Interesy PO „polsku”?

Autor Obywatelski

logoCo łączy PAK z Polsatem? Na pewno imię i nazwisko właściciela obu spółek. A Polsat z TVP? PAK to Pątnów-Adamów-Konin firma sprzedana za ułamek wartości Zygmuntowi Solorzowi-Żakowi. Była warta 144 mln zł, a rząd Donalda Tuska sprzedał ją za 67 mln zł! Akurat to warto przypomnieć wszystkim KODownikom, KODerom, KOdziarzom i „obrońcom demokracji”.

W 2012 roku ekipa Tuska sprzedała spółce należącej do Zygmunta Solorza-Żaka pakiet kontrolny akcji Kopalni Węgla Brunatnego Adamów S.A. za 67,3 mln zł, mimo że wartości księgowa tej spółki wynosiła 144,6 mln zł. Nie była ona zadłużona, co roku przynosiła zyski i posiadała wolne środki obrotowe w wysokości 65,2 mln zł! Do prokuratury właśnie trafiło zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa sprzedaży kopali Adamów po zaniżonej cenie. Tak też miało być z Zakładami Azotowymi „Kędzierzyn”, ale w porę zadziałał jeden ze związków zawodowych działających w zakładach i transakcja spaliła na panewce.
Teraz przejdźmy do Polsatu. Moje zdziwienie budził fakt, iż telewizja publiczna praktycznie bez negocjacji nabyła prawa do transmisji EURO 2016, za około 43 mln złotych. Jacek Kurski prezes TVP odtrąbił sukces, bo nagle stał się konkurencją dla bezkonkurencyjnego Polsatu Sport. W tej sytuacji chyba ktoś przystawił pistolet do głowy prezesowi Solorzowi czy Żakowi, bo i tak nie wiadomo do końca jak on się nazywa naprawdę. Ten skorzystał z oferty i nigdy nie pójdzie „do puchy”.

W.S

Komentarze są zamknięte