚLĄSKICH 22 O GODZ. 9.00. WYDARZENIEM TOWARZYSZĄCYM KONFERENCJI BĘDZIE PREZENTACJA WYSTAWY „WYBORY DO SEJMU USTAWODAWCZEGO. W WOJEWÓDZTWIE ŚLĄSKIM 19 STYCZNIA 1947 R.”, PRZYGOTOWANEJ PRZEZ IPN W KATOWICACH I ARCHIWUM PAŃSTWOWE W KATOWICACH. OTWARCIE WYSTAWY ODBĘDZIE SIĘ O GODZ. 12.15 W INSTYTUCIE HISTORII UNIWERSYTETU OPOLSKIEGO, UL. STRZELCÓW BYTOMSKICH 2.images

EKSPOZYCJA ZOSTAŁA PRZYGOTOWANA PRZEZ ODDZIAŁ IPN W KATOWICACH I ARCHIWUM PAŃSTWOWE W KATOWICACH. SCENARIUSZ WYSTAWY OPRACOWALI: DR ADAM DZIUBA, DR DARIUSZ WĘGRZYN, ROBERT CIUPA I ADAM DUDEK. PROJEKT GRAFICZNY WYKONALI BOGUSŁAW NIKONOWICZ ORAZ MAŁGORZATA KOPEĆ-KOWALSKA. NA WYSTAWIE ZAPREZENTOWANO MATERIAŁY (FOTOGRAFIE, PLAKATY, DRUKI ULOTNE, DOKUMENTY, MATERIAŁY PRASOWE) ZE ZBIORÓW CENTRALI IPN W WARSZAWIE, ARCHIWUM IPN W KATOWICACH, ARCHIWUM PAŃSTWOWEGO W KATOWICACH, ARCHIWUM „DZIENNIKA ZACHODNIEGO”, MUZEUM HISTORII POLSKIEGO RUCHU LUDOWEGO W WARSZAWIE ORAZ KILKU PLACÓWEK MUZEALNYCH Z TERENU WOJEWÓDZTWA KATOWICKIEGO (ZABRZE, SOSNOWIEC, DĄBROWA GÓRNICZA). WYSTAWA OBJĘTA PATRONATEM ADAMA MATUSIEWICZA, MARSZAŁKA WOJEWÓDZTWA ŚLĄSKIEGO.

Pozdrawiam i zapraszam

Monika Kobylańska

  1. Marta
    | ID: 03531db0 | #1

    Dziwne, że wśród organizatorów nie ma opolskiej delegatury IPN, tylko IPN Katowice. Czyżby wracała sprawa połączenia Opola z Katowicami?

Komentarze są zamknięte